Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не получавам известия
#1

Здравейте, имам следния проблем:

Не винаги получавам известия. Основно се бъзика Месинджър на Фейсбук. Нямам никакви известия и като го отворя се нащракват 5-6 чата от преди няколко часа. Доста е неприятно. Същото става и с други приложения, но по-рядко. Например Фейсбук, Инстаграм.

Махнал съм оптимизацията на всички тези приложения, не ми е включен режим недостъпен, нямам дата сейвър, махнал съм приспиването на приложенията. Дал съм им пълни правомощия, сложил съм ги с приоритет... и пак същото.... дайте идеи, моля, че вече ми е до гуша, а телефонът е супер. Не е готино обаче да пропуснеш важно съобщение или да го видиш 5 часа по-късно.
Цитирай
Аксесоари
#2

Синхронизациите включени ли са?

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#3

И при мен има проблем с Фейсбук месинджъра. Непрекъснато се дискънектва. Обаче с Lite версията няма проблем.
Цитирай
#4

Изключи си
"Следене на енергията на приложения".
И при мен имаше няколко приложения при, които се получаваше това забавяне.
Даже се стигна до ъпсурда, да получа известие на часовника си, телефона да мълчи.
В едно от тях като решение на този проблем бяха предложили изключването на тази функция и сега всичко е ОК.
☆RuShY☆
•SamSunG NoTe 8•
•SamSunG NoTe 4•

☆ SamSung S23 Ultra ☆
Цитирай
#5

Лошото е, че и синхронизацията ми е включена и следенето е изключено... мисля за фактори ресет?
Цитирай
#6

Изчисти им кеша и пробвай известно време.
Цитирай
#7

Не съм им чистил кеша, защото вчера ги преинсталирах всички приложения, но забелязвам, че май проблемът е в Месинджър. Свалих си лайт версията му и нямам проблем. Всичко е точно, а другите приложения някак заработиха както трябва. Може би от хилядите неща, които правих преди това... Попринцип и на стария ми телефон Инстаграм даваше, че има известие с доста дилей, дори и след като е вече видяно. Тук става същото. Дано оправят нормалния месинджър ап.
Цитирай
#8

Отдавам го на приложението лично на мен фейсбук ми забива постоянно ден през ден само това приложение и никое друго. А имам около 40.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
#9

При мен има подобен проблем с Gmail и Yahoo Mail. Нотификации за нови писма веднъж идват, друг път не.
Цитирай
#10

При положение хората го имат масово при FB и Messanger-а, определено е от приложенията.
При мен ситуацията е друга, аз не искам да ги получавам. И съм ги спрял.
Случайно да сте Beta testers на FB? Ако да, Бета версията на ФБ е много бъгава...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#11

Имейл приложението на Самсунг също бави известия. С Гмайл приложението няма проблем. Чудничко...
Цитирай
#12

(2017-10-27, 16:18:32)kerpicha написа:  Имейл приложението на Самсунг също бави известия. С Гмайл приложението няма проблем. Чудничко...
Приложението на Самсунг бави, защото проверява за нови мейли през определен период. Стандартно на 15 минути май беше.
Точно това ме спира да тегля по една на Gmail и Yahoo и да ползвам само него.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай
#13

Ново 20, месинджър лайт понякога бави съобщенията.. седят по 1 час на сендинг, а нормалният месинджър си бави известията и ги виждам като го отворя ръчно. Не знам вече... защо при тъпия ИОС ги няма тия проблеми, а винаги като си купя Андроид и се почва сагата...
Цитирай
#14

Не знам колега но аз нямам такива проблеми. Нещо си базикнал където не трябва според мен. Хвани и му върни едни заводски настройки на виж как ще е.
Цитирай
#15

Нищо не съм базикнал, само съм махнал всички оптимизации за батерии и прочее... Единственото, което се сещам, че може да е... е това, че в началото не го сетнах като нов телефон, а го синхронизирах с акаунтите и си свали приложенията сам. Може нещо от там да е станало, поне това ми е единственото обяснение. Май май ще трябва да се върнат заводските, най-малко да го изключя като вариант.
Цитирай
#16

Аз никога не синхронизирам телефон със стар такъв, предпочитам да си добавям лека-полека ръчно. Нямам такива проблеми.

