Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wirecutters тема: Откачи се от кабеларките
#1

Наскоро реших да се "откача" от пъпната връв на кабелната. Основно защото ми писна да ме правят на маймуна.

Та ето какъв ми е плана:
  • Да си викна един наистина "дебел" интернет. В моя случай cooolbox.com
  • Да си инсталирам ефирна антена. Все пак е добре да може да се гледат БГ новините
  • Да намеря неща да стриймя към chromecast-а
  1. Да се абонирам за стрийминг услуги. netflix в моя случай. Чудя се за амазон видео.
  2. Да намеря достатъчно безплатни телевизии на стрийм в нета. Понякога ми се приглежда bbc. Или cnn. 
  3. Ако много го закъсам да си взема telenor-ски сим. Имат HBO GO към него. Това е единствения начин да гледаш HBO в България без абонамент за кабеларка.

Понеже няма такава тема изглежда, а мисля че има още такива хора като мен ми се ще да си обменяме трикове и сайтове за хора "скъсали жицата" тук.
 
И да, нарочно изпускам торентите. Знам как се прави. Но не мисля че е редно.

Та ето го моя трик за безплатните телевизии: Giniko. Регистрирах се като Исус Христос от Израел (с адрес в Йерусалим) и с мейл на любимия ми антиспам сайт. И може да се гледат доста онлайн телевизии. Поне половината са на английски. Може да се гледа и без регистрация. И chrome browser-а го касти към chromecast-а без грижи.
Цитирай
Аксесоари
#2

Относно Netflix ти препоръчвам да си го делнеш с приятели, роднини. Така ще ти останат средства от бюджета за други неща като амазон, hbo и т. н. Аз от отдавна гледам само през Интернет. СмартТв е предимство, дано да имаш. Успех
Цитирай
#3

Здравейте ,
и ние имахме доста проблеми с кабелната телевизия въпреки че живеем в чужбина ,докато дойде момента да сложим сателит Smile
проблемите доста намаляха ,махнахме и кабелният Интернет и всичко се успокои .
Сега сме със сателит от близо 7Години и мобилен интернет 3години, за сега няма проблеми .
Има и предоставени български телевизионни канали от Bulsatcom от едно приятелче.
Имаме си и NetFelix в пробен период от няколко месеца само заради сериялката Pablo Escobar : el patron del mal !
И някой филмче от торент сайтовете и така ...!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#4

(2017-12-02, 06:30:15)georgekodinov написа:  Понеже няма такава тема изглежда, а мисля че има още такива хора като мен ми се ще да си обменяме трикове и сайтове за хора "скъсали жицата" тук.
 

Вариант е и iptv, като тиви.бг. За 10лв имаш 160+ канала (без договор). Може да си спестиш сума за устройство и да гледаш тв през Kodi.
Цитирай
#5

(2017-12-04, 11:28:01)GH0STFACE написа:  Вариант е и iptv, като тиви.бг. За 10лв имаш 160+ канала (без договор). Може да си спестиш сума за устройство и да гледаш тв през Kodi.
Не е това идеята според мен. Аз и сега имам 180 канала които пристигат стабилно и директно в телевизора. Не ми е за таксата.
Проблема ми е че не искам да ги гледам тези всичките всъщност. Те така или иначе повечето ги има безплатни по интернет и по сателитите. Та дори и да реша не виждам защо да плащам на някого наем за оборудване.

Идеята е друга. Да мога да гледам филми и спорт при поискване. Само това което искам.
Нещо като hbo или Нетфликс. За жалост субтитрите на Нетфликс са смърт ! Гугъл транслейт. Така че в момента само hbo go е оферта. До колкото знам де. Но пък те за България винаги се комбинират с кабелна :/



Изпратено от моят Nexus 6 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Не е задължително да си заплащаш за оборудване, както казах. Можеш да си ползваш Kodi безплатно, за него има addon тивибг.
То за 10 лв...можеш да преглътнеш стотиците ненужни програми, които ще получиш за няколкото ти нужни. Освен това кеф ти този месец да гледаш, кеф ти другия да се изключиш, а по-следващия пак да гледаш.

