Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Настройка на компас
#1

С MIUI 8 си бях настроил компаса да работи. След ъпдейта до 9.1.1 не мога да се справя. Заболя ме ръката да правя да правя някакви безмисленни движения за настройка, но не става. Много рядко но ползвам компас.
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай с изчистване кеша на приложението.

 
Цитирай
#3

(2017-12-11, 11:58:37)Pinto_mm написа:  С MIUI 8 си бях настроил компаса да работи. След ъпдейта до 9.1.1 не мога да се справя. Заболя ме ръката да правя да правя някакви безмисленни движения за настройка, но не става. Много рядко но ползвам компас.

Къде ги правиш тези движения за настройка? Поне при мен компаса показвва нещо, уж вярно си показва севера.
НО от снощи разбрах че имам проблем със калибрацията на Accelerometer. Ако говориш за тези калибрации то и аз живо се интересувам. Проблема при мен е че не мога да премина калибрацията за 45- degree....

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#4

(2017-12-11, 11:58:37)Pinto_mm написа:  С MIUI 8 си бях настроил компаса да работи. След ъпдейта до 9.1.1 не мога да се справя. Заболя ме ръката да правя да правя някакви безмисленни движения за настройка, но не става. Много рядко но ползвам компас.

Важно при калибрирането е телефона да е водоравно и при извършването на осморките да се обръща периодично с лице и гръб към пода.
Цитирай
#5

Клатих го над 1 час щото ми се видя нелепо да не изпълни само един критерий. Не става и не става, може и да е дефектен, що да не (за моя говоря).
Все пак е добре който види тая тема да влезе да си провери калибрирането.
При MIUI 9 се влиза по следния начин- изключва се телефона, после се включва специално меню с volume up+power button. (Който е с Китайски телефон, менюто ще е на китайски но има един бутон, единствения малък бутон с 2 символа, другите са все с повече символи, тоя бутон ви праща към меню на Английски. И оттам нататък Sensor test.......

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#6

Изтрих кеша и данните и пак не става. С NIUI 8 си работеше перфектно.
Цитирай
#7

Свали си подобно от Google Play и го тествай за същия проблем.

 
Цитирай
#8

Ами незнам как да го проверя,тоест с какво да го сравня,но мисля,че точно си показва посоките.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#9

(2017-12-11, 17:57:27)bojoviki написа:  Ами незнам как да го проверя,тоест с какво да го сравня,но мисля,че точно си показва посоките.

Божо за теб поне знам че обичаш да си базикаш телефона из основи, айде пробвай да направиш калибрация на сензорите, по-горе съм писал в кое меню се влиза. И кажи дали ще успееш да преминеш 45- degree, ако все пак успееш виж на какви цифри са ти x,y,z съответно и знаците им. Ако не успееш просто ще задържиш пауър бутона и ще изключиш телефона без да сейфаш.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#10

Така,влязох в сензор теста.Но трябва да по прочета как се прави.Понеже ми изписа два реда,на първия провален тест,а на втория,успешна калибрация.На Леновото преди година му правих някаква калибрация на сензорите,но по клипове.

Сега,по прочетох малко за тази калибровка.Първата проверка е да сложите на равна(може би и нивелирана) повърхност.Включете компаса и преминете на втората страница(плъзгате на ляво).Там трябва да е в зелено кръга и да показва 0 градуса.

Ами аз май съм готов.Имах отклонение 3 градуса.Сле калибриране от сервизното меню,заковаха 0.За x/y/z съответно 0/0.1/9.8.Само,че сега ми трябва друг уред да ги сравня,че стаята, която беше северна,стана
североизточна.Сега и аз съм в шах ?

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#11

Тоя тест за хоризонталната повърхност и за кръгчето дето тр да го изпълниш е ясен (за да изпълниш кръгчето, като ти се появи спокойно започни да ротираш телефона докато го държиш около центъра на оста му и ще видиш как почва да става зелено и ще се ориентираш)

Ти си преминал GYROSCOPE SENSOR и MAGNETOMETER SENSOR

Аз говоря за другия тест ACCELEROMETER SENSOR опитай се да минеш него и ми кажи дали ще успееш 45- , там също има координати, ще ги видиш.
Ако успееш значи телефона ми е дефектен (фак)

ПС: Тзи неща ги правиш при условие че влезеш в менюто като изключиш телефона и го включиш като завържиш volume up+power button.
ПС2: Виж този клип, така трябва да калибрираш https://www.youtube.com/watch?v=NMW1r_9pNO0
но този пък не знам защо не си калибрира accelerometer-a то и ясно му се вижда че е дал fail защото е с червено хиксче, точно като при мен.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#12

Данните са точно от този тест,който искаш.Но там не минавам през x,y,z и 45.Дава ми са Z+ и когато не наместен телефона NG

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#13

(2017-12-12, 00:09:35)bojoviki написа:  Данните са точно от този тест,който искаш.Но там не минавам през x,y,z и 45.Дава ми са Z+ и когато не наместен телефона NG
Да не би да не си разбрал какво трябва да направиш, та на тея x,y,z, 45+, 45- изначално когато телефона ти е на бюрото поставен пише testing, и ти взимаш телефона в ръка и почваш да го въртиш в съответни посоки и така на всеки един параметър трябва да ти изпише PASS ако си държал или въртял телефона в точната позиция (за Z обърни телефона с екрана към пода). Иди виж за какво говоря и пак се върни с впечатления.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)