Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Среден клас телефон - предложения
#1
Question 

Здравейте! Бих искала да ми препоръчате читав телефон от среден клас до 500-600лв. Държа камерата да е възможно най-добра за тези пари. Фен съм на фотографията и обичам да снимам Smile Не очаквам чудеса, но все пак да е прилична. Харесвам безрамковите телефони, но това не е най-важното. Батерията е едно от нещата, които са доста важни. Ясно е, че нямам как да издържи няколко дни, но все пак бих искала да е колкото се може издръжлива. И не на последно място - да не е някой бъгав телефон, който да забива и да ми изкарва нервичките Bu  Повече от две години съм с LG G3 Mini и нямам търпение да го сменя, защото вече е адски бавен и забива.  Купих го за около 315лв и за тези пари, изобщо не мога да кажа, че камерата е зле. Харесвам марката, така че може да ми предпоръчате LG. Няма да откажа и други предложения. Smile 
Благодаря ви предварително! Angel
Цитирай
Аксесоари
#2

Sony XA1. В момента се предлага за 450лв от Технополис.
Има много добра камера, но ще трябва да направиш компромис с рамките.
Ще получи Андроид 8, скоро

Huawei P9. Намира се в нета нов за около 550лв.
Камерата му е много добра. Телефонът е страхотен.
Ако не ти пречи, че няма да получи Андроид 8, това е твоят телефон

За този бюджет,  ако е без преподписване на висок план при мобилен оператор, нямаш шанс за безрамков телефон
Цитирай
#3

Съветвам да размислите хубаво преди да закупите отново модел на LG, не защото са лош бранд, а заради факта, че за въпросната сума имате възможност да закупите някой на Huawei, например P10 lite, читав китаец е. Има и други модели от серията Honor на същия бранд, там имат още добри попадения. Може да погледнете и моделите на Xiaomi, напоследък доста се наложиха, но като че ли Huawei са по-добри, лично мнение. Причината да препоръчвам "китайци" е, че имат прилично съотношение цена/хардуер. Ако пък много държите да е LG може да потърсите G4 нов за тази цена (ако изобщо го има все още) или G5 на старо, може би.
Цитирай
#4

Samsung Galaxy A5 2017, Huawei P10 Lite, Huawei Mate 10 Lite ако ще се взима с план ще е супер, Nokia 6.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Ако ще е Nokia 6, да изчака до средата на м.Февруари да внесат новата 6-ца

Sony X Compact също влиза в бюджета ти.
Добър хардуер, супер камера, компактен размер телефон (4,6")
Леко по-дебел профил, но пък батерията се представя страхотно
Цитирай
#6

За тея пари търси нещо китайско Хавай или Сяоми. 
Нищо от известните марки няма да те задоволи.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#7

Не бих си купила телефон от мобилен оператор. Не виждам защо трябва да се дават излишни пари освен реалната цена на телефона.

Един от телефоните, към които се бях насочила е Samsung Galaxy А5 2017, но прочетох мненения тук във форума и останах с впечатлението, че не си струва парите.

Преди това бях харесала Xiaomi Redmi Note 4X като се има предвид това, което прочетох за него в интернет. И приятеля ми реши да ми го подари за коледа, ноо останах много разочарована от телефона. Очаквах повече. Изобщо не фокусира в близък план, не снима добре, ни най-малко! И като цяло не ми допадна като интерфейс. Та се наложи да го върне..
И точно поради тази причина не знам дали бих рискувала да си купя друг китайски телефон като Huawei, въпреки че съм гледала моделите, които споменахте.

Sony - преди няколко години имах Sony Xperia P, който тогава струваше 600 и няколко лева. Нищо кой знае какво. Приятеля ми има Sony Xperia Z1. Еми камерата не струва! А е доста по-скъп от моето Lg, което е нискобюджетно и мога да кажа, че снима по-добре, доста по-наситени цветове има.
Не съм останала с впечатлението, че Sony имат добри камери. Вероятно има и такива, които снимат добре, но не искам Sony.

А бихте ли препоръчали марка като Htc?

Мнение за Lg Q6 ?
Цитирай
#8

Щом ви харесва LG като марка и ако можете д отделите още около 120 лева над 600-те, то може да имате нещо наистина много добро и като камера и като параметри в лицето на LG G6.
За около 720-730 лева се намира довлно на доста места и ще сте супер доволна.

Иначе, както се посочи и по-горе от колега, от Samsung Galaxy A5 2017 би трябвало да сте доволна във всеки аспект на търсеното от вас.
Цитирай
#9

Xiaomi Mi Note 3, точно се побира в цената. При малко по-висок бюджет - Huawei P9.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#10

(2018-01-07, 19:00:41)FLori написа:  Приятеля ми има Sony Xperia Z1. Еми камерата не струва!

Аз не мисля, че камерата на Z1 е толкова лоша.
Но нека все пак да не забравяме, че е модел от 2013г
Камерите на Sony XA1 и Sony X Compact са доста по-добри, но все пак са много по-съвременни

(2018-01-07, 19:08:12)Marcus написа:  Xiaomi Mi Note 3, точно се побира в цената. При малко по-висок бюджет - Huawei P9.