Спорта ще ти е трудно, определени събития ги дават по определени канали. За филмите имаш решение, отново от Kodi. Има добавки за филми и сериали, като Elysium, Colossus, Specto fork, Alluc и редица други.
Цитирай
#7

HBO GO най-накрая са се освестили и предлагат регистрация направо на сайта ! Без оператор !

А иначе, @user32, да, използваме всички в къщи нетфликс. Взел съм този с 3-те активни акаунта.

@ghostface: Принципа е важен. Ако ми се иска да плащам 10 лв за армения.тв мога да го направя и с кабеларката: защо ми е kodi, компютър и т.н ?! Има и кабеларки с месец за месец. Примерно entry.bg. Или кулбокс.
Цитирай
#8

https://play.google.com/store/apps/detai....spb.tv.am
Може да пробвате това. Има доста телевизии, а и база данни с филми.
https://www.mobdro.to
Това също. Наистина има адски много канали и е безплатно. Аз съм го позлвал само за спортните, но си върши работа и за друго по инфо от приятели.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#9

(2017-12-05, 20:48:09)emski_vas написа:  https://play.google.com/store/apps/detai....spb.tv.am
Може да пробвате това. Има доста телевизии, а и база данни с филми.
https://www.mobdro.to
Това също. Наистина има адски много канали и е безплатно. Аз съм го позлвал само за спортните, но си върши работа и за друго по инфо от приятели.
По принцип предпочитам нещо което може да касти към chromecast- a на телевизора.
Тези неща могат ли ? Да разкажеш малко и какви канали имат че като гледам приложенията искат доооста пермишъни и ме е малко страх да ги качвам. Особено след като на сайтовете им няма реални фирми или хора а само емейли. Доста пиратски ми звучи .
Защото нали знаеш: ако не си клиент си продукт.

Това което ми липсва в момента е място да гледам формула 1. Има вариант за по 2.5 на гонг.бг, ама коментарите на разбирачите там са много зле. А и съм чувал че не е много стабилна платформата.

Изпратено от моят Nexus 6 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

(2017-12-04, 12:02:15)GH0STFACE написа:  Не е задължително да си заплащаш за оборудване, както казах. Можеш да си ползваш Kodi безплатно, за него има addon тивибг.
То за 10 лв...можеш да преглътнеш стотиците ненужни програми, които ще получиш за няколкото ти нужни. Освен това кеф ти този месец да гледаш, кеф ти другия да се изключиш, а по-следващия пак да гледаш.

Спорта ще ти е трудно, определени събития ги дават по определени канали. За филмите имаш решение, отново от Kodi. Има добавки за филми и сериали, като Elysium, Colossus, Specto fork, Alluc и редица други.

Здравей. Ти ползваш ли тиви.бг? Ако да ще имам няколко въпроса...

@georgekodinov тиви.бг включват и ХБО и Синемакс (вкл. HD), но не знам дали ги има в пакета от 10лв.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#11

(2017-12-06, 09:47:00)bobyn написа:  Здравей. Ти ползваш ли тиви.бг? Ако да ще имам няколко въпроса...

@georgekodinov тиви.бг включват и ХБО и Синемакс (вкл. HD), но не знам дали ги има в пакета от 10лв.

Не, но чувам само добри отзиви, а и имам познат, който ползва. Ако имаш конкретно питане пиши, ще се опитам да разбера отговорите.

Виж и това: http://tipsytricksy.tumblr.com/post/1552...1%87%D0%B8
Цитирай
#12

Аз ги ползвам от почти година (тиви.бг). Това значи, че съм супер доволен. Без договор, ако не платя таксата то просто спира и го забравям.
Качеството на HD каналите е супер, наистина.
На таблета или телефона може да се гледа където и да е, по всяко време, стига да не е пуснат и телевизора в къщи.


