Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живот на батерията
#1

Колеги аз все още чакам своето бижу, но нека в тази тема да се обсъждат постигнатите резултати на батерия. Все пак ми е интересно да споделите какво сте постигнали с батерията на телефона. По много ревюта я хвалят, че можело да направиш към 7-8 часа SOT и то уж на 4G, но на мен ми се вижда малко пресилено. Очаквам с интерес резултатите, които ще представите. 
П.П. Като дойде моя и го разработя, така да се каже (4-5 заряда на батерията) ще кача и аз данни. Очакванията ми са големи за батерията. Надявам се да бъда приятно изненадан и да мога да си изкарам поне един пълен ден с умерено натоварване без да се налага да търся къде да го зареждам.
Цитирай
Аксесоари
#2

С умерено няма да имаш проблем. Аз съм стигал от ден до три дена. За SOT не съм стигал повече от 5.5 - 6 часа.само на 3G го държа (не съм пробвал как ще е на 4G). Standby режима са го усъвършенствали за вечер (9 - 11 часа) пада с 1-2% при включени всички екстри без синия зъб.
Цитирай
#3

6-8 часа от всеки път, но предимно на Wifi
Цитирай
#4

Звучи много добре. Предполагам със смесено ползване(wi-fi+4G) деня с 4:30-5 часа СОТ ще си го изкарва, което на мен ми е достатъчно. Ще видим и аз какви резултати ще постигна с батерията.
Цитирай
#5

Ето от днес на 70%, зареден снощи до 98
(Ром 8.1.4 xiaomi.eu)

Самобда допълня, че Wi-Fi го изключвам само през нощта, а поне от два часа съм на 4g


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#6

Wi-Fi харчи помалко ток от 3G или 4G така, че не го изключвай ако имаш обхват.
Цитирай
#7

през нощта просто спирам всичко. ако има нещо важно ще звънне телефона Smile
Цитирай
#8

Малко оффтопик, но все пак свързан с батерията. При зареждане на телефона , искам да си спра fast charge, с цел да не тормозя батерията. По форумите чета, че повечето потребители се оплакват от точно това. Някой знае ли как да се disable fast charge? Остава варианта да си сменя адаптера на зарядното...
Цитирай
#9

Препоръчвам най-обикновено зарядно на 2А без въпросната "екстра".

 
Цитирай
#10

Супер резултати suffer. Надявам се и с Global Stable-а , с който дойде да държи по толкова.
Dvalchev, колега, няма начин да спреш fast charge-инга без адаптер, който не го поддържа. Аз все още се чудя дали да го използвам постоянно неговото зарядно, като би трябвало всичко да е изчислено и да няма много негативен ефект върху батерията, ама знам ли...
Цитирай
#11

Изчислено е. Всеки път до сега съм правил схеми с друго зарядно, уж за да пазя батерията. Всеки път си сменям телефона преди да усетя някакво износване. В край на сметка, ще се прецака, ама какво от това? Всички батерии се прецакват. След 2 години надали ще го ползвате този телефон

Choosing...
Цитирай
#12

И ти си прав колега, ама може и да минат 2те години бързо и неусетно и да не ти е по-рано до смяна на телефона. Иначе ти по колко време горе долу си използваш телефоните, за да не усещаш никаква разлика?
Офф. Предполагам като е китайски телефона поне частите (в случая батерията) ще му е оригинална хахах (в кръга на шегата разбира се).
Цитирай
#13

Горе долу на по-малко от година сменям, но имам и такива, които са се застояли доста дълго и проблеми се появяват след 2-рата година.