Xiaomi Mi Note 3 е 730лв в нета
Huawei P9 е 550лв в нета
Цитирай
#11

Единственото нещо, което и на мен не ми допада в "китайците" е софтуера. Можете да погледнете и този модел на Моторола:
https://m.gsmarena.com/motorola_moto_g5_plus-8453.php
Не е от най-новите модели, но ще получи ъпдейт до Андроид 8, според официалните данни. RAM паметта и процесора са си доста актуални също, батерията не е лоша. Ето и линк за ориентировъчна цена.
https://www.jarcomputers.com/Motorola-MO...l?ref=prod
Даже ще ви дойде и малко по-евтино.
Ето тук ще видите и ревю на камерата:
https://youtu.be/_jyU6VW9zME
Повечето от съвременните модели на Моторола са с по-изчистен Андроид и на много хора им допада. Можете да погледнете и модели като Motorola X4, но май надвишават бюджета.
https://www.jarcomputers.com/Motorola-MO...l?ref=prod
Цитирай
#12

Motorola/Lenovo също са китайци и според мен са по-зле от Huawei
Цитирай
#13

Не знам кое не ви харесва в софтуера на китайските. Аз съм с андроид 7 а относно МИУИ няма нищо странно в него.

Точно Redmi серията е с не добри камери за да се спести от цената, не знам това точно защо не си го чела, то и Редми ноут 4 не е скъп, ти си писала 600лв значи ще гледаш xiaomi за 600лв аз точно това казах. Китайски за 600 ще е по-добре от известните за 600лв.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#14

Май най-добре е както някой спомена направо LG G6, най-актуалния флагман от G серията на LG. Намира се за около 700 лв. чисто нов. За сто лева става въпрос... И телефонът ще ви допадне отвсякъде. Аз го намирам за много стилен. Бърз е, камерата е супер. Ще намерите разбира се и по-добри телефони от него, но по тази логика можем да стигнем и таван 2000 лв.
Цитирай
#15

Honor 8 съм имал доста добре снима, също и с предната камера, няма единствено ОИС, но не е болка за умиране. Р9 го водят с по-добра камера и е с метален корпус. Тези 2та със сигурност си заслужават ако се вместват в бюджета.

Иначе LG G6 както споменаха е по-нов модел с добра камера с интересен wide angle режими щом си свикнала с LG, но за 700лв ше е от съмнителен магазин онлайн, също доста хулят предната камера, Ако тези неща са пренебрежими, това е телефона.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#16

Китайски телефон!!! Всички са такива. Самсунг са предимно виетнамски, но иначе всичко се прави в Китай. Щом това е фактор си купи стара Нокия произведена във Финландия.
Иначе по темата един глас за п9

Sent from my VIE-L09 using Tapatalk
Цитирай
#17

Телефонът за теб е G6.
Цитирай
#18

LG V20. Много добър телефон. Взимай го и няма да сбъркаш.
Цитирай
#19

(2018-01-07, 22:18:35)vaso22 написа:  Китайски телефон!!! Всички са такива. Самсунг са предимно виетнамски, но иначе всичко се прави в Китай. Щом това е фактор си купи стара Нокия произведена във Финландия.
Иначе по темата един глас за п9

Sent from my VIE-L09 using Tapatalk
Samsung и LG като националност са Корейски марки. За това ги разделяме от "китайците''. Вече друг е въпросът, че 99% от компонентите в смартфоните са от Китай.
Цитирай
#20

та той и прехваления айФОН се произвежда в Китай, но тихо да не чуе някой фен Big Grin .

Шегата на страна, но наистина е жалко в какви условия работят горките китайци за жълти стотинки, в същото време произвеждат необосновано скъпи играчки за западното население, клипове в нета бол ..

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#21

Е и ние работим в едни условия за да си вземем дадено устройство, западняците в други условия за същото усъройство...

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#22

Защо не погледнеш и Nokia 8,която е с цайс оптика.В олх ги има между 650-750 лв,ако ти се дава малко над бюджета де.Чист андроид е,ако не те бърка

Изпратено от моят TA-1012 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

(2018-01-08, 02:47:59)mg22 написа:  та той и прехваления айФОН се произвежда в Китай, но тихо да не чуе някой фен Big Grin .

Шегата на страна, но наистина е жалко в какви условия работят горките китайци за жълти стотинки, в същото време произвеждат необосновано скъпи играчки за западното население, клипове в нета бол ..

Това което пишеш за китайците вече е минало. Не знам откога ти е информацията, но по последни данни заплатите им не отстъпват на тези в София например. Не, че нашите са много високи.
Цитирай
#24

(2018-01-08, 02:31:29)donscot написа:  Samsung и LG като националност са Корейски марки. За това ги разделяме от "китайците''. Вече друг е въпросът, че 99% от компонентите в смартфоните са от Китай.

Много добре знам че са корейски. Това е без значение в случая
Цитирай
#25

В момента под китайски телефон разбирам такъв който е правен само за Китай а не за световен мащаб. Такива има много, THL, DOOGY, ELEPHONE, HUAWEI, XIAOMI и много други просто последните 2 са станали известни понеже се опитват да ги наложат от няколко години и са добри. Хавай лично на мен ми е много тъпа марка и бутона за назад е отляво, преди 5 години като видех или чуех Хавай и си мислех че е много тъпо и за бедняци ама сега всеки 2ри е с Хавай. Еми значи са добри и евтини. Аз предпочитам сяоми, по-добре ми звучи марката по-дискретно надписче има, характеристиките са добри.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)