Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus5T представен на 16.11.17
#1

[Изображение: oneplus-5t-leaker-render-front-new.jpg]


Има доста слухове за това дали ще има или няма да има ъпгрейд на OnePlus 5 до версия 5Т. Има силни аргументи в подкрепа и на двете причини. За сега обаче, нови изтекли рендери говорят в подкрепа на първото...

Към цялата статия -->
Аксесоари
#2

Малко лийкове от вчера.

https://twitter.com/TanejaAkhil/status/9...4943249408

Скоро ще разберем има ли истина.
#3

Интересно, но за да е бюджетен вариант на С8 плюс, ще трябва да се напънат с цената доста.
При цена на актуалният им флагман от 500 евра и очаквана на новия , такава или малко по-висока, са си под-вода отвсякъде.
С8 плюс в момента е на около 600 евра. Да не говорим за С8, който е около 500е.

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
#4

OnePlus играят следната игра още отначало: пускат телефон, който е на по-ниска цена от флагманите и я държат дори и тогава, когато чарковете вече са поевтиняли, за да им е висок маржа. Когато телефоните им бяха с наистина ниска цена, бяха с покани и липсваха наличности, за да се държи хайпа, без да продават. Почваха да продават, когато цените падаха и сметката им излизаше.
Сега казусът ще е интересен, защото цените им се вдигат със всяко поколение. Най-вероятно ще се опитат да махнат имиджа на евтин "флагман". Но имат време, защото цените в бранша растат всяка година и на фона от цени на флагмани по 900-1000 евро, техните се водят евтинийка.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
#5

Dont like .. нещо доста избягаха от първоначалния замисъл. В момента Шаомците предлагат същия хардуер на цена с 2-30% по ниска и остава единия софтуер, който докато се изглади от бъгове и т.н. минават поне 2-3 месеца. Ето една статия с изтекъл материал от сайта им
https://www.gizmochina.com/2017/10/23/ne...ages-leak/

Дано се стегнат и да се върнат към старата концепция, но доста ме съмнява, веднъж хапнали ли са от тавата с баницата трудно ще се откажат и цените ще продължават да растат ли растат ..
#6

Лично аз може би ще вида смисъл да сменя 3та чак със 6ца, но не смятам че цена по-висока от 500-550 евро е адекватна за тая марка. Като се има предвид че преди тва бях с OnePlus One. Ако за топ модеша си Oneplus минат 550 евро по-добре да се изчака 3-4 месеца на някой от LG флагманите да се срине цената.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

#7

(2017-10-24, 15:49:04)don_gori написа:  Dont like .. нещо доста избягаха от първоначалния замисъл. В момента Шаомците предлагат същия хардуер на цена с 2-30% по ниска.
Дано се стегнат и да се върнат към старата концепция, но доста ме съмнява, веднъж хапнали ли са от тавата с баницата трудно ще се откажат и цените ще продължават да растат ли растат ..

Напълно съгласен! Oтидоха вече в съвсем друга категория с тези непрекъснато покачващи се цени и не виждам защо да им плащам по-скъпо, отколкото при Xiaomi.


#8

Хайде на промоцията: https://www.oppomart.com/oneplus/op5t.html

Sent от моя Пищакметлен телефон през Tapatop
#9

Интересно... заинтригуваха ме, може и да сменям Mix-а.

Вечния бетатестер!
#10

Нещо я няма тръпката от преди година две, когато пускаха моделите 3 и 3Т, защото там имаше доста неща които бяха наистина смислени и хората се радваха на това. А като сложим и достъпната цена от 400$ и нещата наистина ставаха истинска мечта.
Сега какво имаме .. ? по-големи цифрички и copy-paste дизайн от някъде си, тичипното за китайските телефони. Вместо да хвърлят усилията си за догодина и да пуснат нещо наистина впечатляващо, те пускат поредния китаец без грам идентичност .. концепцията която вкараха и развиха на уникално ниво в 3/5 с FP отпред и хардуерни бутони е нещо наистина удобно и функционално и хората му се радват. Сега вместо да продължат тази традиция, като я модернизират те изобщо я захвърлят.
Ами камерата .. поредното разочарование в 5цата и отново copy-paste с 2то сензора .. които се вижда че вече 2 години не могат да извадят читава снимка, било то в LG, Huaiwei а сега и Samsung.
#11