Ето една снимка от днес. Само на 4г, уай фай, гпс, блутут винаги са ми пуснати. Екран на автоматично. Обърнете внимание на колко процента батерия е телефона, след почти 5 часа екран.
[Изображение: 7b49f823e8e00a80.png]

Choosing...
Цитирай
#14

аз съм малко по-хардкор и на почти 6тия час ми остават 27%


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#15

Уау доста добри резулатати от 3500 батерия и то за толкова СОТ и време на ползване. Явно, обаче и автоматичната яркост си казва думата и ти печели още доста батерия.
Цитирай
#16

6ч30мин СОТ при оставащи 22% батерия- 4g и wifi, яркостта е автоматична.
Цитирай
#17

(2018-01-18, 18:33:36)suffer написа:  аз съм малко по-хардкор и на почти 6тия час ми остават 27%
Но ти си бил на уай фай почти през цялото време. Smile

Choosing...
Цитирай
#18

Включен Wifi - Да.
Но свързан към Wifi - Не.
На Wifi съм от 8 до 16:00
и вероятно след 20-22:00 вечерта докато не го спра като си лягам
Цитирай
#19

Не е лошо да споделяте с кой РОМ ги правите тези резултати. Надали с Global Stable ще държи най-много, ама пък на мен лично ми е най-приятен и изчистен от бъгове така да се каже.
Цитирай
#20

Аз нищо не съм барал по рома. Както си дойде, така го ползвам. Сега гледам съм с глобал стейбъл.

Choosing...
Цитирай
#21

Колеги използвате ли battery saver или не? При mi4-ката ми се струваше, че имаше обратния ефект.
П. П. На първи заряд на батерията съм, 5 часа СОТ, 15 часа на батерия, стабилно ползване предимно на wi-fi и имам още 40-41% батерия. Направо ще се преродя с тая батерия. Като направя 34 заряда ще споделя и снимки.
Цитирай
#22

Battery saver пускам само през нощта. Реално май спира само синхронизациите
Цитирай
#23

Хм ми то, ако е само това аз лично синхронизации не ползвам никакви, така че май няма да го ползвам. Също така и си зареждам телефона през нощта, та ми е все тая какво е пуснато.
Цитирай
#24

Както бях обещал качвам снимка на постигнатото от мен. Аз лично съм ИЗУМЕН от батерията на телефона и надмина очакванията ми. Вече не се притеснявам, ако имам 50% сутринта дали ще изкарам деня. Просто чипсета си казва думата и резултатите са впечатляващи за мен от телефон с 3500mah батерия и екран 5.5 инча. От сега казвам синхронизации не ползвам, резултата е постигнат без да се ограничавам от каквото и да било. Ползвал съм го на яркост по моя преценка(да се разбира от 50-60% нагоре), 85% от времето на wi-fi, спрени всички синхронизации, restrict на приложения, които не искам да работят на заден фон и изключване на интернета когато не го използвам(така съм свикнал, а и имах достъп до компютър). Ползвал съм телефона да браузване, facebook, messenger, игри и много много други приложения, кажи речи всичко, което съм инсталирал на телефона. Резултатът е от снощи, като батерията беше на 4 заряд. Ето и снимките. П.П. Нямаше как да си редактирам предишния пост, не ми дава. Забравих да кажа, че Battery Saver-a не съм го ползвал. Включи се сам на 19%, но до 18% ми се стори, че падна доста бързо и го изключих. После на 18% гледах клип в youtbe към 20 минути и падна само с 1%. За мен той точи повече батерия, отколкото реално да спестява, като това мое наблюдение е още от Mi4-ката.
П.П.2 През деня включвам каквото ми трябва и после го изключвам. През нощта всичко е изключено, за да няма излишни главоболия. Искам да се поправя за Stand By-я. По мои наблюдения пада с 1-2% за 7-8 часа, което е приказка.
Цитирай
#25

Аз съм с Ми Ноут 2, надявам се няма да имате против да питам нещо в темата за батерията.
Имам проблем  при стенд бай режим и то , когато е включен wi fi. През ноща за 8-9 часа пада с 12-14 %. Телефона се буди много често, андроид систем + андроид ползват 36 % от батерията. Когато телефона е на 4Г проблем няма, не се буди толкова често.
Батерията мисля си е ок, ако я заредя и ползвам телефона веднага за браузване, видео и т.н прави 5-6 часа екран, колкото правеше като нов.
С последния глобал стейбъл съм. Пробвах да чистя кеш на приложенията - никакъв ефект. Ако заредя телефона и не го ползвам изобщо, но е с включен wi fi едва ли ще изкара 3 дни в стенд бай.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)