Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Питане относно Dialer на Xiaomi Redmi Note 4
#1

Здравейте!
От вчера сестра ми е горд собственик на този телефон. Проблема с който тя се сблъска е постоянно активираната опция за отговор с SMS на входящо повикване, разположена по малко неудачен за нея начин. Днес на няколко пъти при вадене на телефона е отказала разговор с тази досадна опция. 
Рових в настройките но никъде не открих начин това да се изключи. 
Въпроса ми към вас, както се досещате е дали има начин това да се изключи или премахне. Досега не съм се сблъсквал с MIUI.
Телефона е с 4 GB ram и 64 GB  вътрешна памет, MIUI Global 8.5.8.0, закупен от тук от една от големите вериги магазини.  
 Благодаря предварително.

LG V10, Huawei P20
Huawei MediaPad T3 9.6 LTE AGS-L09
Цитирай
Аксесоари
#2

Като си в телефоння диайлър (клавиатутата за набиране на номер), задържаш върху хардуерния бутон (трите чертички), ще ти се отвори меню с настройки, отваряш най-долу "Допълнителни настройки" после "Отхвърляне чрез съобщение". Там се намира опцичта за спиране.
пп. Също може да достигнеш до желаното меню, като отвориш "настройки" и в полето за търсене горе над менютата напишеш "отхвърляне" ище ти излезне като резултат "отхвърляне на обаждане чрез съобщение" кликаш на него и там ще видиш мшжду менютата които се отварят "отхвърляне чрез съобщение".

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай
#3

При мен не виждам да има такава, има само текстови съобщения за изпращане, ако си зает и не можеш да отговориш на обаждането в момента.

 
Цитирай
#4

Аз може ли да ползвам темата да питам, дали може чрез някакво приложение да се направи телефона да може да вдигаш ако те търсят със разклащане на телефона, което го има при някои други марки. Или пък да се вдига или отказва повикване със гласова команда ?
Цитирай
#5

(2017-10-13, 20:58:21)NoMaD написа:  При мен не виждам да има такава, има само текстови съобщения за изпращане, ако си зает и не можеш да отговориш на обаждането в момента.

И аз не виждам такава опция!
Цитирай
#6

Здравейте отново! Извинявам се за късния отговор но бях зает.
Може би се изразих неправилно, но имам в предвид точно тази опция за която говори колегата NoMaD, изпращане на текстови съобщения, когато си зает. При едно невнимание, както написах в предния си пост, напрактика не приемаш разговора, а без да искаш го прекратяваш като пращаш съобщение. Самата икона за тези съобщения е малко неудачно разположена. Мисълта ми бе дали тази опция може да се изключи по някакъв начин, но явно неможе. Има опция само за редактиране на предварително запаметните съобщения. Явно това може да стане само с направата на мод на дайлъра, нещо което не е по силите ми. Намерих такива модове при руснаците, но са за по различни версии на Miui от тази инсталирана на телефона и засега ще се въздържа от експерименти. Ще търся вариант с инсталирането на външен дайлър с по удачно разположение на софтуерните бутони.

LG V10, Huawei P20
Huawei MediaPad T3 9.6 LTE AGS-L09
Цитирай
#7

А включен ли е pocket mode? Може да оправи нещата
Цитирай
#8

(2017-10-14, 11:37:45)gogo333 написа:  Намерих такива модове при руснаците, но са за по различни версии на Miui от тази инсталирана на телефона и засега ще се въздържа от експерименти.

За кой ROM търсиш мод?
Цитирай
#9

За MIUI Global 8.5  стабилен 8.5.8.0 ncfmied

LG V10, Huawei P20
Huawei MediaPad T3 9.6 LTE AGS-L09
Цитирай
#10

За съжаление, освен премахването на бутона, има и някои други промени:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry65231202
Може да помолиш deooleg да направи мод и за 8.5.8.0 :
http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=65112677
Цитирай
#11

Благодаря за линка колега milstan. Пропуснал съм да го видя. Не е проблем наличието на другите промени.  Утре ще го пробвам и ще споделя впечатленията си.

LG V10, Huawei P20
Huawei MediaPad T3 9.6 LTE AGS-L09
Цитирай
#12

Пробвайте със смарт калъфче - там бутоните при звънене са само два - червена и зелена слушалка
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)