Телефона се появи и в Antutu, с номера на модела А5010

[Изображение: oneplus-5t-antutu.jpg?]
#12

Аз пък покрай всичките проблеми около дисплея на Google Pixel 2 XL започнах с интерес да поглеждам към този модел. Мисля, че това вече е добър ъпгрейд от OP3T. Да, отпред визията ще е почти еднаква със С8+, но без заоблените краища, които за доста хора са минус. Като сравним предполагаемата цена с тази на Самсунг разликата не е голяма, но като не харесвам софта на Самсунг каква ми е алтернативата? OnePlus няма как да сложат за четвърти пореден модел един и същ преден панел/дизайн, а най-добрия, модерен и красив в момента е този на С8. Няма как да се измисли нещо супер оригинално и практично особено от компания, която няма огромен бюджет за R&D като Samsung, Apple и Google. Гърбът най-вероятно отново ще е алуминий, което за мен отново е плюс спрямо стъклото. Разположението на камерите не ми харесва, защото имитира доста айфон 7 плюс и според мен не е толкова трудно да се изместят, но не очаквам това да стане в "Т" модел. Прибавяйки пръстовия отпечатък на правилното място на гърба (Самсунг да си вземат бележка) мисля че гърбът няма да прилича толкова много на айфон.

Ще изчакаме официалния дизайн, характеристики и цени, но според мен има смисъл от този модел и се очертава да е доста добър. Собствениците на OP5 не би трябвало да се притесняват от излизането на по-нов модел толкова скоро, защото съм почти сигурен, че софтуерно ще вървят заедно с 5Т както вървят в момента OP3 и OP3T.
#13

Предполага се, че OP 5T ще е визуално копие на очаквания Oppo R11S:

[Изображение: gsmarena_009.jpg]
#14

Зле ще е положението с тоя телефон. Трябваше да го пуснат най- рано март април под името oneplus 6 и с истински подобрения, а не като сега полусготвено отроче. В най-добрия случай може да е адекватен ъпгрейд на Oneplus 2

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

#15

http://4pda.ru/2017/10/25/347614/
Според тази статия телефона ще е с много добри характеристики засечени в Антуту. 6" екран 18:9, QSD835. 6/8 RAM, двойна камера (20 Мп f/2,6 + 16 Мп f/1,6), 20 МП фронтална камера. Имайки предвид това (най-актуалното на пазара) е меко казано странно да чета изрази от типа "зле ще е...". Какво търсите в телефона, ако тоя е зле?

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
#16

Вероятна снимка от OnePlus 5T: https://twitter.com/petelau2007/status/9...4753312768
#17

Зле е защото вече ни пуснаха изцяло по пързалката. Вместо да измислят нов дизайн, според техните нужди и спецификации за най-лесно взимат актуалния дизайн от дъщерната фирма и айде готово. Е не е готово, на мен не ми харесва изобщо и точно с 5цата ми паднаха много като компания, защото като видиш Oppo R11 i 1+5 и разлика няма да намериш. Да вътре са сложили по-висок клас процесор и повече РАМ, но какво от това ? Ето Пиксел 2 продължава да е с 4 РАМ, което е ясно доказателство че по-големите цифри са само маркетингов ход.
Сега картинката се повтаря, дъщерната фирма е готова с някакъв по-актуален дизайн и нашата любима компания за по-лесно взима всичко наготово, променя малко цифрички слага си софтуера и газ. Тъжна картинка ..
А пък с тея снимки .. като си спомня какво беше с 5цата че нощни че дневни и накрая камерата .. no comment !
#18

Тук има снимки
https://m.gsmarena.com/oneplus_5t_handso...-27934.php

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
#19

Лично мен щеше доста да ме подразни ако си бях взел дългоочакваната 5ца, а пък след има няма половин година да ми пуснат подобрена версия, т.е. едва ли не са можели да я пуснат още тогава, но просто искат да изтърмъчат феновете колкото могат повече.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
#20

Поредния лийк, този път от amazon:

[Изображение: Oneplus-5t-data-presentazione-leak.jpg]

От който може би се разбира, че телефона ще бъде официално обявен на 16 Ноември.
#21

Не искам да излиза като спам но наистина този телефон е безкрайно излишен на този етап ако ще и совалка да е. Всички компании представиха вече флагманът си и който е чакал ябълка вече си я е взел, който чакал LG вече купува, който чакал Самсунг и те продават техните топ модели. Който купил купил за тази година. Още след няколко месеца ще започнат да изкарват новите за 2018та флагмани със съвсем нови топ параметри за следващата година и който има 1-2 годишен телефон и е пропуснал 2017та ще започне масово да сменя с новите за 2018та модели. Този телефон така обявен съвсем в края на годината с все още 2017та параметри ще има да мечтае да създаде какъвто и да е интерес с изключение на някакви фанатични фенове които не биха дишали без да имат последния onePlus.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
#22

На цена от 400$ би създал много голям интерес. Но на очакваните 550+ надали...

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
#23

В XDA почти всички разочаровани потребители от Google Pixel 2 XL казват, че очакват OnePlus 5T с нетърпение.

Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk
#24

Напротив, ще излезе много навреме за коледните празници, когато хората развързват традиционно кесиите.
#25

Вероятно OnePlus 5T ще прилича на Galaxy S8: https://www.gizmochina.com/2017/10/29/on...galaxy-s8/

 
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)