Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Pay в България
#51

(2018-03-24, 21:08:39)nanobanano написа:  Лична карта не носи,само книжката
В Англия просто искат ИД , все тая книжка или ЛК . Но в Словения си искаха ЛК .... В Скандинавието също са строги ..Скоро пак ще зачезвам та създавам навици .


Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#52

(2018-01-07, 18:44:07)bse07 написа:  Погледни това като заместител.

Нима тази програма подържа патентована технология за бийм баркод на гифт карти? 

Има неща,които не разбираш. Не пиши глупости да не се излагаш. Единствената алтернатива е Beep And Go ,но пък тя не подържа банкови плащания
Цитирай
#53

Аз пък ползвам beep 'nGo за била и метро картите.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#54

Нищо от тези не може да замени Samsung Pay на 100%
Най-малкото не поддържат MST.
Само че нас няма да ни огрее скоро. До колкото знам дори в Германия не работи, какво остава за нас.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#55

Значи, незнам за Самсунг Пей , но Гугъл Пей си ми работи на мен и ще ви обясня как да го подкарате съвсем легално, даже си го ползвам и на смарт часовника Huawei Watch 2.

За целта теглите Monese - app от Play Store.
Та като се регвате вкарайте си кода ми ( TODOR559 ) и ще получите £5 бонус след като си отворите безплатна сметка в паунди с карта която струва 4.95£ да си я получите в Бг. Така че бонуса ще влезе в употреба. Но ще трябва да заредите сметката с минимум 10£ за да получите бонуса. Картата може да си я поръчате и без да имате пари в сметката, като вкарате, с дебитна от Бг банка тогава ще ви таксува за доставката.

Има такса за зареждане с дебитна карта на е малка:
0.35% 4 пенита на 10£. 

Какви са им условията:

Покупки във валута различна от £ - 0.2% fee :

С други думи ако си купите една енергийна напитка Hell за 1лв ще ви излезе:
   

Такса 1 пени Smile

Като цяло аз си го ползвам Monese заради поддръжката им към £ сметката им с карта за Гугъл Пей. И да плащам с часовника за кафе сутрин предимно, доста удобно е, даже не е нужен телефона да е с мен и интернет връзка за да мине транзакцията. Понеже часовника ми не ея Lte.

Картата им с евро сметка не поддържа Гугъл Пей, така че като поръчвате картата внимавайте да не вземете тази в евро.

   
   

Питайте ако имате въпроси. Ползвайте кода, аз ще спечеля 10£ за всеки регистриран Smile. Трябва ви лична карта и шофьорска книжка или паспорт за верификация като правите акаунта, както имейл и бг или някакъв телефон - може да е Google Voice ако имате такъв.

После като се регнете може да направите сметки на ваши приятели или семейства и да си ползвате вашият код и ще вземете 10£ вместо 5£ Smile. Програмата е преведена изцяло на бг.

Грешка в поста таксата за превалутиране е 2% а не 0.2% но така или иначе скрейншота си показва че за 1лв покупка таксата е е 1 пени.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на portis55 за това мнение:
  • hgeorgiev, OGIER
Цитирай
#56

(2018-01-07, 18:31:05)ivan_vylka написа:  Нито Samsung Pay, нито Android Pay работят в България. И дори да си смениш фърмуера със английски (не се отразява на Knox-a между другото), опцията ще ти бъде налична в менюто, но отново в България ще е неизползваема. Просто и двете системи за разплащане не работят все още с български банки. Единственият за сега начин за безконтактни разплащания в България е дигитална банкова карта на Fibank и регистрацията й в тяхното мобилно приложение, през което е налична тази опция.


Как да не работи? Barcode beaming service на гифт карти работи в т-маркет.
Цитирай
#57

В крайна сметка самсунг пей работи ли в България? 

https://www.visabg.com/plashtajte-s-visa...iteli.html

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#58

(2019-10-15, 00:39:09)nanobanano написа:  В крайна сметка самсунг пей работи ли в България? 

https://www.visabg.com/plashtajte-s-visa...iteli.html

На моя S8+ е недостъпно за инсталиране.
Цитирай
#59

(2019-10-15, 00:39:09)nanobanano написа:  В крайна сметка самсунг пей работи ли в България? 