@GH0STFACE
Понеже го гледам без устройство, а през KODI, не мога да го подкарам на последната версия 17.5 (вече 17.6 даже). Има писания на сайта им уж как става, но не тръгва, нещо не правя като хората...

Другият ми въпрос е за Exodus (добавката за филми). Като подгониха КОДИ за правата това беше едно от първите, което спря и не съм се занимавал да търся друго решение. Интересува ме заместител със същата функционалност...

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#13

(2017-12-06, 06:36:53)georgekodinov написа:  По принцип предпочитам нещо което може да касти към chromecast- a на телевизора.
Тези неща могат ли ? Да разкажеш малко и какви канали имат че като гледам приложенията искат доооста пермишъни и ме е малко страх да ги качвам. Особено след като на сайтовете им няма реални фирми или хора а само емейли. Доста пиратски ми звучи .
Защото нали знаеш: ако не си клиент си продукт.

Това което ми липсва в момента е място да гледам формула 1. Има вариант за по 2.5 на гонг.бг, ама коментарите на разбирачите там са много зле. А и съм чувал че не е много стабилна платформата.

Изпратено от моят Nexus 6 с помощта на Tapatalk

Второто приложение (мобдро) съм го пробвал заради спортните канали и има поне 20. Брат ми го ползва постоянно да гледа мачове по него, които не намира никъде по нашите телевизии и не е ревнал.
А първото (spb) се учудвам, че не си го чувал. В смисъл самата фирма зад приложението. Много сериозна - още за първите смартфони с Уин беше най-известния шел (SPB Shell). После имаше същия шел/лаунчър за Андроид, но Яндекс го купиха от тях и сегашния Яндекс лаунчър и на базата на СПБ. Та са сериозна фирма с традиции и ме съмнява да ти направят нещо телефона. Приложението им за телевизия обаче не съм го пробвал.
Мисълта ми е, че не ти коства нищо да тестваш. Няма как да ти дам гаранции за което и да е приложение, а и аз не ползвам такива неща, каквито се опитваш ти да сглобиш. Просто се опитвам да помогна.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#14

Eliseym e най-добрия заместител на Ексодус засега. Приветствам идеята за wirecutters,но засега ако искаш качество е свързано с айпитиви (тиви бг наистина са супер,ако някой знае по-евтина и добра алтернатива да сподели,може и на лични). Не знам как върви Нетфликс в България не можеше доскоро и като се има предвид огромния и необятен бг пазар ,едва ли усулугата ще я има качествено със субтитри на български професионални. Е с впн вероятно и сега става. Иначе чужди телевизии бол ,ползваш iptv bonanza примерно за коди и всеки ден имаш лист нов..на 99 процента ще намериш от популярните тв канали-друг е въпроса за качеството и трайност, за без пари толкова. Няма да е лошо вече HBO GO да е и HD иначе наистина компанията прави каествени неща и сериали особено. Като ще се плаща да си струва
Цитирай
#15

Netflix си работи ок, но субтитрите са само на английски или преведени с google translate Smile
Мисля че не разбирате идеята на wire-cutting. Идеята не е да се гледат пак ефирните или кабеларските телевизии. За това по-добра медия от кабела няма Smile
Идеята е да гледаш каквото ти се гледа. Когато ти се гледа. Така че ако ще вземам тиви.бг по-добре да дръпна един кабел и готово: хем качеството по-добре, хем няма да сече Smile

Дотук сетъпа ми е:
1. Chrome cast и netflix и gong.bg (заради формулата) на него
2. СмартТВ с hbogo на него
3. Ефирна телевизия за новините

От 2 седмици съм дръпнал кабела пробно и седя само на това. Да ви кажа не ми липсва кабела. Като искам само да ми шуми телевизията пускам някой от ефирните. А като ми се гледа нещо "паля" hbo-то и така. Дотук само с дистанционното на тв-то. А пък ако няма нищо по HBO-то се разглеждам за някой сериал в нетфликс.
Мисля че ще изкарам така.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)