Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GT-I9505 проблем с 3G и 4G
#1

Телефона във всяко друго отношение работи перфектно, дори е и в добър външен вид, няма никакви хардуерни проблеми като деактивиране на SIM картата, задържане на Power бутона и самоволно рестартиране или нещо друго, абсолютно оригинален е, проверил съм го по всички възможни признаци, изчитайки всичко тук по темата, на benchmark теста изкарва над 30 000 точки, но когато му се пусне мобилния нет, си стои само в режим Edge, горе на инфо бара на мобилните данни си показва само и само "Е" и по никакъв начин не минава в 3 или 4G режим, дори H или H+ не ще да покаже.
IMEI-я си го има, проверих го, редовен е, на разговори и съобщения си работи перфектно, никога не губи обхват, силата на сигнала винаги е на 100%, просто никакъв друг проблем освен този.
Апарата е с андроид Lollipop 5.0.1, включен е на режим "LTE/WCDMA//GSM (auto connect), сложена му е нова сим карта с 4G на Vivacom, която на другия ми телефон Lenovo P70-A си работи, та се къса и дава над 95 мегабита скорост на спийд теста.
Пробвах и с автоматичните настройки на APN-а от оператора, поисках и ми пратиха и ръчни, конкретно за този модел телефон, зададох му ги и пак никакъв резултат.
Да не би някой умник преди мен да е пипнал и променил нещо в сервизното меню (*#0011#) и сега аз да се блъскам и да не мога да рабера защо не работи, кажете какво трябва да проверя в настройките там?!

Моля, помогнете каква може да е причината, защото така, колкото и добре да е иначе, без работещо 4G този апарат просто ми е ненужен, ще трябва да се откажа от него!
Цитирай
Аксесоари




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)