Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт Mate 10 Pro
#1

Явно имаме новa актуализация. Предполагам при нас ще закъснее. 
     

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
Аксесоари
#2

При нас кой е последният официален ъпдейт?
Цитирай
#3

8.0.0.129

 
Цитирай
#4

При мен е още 127 и не ми дава, че е наличен ъпдейт....
Цитирай
#5

(2018-01-19, 12:50:24)shek1 написа:  При мен е още 127 и не ми дава, че е наличен ъпдейт....
И при мен е така, също няма нищо за нова актуализация. Проверявам всеки ден, не чакам известие.

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Същата история е и при мен 127 и аз чакам

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#7

Какво чакаме....1500лв телефон и няма ъпдейти, които очевидно са пуснати. Трябва да се ровя по форуми и да чета някакви трикове как да ъпдейтна телефона.
Аз писах на Хубавей и чакам отговор. Следваща стъпка на място в центровете им  Big Grin Big Grin Big Grin 
Май трябваше да си карам с НТС 10ката...
Цитирай
#8

На жена ми на Mate 10 ( но не pro) дойде преди 2 дни 128 - беше около 500 мб
Цитирай
#9

Ей това най-много мразя при Андроид.
Не стига, че даваш една камара пари за някой флагман, ами получаваш 2-3 ъпдейта и го зарязват (айде в някои случаи и повече). Освен това идват на етапи според региона. Аз например 127 го получих още преди нова година и се учудвам че има толкова хора които не са го получили, а чакаме вече 129.
Колкото и банално да звучи, при Епъл устройствата излезе ли ъпдейт, идва при всички наведнъж. Отделно устройството получава всички ъпдейти (и не говоря само за кръпки, а за генерални версии), години след като е излязло на пазара, докато позволява хардуера.
Тук най ме яд особено, като се чака за нова версия на UI-то.
Миналата година взех едно Шаоми за тестове, 2 месеца чаках след като обявиха MIUI 9. Хем бях с глобален ROM. Първо естесвено го пуснаха при Индийците и Китайците, после постоянно променяха датите за глобалния. И накрая на човек му писва и му е през дедовия за скапания ъпдейт. Smile

 
Цитирай
#10

Важното е всичко да си му работи, така както си е.
Общо взето ъпдейтите са някакъв гъдел за потребителите на устрйството и кибичат върху него, докато не дойде...и после разбират, че си е можело и без този ъпдейт.

Специално при мейт серията наистина са много кофти зонирани и някои региони изостават с по 3 ъпдейта спрямо други.
Помня, че при Мейт 9 работа вършеше до едно време приложението FF. Колко съм ръчкал с него и със смяна на региона на мрежата, за да се излъже тела, че се намира в друг регион, та ги сваляше през едни проксита по около 5-6 часа отнемаше.
И после в повечето случаи, след като телефона го провери и го отхвърля, като "неподписан"

От 2 месеца съм с Xiaomi Note 3 с мултиезичен ром ( демек девелопърски) е там ъпдейтите идват всеки петък, без нито един пропуснат до сега!
Почнах да ги пропускам аз и се ъпдейтвам през седмица през 2, че ми писна Smile И това не е работа

Тъй че угодия няма. Ползвайте си ги със здраве, така като са и естествено ако си работят перфектно.

Аз за себе си съм решил проблема от дълги години и имам девиз " не чакай ъпдейт, прави ъпгрейт"
Само тогава нещо наистина се променя.. и съответно мисля скоро да взема и аз една 10-ка, за да си спазя девиза
Цитирай
#11

(2018-01-19, 15:29:22)acronym написа:  Ей това най-много мразя при Андроид.
Не стига, че даваш една камара пари за някой флагман, ами получаваш 2-3 ъпдейта и го зарязват (айде в някои случаи и повече). Освен това идват на етапи според региона. Аз например 127 го получих още преди нова година и се учудвам че има толкова хора които не са го получили, а чакаме вече 129.
Колкото и банално да звучи, при Епъл устройствата излезе ли ъпдейт, идва при всички наведнъж. Отделно устройството получава всички ъпдейти (и не говоря само за кръпки, а за генерални версии), години след като е излязло на пазара, докато позволява хардуера.
Тук най ме яд особено, като се чака за нова версия на UI-то.
Миналата година взех едно Шаоми за тестове, 2 месеца чаках след като обявиха MIUI 9. Хем бях с глобален ROM. Първо естесвено го пуснаха при Индийците и Китайците, после постоянно променяха датите за глобалния. И накрая на човек му писва и му е през дедовия за скапания ъпдейт. Smile

Андроид-а не ти е виновен Гугъл си пускат ъпдейтите, а производителите към устройствата. Като не ти се чака взимаш Google Pixel или рутваш и слагаш каквото ти падне.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай
#12

Здравейте, от декември месец съм потребител на Mate 10 Lite, и чакам ъпдейт за Oreo. От това което чета някои хора са го получили, но пишете някакви версии 127,128... и т.н. Какви са тези версии и къде да проверя. Също така някъде може ли да се провери за тези версии кога ще има OTA ъпдейт?

