Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да проверя дали е оригинален моят S8
#1

Здравейте, !телефонът ми е подарък и е закупен от интернет  сайт. Има ли начин да разбера дали е оригинален? Благодаря предварително Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Пишеш IMEI тук и ще ти покаже.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#3

Какво трябва да покаже, за да знам, че е Оригинален? А и проблем ли е, че няма нито една книжка с инструкции на български в кутията?
Цитирай
#4

Инсталирай това:
https://play.google.com/store/apps/detai....phoneinfo

След това качи тук снимки на първите 5 страници от приложението (от General до Hardware вкл.) и ще ти кажем дали е оригинален.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#5

Дори само с проверка на IMEI ще разбере дали е оригинален. Ако излезе като SAMSUNG Galaxy S8 значи е оригинален. Няма как с друг имей да го показва. Попадал съм на различни реплики на Galaxy  други модели и тях или пише някакви старри модели телефони, или ми казва, це няма такъв телефон в базата. Иначе трябва да ти показва нещо такова-

[Изображение: 9197342.jpg]

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#6

Това е само, ако вярваш, че IMEI-ът, който е отпечатан на гърба съвпада с истинския, който е "набит" върху радиомодула. Също това, което излиза след въвеждане на *#06#, е всъщност едно системно приложение, което може да бъде модифицирано да показва каквото искаш, включително и снимка на котка. Друг е въпросът дали производител на реплика би направил тези неща, за да се замаскира.

Принципно IMEI-ът е достатъчен, както казваш, но колкото повече информация имаме, толкова по-ясно може да се каже, че не е реплика, а Phone Info Samsung дава точно това.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#7

Така е, колега. Показаното чрез *#06# може да се модифицира.   Може да се модифицира и "набития " върху радиомодула IMEI. Но поне аз нямам нужната апаратура за това. То не ми и трябва Smile

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#8
Photo 

От първия линк ми излиза същото като на колегата, а това са скрийншотове от Phone Info


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай
#9

Какво се случва, ако набереш *#0*# ?
Цитирай
#10

Тест?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#11

Оригинален е.При мен инфото от фоун инфо е същото.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#12

А защо пише screen: 5.52 inch, или нещо такова, шрифра трудно се разчита.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#13

Щом влизаш в сервизното меню - оригинален е.
Цитирай
#14

Резолюцията не трябва ли да е 1440х2960 570ppi вместо 2076х1080 422ppi?
Има страшно много телефони-реплики със фалшиви Имеи на оригинални телефони.

Просто тия гаражни крадци купуват един оригинален телефон взимат му имея и проивеждат хиляди бройки с "хубав" имей, после при проверка се "оказва", че имаш оригинален телефон.

Много хора изгоряха така - внимавайте при покупка втора ръка или от съмнителни магазини/сайтове.

Най-добрата проверка е с тази програмка, но тук резолюцията е доста съмнителна, телефона не е с 5.5 инча, а с 5.8инча.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#15

И на моя пише 5,52 инча,а уж е 5,8 ...де да знам  Smile Иначе и на мен ми направи впечатление резолюцията,но като я смених на  FHD+ 2220X1080 показа същото.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#16

Хм, Странна работа, резолюцията не един екран си е една и съща, каквото сменяш в настройки, това всичко е софтуерно.

Тази програмка трябва да показва хардуера и определно бърка.

Аз щях да проверя с още някоя програма.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#17

Предполагам е заради заоблените ъгълчета,това за размера.Иначе факт,като променяш резолюцията на дисплея се променя и показанието на програмата,аз иначе го ползвам на  2960X1440 .А бе наред е телефона,особено ако му работи ирисовото разпознаване,не вярвам менте да има такова.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#18

НЕ казвам, че някои от вашите телефони е менте, но аз съм на принципа "страх лозе пази", съмнявай се винаги и бъди нахален, отколкото доверчив и после да пиеш студена вода.
Имаше няколко случай на фалшиви Айфони по олх и такива местенца където, проверяваш Имея и излиза чист оригинален телефон, дори и 3d touch-a са успели да филшифицират, естествено човека на който се опитаха да му го пробутат е дълги години ползвател на Епъл продукти и още като видя Айфона разбра, че е менте.

Човек който никога не е имал Айфон, много трудно ще го разпознае, може да има съмнения, но види ли и Имея и съмненията му ще отпаднат- това е страшното, затова ви казвам, че Имея вече роля не играе при покупката на втора ръка телефон (за жалост).

Китайците определено го правят за измама, а не защото някой си искал "евтин" Самсунг или Айфон.
Пак ви казвам внимавайте, попадал съм на много добри ментета.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#19

Интересно, а линк има ли за такава реплика? Може и на лични.

 
Цитирай
#20

Това е при HD+ и WQHD+. Иначе мисля, че е купен от тук- http://elitmobil.bg . Уж имат висок рейтинг в pazaruvaj ама откъде да ги знам


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#21

Ютуб е пълно с такива "Айфони".
Ето пример за тотален фейк с "перфектен" имеи, проверяваш имеи и само, ако на това имаш доверие и никога не си имал Айфон- купуваш си тотален ФЕЙКSmile
Аз още като видя кутията и знам, че е менте, но човек който никога е не е имал Айфон няма да се осъмни.
https://www.youtube.com/watch?v=oZLnGdWG-cc

Имайте го впредвид колеги.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#22

Излиза ти такава резолюция заради долните бутони и затова е по малка, ако ги скриеш няма да е така, а ще е пълна.
Цитирай
#23

Нямах впредвид клипове за реплики в тубата, а реални линкове за такива в българския ОЛХ и най-вече за iPhone 8, който тепърва започва да се предлага там.

 
Цитирай
#24

Не живея в Бг тъй, че не знам.
За Айфон 8 му дай малко време- нов е още.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#25

Викторе, когато този форум стане за Айфони ще ти пиша на лично, за да спамиш на воля. Аз имах конкретен въпрос за Самсунг s8 и все още не съм разбрал дали е менте или оригинал.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)