https://www.visabg.com/plashtajte-s-visa...iteli.html

Не работи.
Дори да си смениш CSC кода на телефона и да си инсталираш приложението - няма да можеш да си добавиш карта от българска банка.
https://www.samsung.com/ch/samsung-pay/support_en/
Ако имаш телефон с инсталирано приложение и карта от банка, която го поддържа - тогава вероятно ще работи.
Аз лично се надявам Revolut да направят постъпления в тази посока ... и най-накрая да започна да си плащам с телефона ... ама все още и те не са.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#60

Ако някой е клиент на Райфайзен, може да си свали RaiPay. Ползвам го и вече имам доста плащания с него. Така или иначе, не останаха много ПОС терминали, които да разчитат на магнитната лента, нещо което Samsung Pay предлагаше в повече. После в NFC настройките може да си изберете това или друго предпочитано приложение за разплащане.

Samsung Galaxy S 8+, Renault Scenic 1.9 dci, beautiful woman and wonderful child
Цитирай
#61

Така аз подкарах samsung pay
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1586613
Цитирай
#62

Здравейте,

Някой успял ли е да подкара Samsung Pay по друг начин освен описаният в линка? Сложих си UK ром, но нямам тяхна сим карта.
Интересува ме и дали ще тръгне след това и на Galaxy Watch или и там трябват магии? Изчетох че за часовника, ако е с по-стар firmware, може да му се смени региона и Spay тръгва, но дали не се изисква за добавяне на карта да го има и на телефона и да работи?
Телефона ми е Note 9,а часовника е до последна версия 4.0.0.7.
Цитирай
#63

Здравейте,

Реших да напиша този пост, тъй като много от нас вероятно биха се интересували как да правят плащания през телефона и смарт часовника си. При плащанията чрез телефон има много приложения от типа на Phyre и другите дигитални портфейли. Това обаче е свързано с прехвърляне на пари от банковата ни карта към акаунта, което поне лично за мен е допълнителна стъпка, която исках да избегна, а и обикновено има съпътстващи такси за зареждане на този акаунт.

При метода, който ще опиша НЕ Е необходимо да имате SIM карта, различна от тази, която ползвате. НЕ Е необходимо да си създавате и нов Samsung account, ако вече имате такъв.

Уточненията, които ще внеса са, че съм със Samsung Galaxy Note 9 + Galaxy Watch 46mm, закупени от А1 и е възможно с други модели да има разлика в стъпките и/или невъзможност да се осъществят.

Както знаете, Google Pay и Samsung Pay все още не се поддържат в България/български карти, затова аз използвам Curve, в който акаунт съм си добавил дебитна карта, издадена от ОББ. Приложението дава удобство да си добавите няколко карти, които използвате и през него да изберете през коя от тях да премине плащането. Не е необходимо да прехвърляте средства в акаунта си преди плащане. Curve си ги тегли от картата, в момента в който се осъществява самата транзакция.
Използвам Curve вече като основно средство, тъй като картите им се поддържат и могат да бъдат добавени и за безконтактни плащания, както в Google Pay, така и в Samsung Pay и Apple Pay.

Да пристъпим към същността...

Първоначално започнах със създаване на акаунта си в Curve.
1. Изтеглете приложението от Google Play - https://play.google.com/store/apps/detai....curve.prd
2. Следвайте стъпките за създаване на акаунт в него;
3. Ако желаете, на стъпката с въвеждане на промо код, въведете N2AVMBON - така и вие, и аз, ще получим по 5 паунда бонус, след активиране на Curve картата ви и направено плащане;
4. Заявете си безплатна Curve карта (пристига сравнително бързо) - можете да носите само нея в себе си и отново през приложението да изберете коя от вашите банкови карти да използва, когато правите плащане с нея. За Curve Blue няма месечна такса и доставката е безплатна също;
5. Добавете си банковата/ите карта/и, с които желаете да правите плащанията си. Необходимо е да се направи потвърждение, като за целта ще бъде изтеглена малка сума от картата ви и до няколко дни в извлечението си (или онлайн банкирането) ще видите код, който въвеждане в Curve и по този начин се потвърждава, че наистина това е вашата банкова карта. След потвърждение, първоначално изтеглената сума се възстановява веднага в сметката ви, от която е изтеглена;
6. Можете да изберете 3 партньора на Curve, от които в следващите 3 месеца да ползвате 1% Cashback върху стойността на покупката си. Магазина, който аз най-често ползвам е Lidl, но разгледайте и от останалите и преценете кое за вас е най-добре.


