2017-11-22, 07:13:09
Проблемът е следния - когато използвам приложението MapMyWalk, което следи изминато разстояние, направени крачки, маршрут и всички стандартни за такова приложение неща, GPS-ът не отчита коретно. От настройките съм му задал най-висока точност (освен GPS се използват и Wi-Fi и мобилни сигнали от мрежата) и въпреки това точността е отвратителна. Понякога забива тотално и километри не отчита нищо освен времето и след като го рестартирам директно ме телепортира по права линия без да следи реалния ми маршрут. Пример:
Очевидно не мога да очаквам същия GPS чип като при стария ми LG G4, който беше толкова точен, че отчиташе дори преместването ми от едната страна на тротоара до другата (2-3 метра), при положение че Xiaomi правят бюджетни телефони, но все пак някой знае ли как да си реша поне проблема със забиването?
Очевидно не мога да очаквам същия GPS чип като при стария ми LG G4, който беше толкова точен, че отчиташе дори преместването ми от едната страна на тротоара до другата (2-3 метра), при положение че Xiaomi правят бюджетни телефони, но все пак някой знае ли как да си реша поне проблема със забиването?