HTC Desire / iPhone 3GS / LG Optimus 2x / LG Optimus L7 / Alcatel One Touch S / Dell Streak 5 / Samsung Galaxy Ch@t / iPhone 4S / HTC Desire 300 / Motorola Moto G / Huawei P7 / Lenovo Vibe X2 / iPhone 6S / Samsung Galaxy A5 2016 / Huawei Mate 10 Lite / iPhone XR / iPhone 12 PRO
Цитирай
#13

d3sm0nd , объркал си раздела. Тук се пише за Mate 10/Mate 10 Pro.
Тук си задай въпроса, но тъй като няма подходяща тема все още, отвори нова тема със подходящо заглавие. Примерно " Софтуерни актуализации"


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#14

(2018-01-19, 18:07:32)HardrockMan написа:  Андроид-а не ти е виновен Гугъл си пускат ъпдейтите, а производителите към устройствата. Като не ти се чака взимаш Google Pixel или рутваш и слагаш каквото ти падне.

Това е ясно, ама мерака ми за руутване и менкане на ROM-ове отмина преди много години. Интересно след 3-4 години пиксела дали ще получи Андроид 11 например. Smile

 
Цитирай
#15

След 3-4г кой ще си държи телефона първо и после виж 6S как забива след последния ъпдейт на IOS,  който е също на толкова години? С 1гб рамец е нормално да няма силици, докато нашите телефони след 3 години съм сигурен, че ще се справят по добре от 6s сега.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай
#16

6-тицата на сина ми и дъртият 5S който ползвам за развойна дейност летят с iOS 11.
И не всичко се свежда до обема на оперативната памет.
Но да не разводняваме темата.
Мой познат който живее в Германия вече е със 129, явно и при нас ще го пуснат скоро.

 
Цитирай
#17

Толкова бъгав ли е мейта със 127? 129 какво толкова ново предлага?
Цитирай
#18

Не е бъгав. Единствения проблем в момента е ореото и липсата на ъпдейт за някои приложения които да работят нормално с него.
Аз например чакам с нетърпение всеки един ъпдейт защото се надявам да благоволят и да добавят double tap to wake. Big Grin

 
Цитирай
#19

А да не си говорим за епъл, че от септември така напреднаха с ъпдейтите та сега айфоня го сложих в шкафа и го продавам. Мейта така добре си работи, че чак не искам да получавам никакъв ъпдейт, да не вземят да скапят нещо (имам много лош опит със Самсунг). Споко, всички ви ще огрее, интересно ми е обаче какво оправя или разваля този ъпдейт.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай
#20

(2018-01-21, 20:04:32)acronym написа:  Аз например чакам с нетърпение всеки един ъпдейт защото се надявам да благоволят и да добавят double tap to wake. Big Grin

Не се надявай много. Тази функция най-много ми липсваше в Мейт 9, защото в началото друг начин за заключване на екрана освен бутона нямаше. Добре, че след 1-2 ъпдейта добавиха Lock уиджет, та до някъде ми реши проблема. Всичко друго инсталирано от маркета, прецакваше пръстовия отпечатък до колкото си спомням.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#21

Ами то и на Pro е същата работа, докато разбера че има фабричен уиджет пробвах какво ли не и то не работеше, бъгваше всичко свързано с отключване на телефона, но така направено ме кефи така или иначе, пак ще дам пример с айфон, това го направиха чак сега и работи бая недодялано.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай
#22

На Айфоун като изключим туейка Activator (с който мога да правя още стотици други неща и който грам не "дреносва" батерията), чрез който мога да си направя с потупване, еднокреатно, двукратно, колкото си искам кратно Smile , задържане, с един, два три, 10 пръста Smile ... в която и да е част на екрана и той да изгасне. Може да се ползва вградения AssistiveTouch и пак да се гаси. Почти никога не съм ползвал power бутона за гасене.

Винаги ми е липсвало светването с потупване. Колкото и да е бърз фингърпринта, когато ми седи на бюрото с екрана нагоре е супер удобно да потропаш отгоре и да огледаш положението. Пак казвам AOD не ползвам и не възнамерявам да го правя. Smile

Но и да не го направят, задраве да е. Smile

 
Цитирай
#23

При повдигане палеше дисплея, което го въведоха миналата година и аз си казах "най-сетне", аз също мразя да ползвам за щяло и нещяло бутона, да не говорим, че на Мейта е прекалено мек, може би това е единственото което ме дразни в него ....... скоростта на сензора за отпечатъци няма място за сравнение, макар че имам опит сaмо със 6S+, Хуавея реагира мигновено, тапването на екрана или да ти разпознава мутрата и да се отключва ще е супер, но дълбоко се съмнявам да го направят, но наистина и това което има в момента ми е напълно достатъчно за моите нужди. Защо не си активирате дисплея да си свети постоянно, тогава ако има нещо мисля, че излиза и без това на това чудо батерията държи здраво и се зарежда за около час.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай
#24

В Хуауей Р8 има дабъл тап и ми е странно защо са го махнали. С него се включваше дисплея а после с флоат док го гася и е удобно.
Цитирай
#25

(2018-01-19, 13:46:54)shek1 написа:  Какво чакаме....1500лв телефон и няма ъпдейти, които очевидно са пуснати. Трябва да се ровя по форуми и да чета някакви трикове как да ъпдейтна телефона....
Това за цената каква връзка има с ъпдейтите на устройството ти? Като искаш чести ъпдейти, вземи си нещо с чист Android тогава.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)