Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 4x- проблем с КОНТАКТИ
#1

Здравейте,  имам въпрос за настройките на КОНТАКТИ? Ето за какво става въпрос: имам въведени контакти на кирилица и на латиница, като най-отгоре ми излизат тези на кирилица. В десния край на екрана има една лента, на която са само буквите от латиницата. Ако искам да избера даден контакт трябва да скролвал докато стигна до него, а с други телефони просто маркирам буквата , с която започва името на контакта от тази лента в дясно и екрана автоматично се превърта до контактите, започващи с тази буква. В момента дори лентата в дясно с латиницата ми е неактивна, а аз искам лентата да започва с кирилица отгоре надолу и след това да следва латиницата, като буквите са активни за извикване на контакти, започващи с нея. Преди имах Сони М4 и със стоковия лаунчер беше точно така. Може ли да се направи нещо по въпроса?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Значи точно си го гледам мойто как е, почват с кирилица да и лентата с буквите е активна- т.е. работи и като натисна някоя буква превърта до там. Проблема е че те са токова малки че са абсолютно неизползваеми, също така при мен не работят W, X, Y, всичко друго работи, а тия що не ми работят не знам, дали не е проблем с тъчскрийна? Понеже са малки ако почна да ги натискам понякога влизам в някой контакт и става мазало. По-добре си извади клавиатурата и като напишеш някоя буква в търсачката пак те праща при всички започващи с нея. Иначе и аз бях със експериа преди и да, контактите почваха с латиница.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#3

Кажете с кой ROM сте, защото аз съм с xiaomi.eu 7.9.21 и моята лента е на латиница, и работи общо взето нормално. На Mi5 от xiaomi.eu с MIUI8 ромовете беше на кирилица и не можах да намеря начин да я сменя на латиница, защото контактите ми са на латиница. Пишех буквата в лентата за търсене.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#4

с 8.5.2.0 (MAMMIED). Телефона е закупен нов от Б-я от Vivacom.
Цитирай
#5

Няма смисъл да скролваш. По нагоре имаш търсачка. Може и директно от клавиатурата за набиране на номера. Там има и букви . И в двата случая зависи на какъв език си преминал. В търсачката може да превключваш и на двата,,(латиница и кирилица) зависи какъв контакт търсиш.
Цитирай
#6

Да, знам че става с полето с търсачката, но е по-бавно и неудобно. Въпроса ми е дали на всички redmi 4x "Контактите" изглеждат по този начин и ако не, то какво бих могъл да направя, за да изглежда по начина, който описах. Телефона е гаранционен и не мога да го рутвам.
Цитирай
#7

(2017-11-14, 08:18:57)patronaroker написа:  Да, знам че става с полето с търсачката, но е по-бавно и неудобно. Въпроса ми е дали на всички redmi 4x "Контактите" изглеждат по този начин и ако не, то какво бих могъл да направя, за да изглежда по начина, който описах. Телефона е гаранционен и не мога да го рутвам.

Нищо не може да направиш според мен щото не е до телефона а до MIUI 8.
Сега пак гледам че и мойта лента е на латиница и така всъщност нямам възможност ако търся по нея да си намеря някой контакт който съм запазил на кирилица.
На сонито имах лента с кирилица и с латиница... има няква недомислица тука, но мен лично въобще не ме бърка защото лентата с букви в дясно е с толкова малки букви че са неизползваеми, съответно затова и не ги ползвам (при сонито ги ползвах и аз).

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#8

Колеги предварително се извинявам ако не питам на правилното място , при входящо повикване телефона изобразява ли снимките на контактите в указателя

Huawei P30 Pro
Цитирай
#9

да,поне при мен е така.

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)