Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Струва ли си да се ремонтира умрял G2?
#1

Привет на всички и честита Коледа!

Преди 3 дни след горе-долу 4 години вярна служба телефончето умря в ръцете на жена ми. Спешно беше заменен с G6 (от tlnr) и се питам дали си заслужава да се занимавам с ремонт на G2-ката.

За годините на експлоатация апарата не е бил подлаган на никакви вредни въздействия и съответно не са предприемани никакви интервенции. Умря внезапно без никакви предупредителни симптоми (всъщност жена ми се оплакваше, че в последно време бил започнал да бави) и си нямам представа на какво може да се дължи.

От една страна ми се ще да имаме един back-up телефон на разположение, от друга ме е страх че сумата за ремонта ще е неоправдано висока.

Моля за съвет и евентуално да ме насочите към сервиз (в София).
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма смисъл. Най-вероятно е дънна платка, излишни разходи за толкова стар телефон.

Изпратено от моят Moto Z Play с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Малко оф топик, но и на майка ми Г2 ката умря преди 3 дена след 4 години употреба... Първо угасна, после успя да тръгне, но започна да пари ужасно при зареждане...

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай
#4

Програмирано остаряване и смърт може би Wink

Нашия угасна и повече никакъв признак на живот  Angel

Май няма да се занимавам с диагностициране на проблема и ремонт....
Цитирай
#5

На мен така ми загина нексуса, но имам г2, който е със счупен дисплей и ми казаха, че няма смисъл да се занимавам иначе си е ок. Ако искаш занеси го в сервиза в сградата на ВМРО, добре работят, другите са сервиза на Канмобайл(кръстовището на Оборище и В. Левски)
Цитирай
#6

Една платка ти е около 80-на лева, втора употреба разбира се. Моя така сдаде багажа и в сервиз ми сложиха друга платка от друг телефон. Не го ползвам, но има сантиментална стойност за мен. От както е купен, винаги е с кейс и протектор. Ако го сравня с чисто нов, то разлика няма да има, но това е друг въпрос.

Xiaomi Redmi Note 11 pro 5G 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)