Приемаме, че сме приключили със създаването и активирането на Curve, пристигнала е физически и картата им.
Тъй като за някои от вас (а и мен) е възможно да не може да се снабдим лесно с карта на UK оператор, лично аз предпочетох да използвам Google Pay при плащания през телефона си, а Samsung Pay при плащане с часовника (няма Google Pay за Galaxy Watch, а единствената възможност е Samsung Pay). Реално, според мен поне няма значение дали плащането минава през едната или другата система за плащания.

Стъпките за настройване и активиране на Google Pay на Note 9 (а и другите Android смартфони) са прости и не изискват нищо особено:
1. Изтеглете Google Pay. Понеже България не е от страните, в които тази услуга се поддържа, няма да го намерите в Google Play. Аз си го свалих от тук - https://www.apkmirror.com/apk/google-inc...0-release/ . Смятам, че сайта е сигурен;
2. Инсталирате го на телефона си и просто следвате стъпките за първоначална настройка, както всяко друго приложение;
3. Добавяте физическата Curve карта, която вече е пристигнала и имате всички нейни атрибути (номер, имена, дата на валидност, CVC код);
4. Google Pay преминава през потвърждение на картата ви и воала – това е всичко. Вече можете да плащате с телефона си;
Не толкова просто стоят нещата с Galaxy Watch и Samsung Pay. Причината е, че за активирането на Spay, часовника ви трябва да е с UK firmware, с други думи – закупен от държава, в която услугата се поддържа. Погледнете в настройките на часовника си с коя версия софтуер е. В моят случай, когато преди няколко дни минах през този процес, бях с версия 4.0.0.7, в която от Samsung са затворили вече възможността за бърза и лесна промяна на региона (т.е. да излъжем, че часовника всъщност си е закупен от UK и всичко е точно). Затова при мен се наложи да върна по-стара версия на софтуера, след което да сменя региона.
В случай, че сте с последна версия на софтуера на часовника, изпълнете всички описани по-долу стъпки. Ако вашият софтуер е например версия 4.0.0.1 – изпълнете стъпките от т.13 нататък.

Връщането до по-стара версия става по следният начин:
1. Теглите firmware от тук - https://mega.nz/file/6wkklIoC#I8hR2x25gh...RSlV8-VS6Q , след което разархивирайте файловете някъде;
2. Теглите NetOdin, с който после ще инсталирате firmware-a на часовника си - https://1drv.ms/u/s!Avjqd_wqasOagRnvcojTXCRNzaTb и разархивирате файловете;
3. Трябва да вкараме часовника в Download mode. За целта първо го рестартираме, задържайки за 6-10 секунди Power\Home бутона (от дясната страна на часовника, долният бутон), докато се появи надпис Rebooting/Рестартиране;
4. Появявайки се надписа, натиснете бързо същият бутон 3 пъти;
5. Излиза екран с няколко дребно написани менюта, от които трябва да изберем Download (Wireless). Придвижването по менютата става с еднократно натискане на Power\Home бутона, а избора на меню, когато вече сме стигнали до него, със задържане за кратко на същият бутон;
6. Вече сте в Download mode и трябва да преминете от WPS Mode към AP Mode. Преминаването става с двукратно натискане на познатият ни Power\Home бутон. На екрана на часовника ще видите, че преминава към AP mode;
7. Следващата стъпка е да свържете лаптопа си към часовника. Вижте наличните си Wireless мрежи в момента. Освен тази, към която сте се свързали и другите налични, вече ще видите и часовника си. Ако е Galaxy Watch 46mm ще видите нещо от типа на „SM-R800-...“. Свържете се към нея;
8. На часовника вече ще видите съобщения, че сте свързани. Възможно е връзката да се разпадне до няколко секунди! Проверете съобщенията на часовника и ако това се случи, спрете Firewall-a на лаптопа си;
9. Време е да отворим NetOdin на лаптопа (изтеглихте го в т.2) и да добавим файловете с firmware-a (т.1);
10. В NetOdin добавяте BL, AP и CSC файловете, които изтеглихте на съответните им позиции и стартирате процеса. Отнема около 15-20 мин;
11. След приключване на процеса, часовника ще се рестартира. Задръжте отново Power/Home бутона, за да влезем в познатото меню от т.5;
12. Изберете меню Recovery, след което часовника ще се ресетне отново и рестартира.

