Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P10 lite или Moto G5 Plus
#1

Здравейте , може би някои хора ще ме разберат какво искам да кажа а други не ... От скоро съм (5 месеца) собственик на Huawei P10 , но имам чувството , че се изхвърлих много в избора и малко ме е яд , че дадох толкова пари за телефон . Да, телефонът е страхотен , бърз е , но дотам ... Ъпгрейдът от предишният ми P9 lite да ви кажа , изобщо не е голям . Единствено екранът е леко по-добър и като цяло скоростта при отваряне на приложение . Използвам телефонът си за 3 неща : социални мрежи , музика през блутут и гледане на клипчета в youtube . Игри почти не играя или ако играя са някакви слаби игри като 8 ball и т.н. . Един телефон от 300-400 лева ще ги прави тези неща . Обмислям да взема нещо със сток андроид до 350-450 лева след като продам моят П10 . Ориентирал съм се към Moto G5 Plus поради причината , че е със снапдрагон 625 , 3 ГБ рам и най-важното за youtube - 1080п дисплей (fullhd е задължително да има) ! Гледах и G5s Plus , но той вече е към 550-600 лева а пък G5s е със снапдрагон 430 който се води нисък клас процесор , но пък на G5s моделите ме кефят повече металното тяло ... като цяло изглеждат по-добре от G5 plus (поне за мене) . Гледах и Xiaomi mi A1 , но и той определената максимална сума от 450 лева . EMUI не е лоша , но има някои бъгове които направо ме побъркват . За мене е смешно телефон за 900+ лева да има проблеми с яркостта при превключване между приложенията (фейсбук , хроме и т.н. ) . Да подчертая , че не е от фейсбука или хрома . Тествал съм на други телефони и го нямат този проблем . След ъпдейта до B162 се появи този проблем. Повече за проблема може да видите в xda и тук във форума . Да оправя се с инсталиране на друго приложение , но не това е решението . А този проблем вече 2-3 месеца чакам да го оправят от Huawei . Гледам , че в бюджета ми влиза и P10 lite който ми харесва , че пръстовият е отзад на гърба . Свикнах да е отзад след като ползвах P9 lite над 1 година . Даже все още ми е трудно да свикна с пръстовият отпред на P10 и понякога по навик слагам пръста отзад . Според вас кой е най-добрият вариант ? Търся телефон с горе-долу добра батерия . Моят П10 колкото и да го глася (яркост , спиране на синхронзация , затваряне на всички приложения след заключен екран ) пак едвам изкарва 4:30 -5 часа макс едвам .  Moto G5 Plus или P10 lite ?

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
Аксесоари
#2

Загледа ли се в Xiaomi note 4x 32m3 gb. Бях скиптично настроен към тази марка преди, но го имам от 2 седмици и съм много доволен.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#3

Като собственик на moto бих ти препоръчал именно него. Сменях телефоните си през 2 месеца, всеки имаше някакви дразнещи слабости. Откакто си взех moto z play, се родих. 10 часа sot не съм правил никога, на никой смартфон, а с този ги правя. Бърза работа, никакво загряване, прилична камера, нося го само с мото мод гръбче отзад, без никакви калъфи и е супер удобен. Мидрейндж смартфон, а усещането е като за флагман. От Хуауей съм леко разочарован, а и самият им ui не ме кефи никак.

Изпратено от моят Moto Z Play с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Честно казано самият UI на Huawei не е лош , но има бъгове където просто ти развалят използваемността на телефона . И аз бях свикнал на stock android ( бях качил сток ром на предишният ми лг г2) и направо летеше . Свиква се със EMUI . Просто според мене за 900 лева трябва да предлага повече . Буквално го чувствам като mid range устройство !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#5

Xiaomi mi A1 се продава навсвякъде . Погледни и него. Хвалят го , че за парите си е най-доброто което може да вземеш. Хубав дисплей , камера, сглобка и добра батерия. Да не говорим че има Android One - поне 2 години подръжка. Хвърли му едно око - цена / качество си заслужава както и Moto-та .

SONY Xperia Z - Black  > SGS 3 - White > Note 4 - Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)