Samsung Galaxy Note8 Duos Midnight Black
Цитирай
#17

Здравейте,

Аз вчера си нагласих телефона и всичко, но забелязах че имам същият проблем при Gmail приложението. Какво да правя ? Понякога идват навреме известието за мейлите, понякога когато отключа телефона и показва известието за 4-5 налични мейла, някакви съвети?

Samsung Galaxy S20+ 128GB, Cosmic Gray
Цитирай
#18

Аз не успях да се преборя с проблема. Понякога работи, понякога не.
А междувременно Gmail имаше няколко ъпдейта и няма промяна...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай
#19

(2017-11-28, 19:29:33)OXYGEN написа:  Аз не успях да се преборя с проблема. Понякога работи, понякога не.
А междувременно Gmail имаше няколко ъпдейта и няма промяна...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Както написах в пост #4:
Изключете
"Следене на енергията на приложения".

Аз поне друго решение не открих.

Приспиваше ми почти всички приложения, mail клиент, Gmail, messenger , Facebook и т.н.

☆RuShY☆
•SamSunG NoTe 8• & •SamSunG NoTe 4•

☆ SamSung S23 Ultra ☆
Цитирай
#20

(2017-11-28, 19:44:40)RuShY написа:  Както написах в пост #4:
Изключете
"Следене на енергията на приложения".

Аз поне друго решение не открих.

Приспиваше ми почти всички приложения, mail клиент, Gmail, messenger , Facebook и т.н.

☆RuShY☆
•SamSunG NoTe 8• & •SamSunG NoTe 4•

Къде точно се намира тази отметка?

Samsung Galaxy S20+ 128GB, Cosmic Gray
Цитирай
#21

(2017-11-28, 19:45:40)rth написа:  Къде точно се намира тази отметка?
Настройки -> Поддръжка на устройството -> Батерия и там цъкаш на трите точки в дясно -> Разширени настройки -> Махаш Следене на енергията на приложенията.

☆RuShY☆
•SamSunG NoTe 8• & •SamSunG NoTe 4•

☆ SamSung S23 Ultra ☆
Цитирай
#22

(2017-11-28, 19:51:34)RuShY написа:  Настройки -> Поддръжка на устройството -> Батерия и там цъкаш на трите точки в дясно -> Разширени настройки -> Махаш Следене на енергията на приложенията.

☆RuShY☆
•SamSunG NoTe 8• & •SamSunG NoTe 4•

Благодаря, изключих опцията, ще проследя как се държи сега и ще върна отговор.

Samsung Galaxy S20+ 128GB, Cosmic Gray
Цитирай
#23

Това е опцията която трябва да търсите:
   

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#24

При мен е по-сериозен проблема. Не само нямам нотификации. Когато спре да работи, дори и при отваряне на приложението не показва новите докато не рефрешна ръчно.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай
#25

(2017-11-28, 20:19:21)ivan_vylka написа:  Това е опцията която трябва да търсите:

Тази опция си е макрирана, но все пак не работеше. Сега след като изкючих следенето на енергията, мисля че има разлика поне за първите 4-5 мейла които получих, нотификацията си идва както трябва. За съжаление обаче когато за 20-30 минути не получа никакъв мейл, имам чуството че телефона "заспива" както е и при лаптопите и съответно спират да идват нотификациите при мейла. След това само да натисна хоум бутона, без да го отключвам дори и веднага нотификацията идва. Много досадно и се чудя дали има вариант да се оправи това.

Samsung Galaxy S20+ 128GB, Cosmic Gray
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)