Дотук добре – вече имаме по стария firmware, който ще ни позволи вече да променим региона към UK и да използваме свободно Samsung Pay.

13. Теглите SDBstarterKidv1.zip. Файлът е прикачен към този пост - https://forum.xda-developers.com/attachm...1511255266;
14. Изключете Bluetooth на часовника;
15. Включете Wi-Fi към една и съща мрежа с вашият лаптоп (Настройки –> Връзки –> Wi-Fi -> Wi-Fi мрежи);
16. След като сте свързани към мрежата, натиснете върху нея и си запишете някъде IP адреса (192.168.ххх.ууу);
17. Включете Developer mode. Това става в Настройки – About -> Software -> Натиснете няколко пъти с пръст върху “Software version” докато не видите съобщение, че Developer mode е включено;
18. Отново в Настройки -> About, най-отдолу пише, че Debugging is turned off. Включете го като натиснете върху надписа Debugging и плъзнете в позиция ON плъзгача;
19. Рестартирайте часовника (важна стъпка!);
20. Отворете папката, в която сте разархивирали SDBstarterKidv1.zip.
21. Стартирайте файла Install.bat. За части от секундата ще видите отварящ се и затварящ прозорец;
22. След това в папка tools стартирате sdb.exe;
23. Стартирайте файла ansicon.exe;
24. В отворилият се прозорец напишете следната команда:
sdb connect (напишете IP адреса, който си записахте в т.16)
25. Възможно е да излезе съобщение „Failed to connect”. Опитайте пак т.24, ако се наложи рестартирайте часовника и лаптопа и след това повторете стъпките от т.21 до т.24;
26. Изписвате една след друга командите:
sdb shell
launch_app csc-manager.csc-pre-configuration
27. Сега вече на часовника трябва да се появи меню с избор на регион;
28. Изберете BTU (това е UK);
29. Рестартирайте часовника и направете първоначалните настройки. Свържете го с телефона си;
30. След като сте готови и часовника е в режим на готовност, отворете приложението „Galaxy Wearable” на телефона си. В него вече би трябвало да видите “Samsung Pay”;
31. Натиснете „Open Samsung Pay” и следвайте стъпките. Ще трябва да си въведете Samsung account-a, който ползвате;
32. Добавете Curve картата, която си поръчахте и вече е пристигнала при вас;
33. Има екран, на който ще трябва да си въведете Billing адрес. Не съм сигурен дали е проблем за Samsung Pay, ако адреса не е UK, но за всеки случай аз въведох адрес за доставка на пратки във Великобритания на Gabco 

За стартиране на Samsung Pay на часовника, трябва да задържите за 2-3 секунди Back бутона на часовника (горният бутон, над Power/Home бутона) и вече се отваря екран, на който виждате вашата Curve карта. За да осъществите плащане, натиснете „Pay” и доближете часовника на POS терминала.
За няколкото дни откакто ползвам Samsung Pay и Google Pay, установих че не на всеки терминал мога да платя с часовника. Винаги обаче имам резервен вариант – отключвам телефона и плащам с него, посредством Google Pay.

Надявам се да съм бил достатъчно изчерпателен със стъпките. Смятам, че всеки би се справил, дори да не е наясно много кое и как се прави, стига да следва последователността. Времето, което е необходимо за цялата процедура за двете устройства е не повече от час, като изключим разбира се доставката на Curve картата и потвърждаването на кода от извлечението на банковата ви карта.

Написал съм поста, за да улесня всеки, който има интерес, а не с цел реклама и облагодетелстване, но ако решите – използвайте моят promo code в Curve. По този начин и вие, и аз, ще имаме по 5 паунда в сметката си, с които да тестваме и да си купим нещо от кварталният магазин.

Ако имате някакви въпроси или съм изпуснал нещо в стъпките – пишете ми.
[-] 3 потребители изказват благодарност на TPOXATA за това мнение:
  • scorceni, seemore, StacK
Цитирай
#64

Малко да вдигна темата за безконтактните плащания. За а1 и айкарт разбрах, че са едно. Обаче нито на едните, нито на другите ми харесват таксите. Ясно е, че няма месечна такса, но има други, като преводи зареждания... Гледах и вивапей, там може би е идея по-добре. Но нещото, което ме притеснява за всички дигитални порфейли е курса за обмен на валутата. Не забелязах да е обявен! На вивата например удържат най-малка такса, но не е посочено какви валути конвертира и по какъв  курс. Някой ползва ли на вивата, да дръпне завесата относно курса за обмен и видовете валути, които може да се обменят? Единствено за револют намерих инфо за кусовете на валутите, както че събота и неделя е по-скъпо. Все още се чудя дали да предприемам стъпка към някое от всичките "пей" Тъй като сериозно разглеждам тези неща от месец, гледам малките букви и звездичките. Айкарт има някякво замразяване/уж за сигурност/, но едва ли е по-сигурно плащането от това с банкова карта. Ако сменям няколко валути и плащам с тях, може би си заслужава, но само за да цъкам телефон вместо карта - май не си заслужава гимнастиките. Smile Smile Smile Вие как смятате, според Вас какви са плюсовете на тези разновидности "пей" пред банковите карти и банковите приложения? Чета, че доста от Вас ги ползват, даже има няколко теми тук, но тази ми се видя най-подходяща!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#65

Без да притендирам за точност, мисля, че А1 смениха iCard с Phyre или както се пише ако е грешно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • TPOXATA
Цитирай
#66

Замразяването не е лоша идея. Иначе зависи какво търсиш. Погледни и примерно една дебитна карта на ПИБ. Мастъркарда се зарежда с колкото пратиш по банката, има месечна такса и след това тегленето ти е безплатно в целия ЕС(пробвано в Холандия). И се добавя в Apple Pay. А има и приложение за nfc плащания за андроид което не е лошо.
[-] 1 потребител изказва благодарност на georgekodinov за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#67

Работеща версия на Samsung pay извън държавите които подържа приложението примерно от Apkmiror сайта някой подкарал ли е?
Цитирай
#68

(2020-05-30, 06:39:06)zaki74 написа:  Работеща версия на Samsung pay извън държавите които подържа приложението примерно от Apkmiror сайта някой подкарал ли е?
И да я свалиш от Apkmirror ще ти изпише, че не може да се свърже със сървъра им. Трябва да си със СИМ карта и firmware от държава, в която се поддържа. Google pay обаче работи. Ако имаш Samsung galaxy watch, по-назад в темата съм описал как да подкараш Samsung Pay на него.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#69

Ясно само гугъл пей ще ползвам а трябва ли винаги да е включено nfcто или само преди плащане и трябва ли интернет за самото плащане или офлайн става
Цитирай
#70

(2020-05-30, 08:32:54)zaki74 написа:  Ясно само гугъл пей ще ползвам а трябва ли винаги да е включено nfcто или само преди плащане и трябва ли интернет за самото плащане или офлайн става
Моето NFC е включено постоянно. На другия въпрос не мога да отговоря. Не съм тествал.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#71

Без Интернет не става

Sent from my MI 6 using Tapatalk
Цитирай
#72

(2020-05-30, 08:32:54)zaki74 написа:  Ясно само гугъл пей ще ползвам а трябва ли винаги да е включено nfcто или само преди плащане и трябва ли интернет за самото плащане или офлайн става

NFC трябва да е включено.

При ОТКЛЮЧЕН телефон само доближаваш и няма ограничения (не нужно да се отваря Google Pay).
При ЗАКЮЧЕН телефон и СЪБУДЕН екран - до лимита за станата (за България 100 лева), над този лимит изисква PIN на карта. (Примерно, за виртална карта, Revolut не предоставя PIN.)

НЕ се изскава Интернет, за да работи плащането, дори в "самоелетен режим" (доста телефони дори не изключват NFC в самолетен режим).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#73

Благодаря за инфото, Чо Smile

SM-A205UZKATMB, SM-J730F
Цитирай
#74

Пристигна ми curv физическата карта активирах я обаче какво е това

От къде се взе


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#75

Начисленият бонус - (равностойност на) 5 паунда.

SM-A205UZKATMB, SM-J730F
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)