Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Връзка м/у телефон и компютър - wi fi?
#1

Здравейте,
заглавието ми не е много конкретизирано, затова конкретно към въпроса, търся начин да гледам филми, които имам свалени на компютъра, да се гледат на таблета или телефона. Намирам програми, но с лимит на предаване, в смисъл не стигат за цял филм.
Цитирай
Аксесоари
#2

най-простото което можеж да направиш е да ги шернеш и от телефона с vlc player да си ги гледаш...

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#3

Имам VLC плеър, но телефона действа като дистанционно, на екрана не тръгва никакво видео, а само на компютъра. Да не да има друг начин?
Цитирай
#4

1.Споделяш папката с филмите в локалната мрежа да са достъпни от всеки вързан за рутера.
2.Отваряш Vlc от ляво цъкаш на local media цъкаш на ( + ) отиваш на smb , след тва въвеждаш ип-то след smb:// , t.e ако твоето ИП е 192.168.1.11 пишеш на смб smb://192.168.1.11/ .

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#5

Извинете ме, но не ми е никак ясно как да направя стъпка 1?
Цитирай
#6

(2018-01-22, 19:58:36)valentyno написа:  Извинете ме, но не ми е никак ясно как да направя стъпка 1?

Windows 10 - https://www.youtube.com/watch?v=aaEdZBuspec

Windows 7 - https://www.youtube.com/watch?v=2fu0LtdVmGw

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#7

Можеш с ES File Explorer да "ровиш" в локалната мрежа и да правиш каквото искаш: копиране на файл/ове (от всякакъв тип) от и към телефона към компютъра и обратно; да пускаш всякакви аудио/видео файлове (стига телефона ти да ги поддържа като формати, ако не - с външен аудио/видео плейър).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#8

(2018-01-23, 20:03:19)centur написа:  Можеш с ES File Explorer да "ровиш" в локалната мрежа и да правиш каквото искаш: копиране на файл/ове (от всякакъв тип) от и към телефона към компютъра и обратно; да пускаш всякакви аудио/видео файлове (стига телефона ти да ги поддържа като формати, ако не - с външен аудио/видео плейър).

Е т'ва дето му предложих е добре,стига да може да Share папка..

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#9

При мен нещо не се получава .Дава ми грешка че не може да се свърже с серва, използвам solid explorer и не се получава.
Пробвах доста програми дори и тия който сте дали и пак не иска.

Сега имам едно въпросче, къде има или може човек да прочете какви настройките на PC-то както и на самият телефон са нужни?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#10

(2018-01-24, 20:01:36)Compare написа:  При мен нещо не се получава .Дава ми грешка че не може да се свърже с серва, използвам solid explorer и не се получава.
Пробвах доста програми дори и тия който сте дали и пак не иска.

Сега имам едно въпросче, къде има или може човек да прочете какви настройките на PC-то както и на самият телефон са нужни?
Извинявам се на 1-вото клипче не се вижда че доло в старт менюто ...
https://youtu.be/BExXb9p9Fv8

даже папката когато е споделена сама си излиза .
https://youtu.be/EZJgr03jSIc

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#11

Още като видях темата и реших да се позанимая защо преди съм прехвърлял данни по SMB но сега нещо се заинати пробхах всички описани вариянти в по горните постове един ден нищо не стана ,пробвах днес с VLC, X-plore абсолютно никакви проблеми ,пробвах и с Solid explorer Clasic и нищо не става .
Някой пробвал ли е с Solid explorer Clasic дали става ?
Или да считам че е бъг от самата програма?
А до колкото до направеното видео, безкрайни благодарности и супер обяснено, надявам се да помогни на още съфорумници Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#12

Виж си настройките за споделяне в Windows-а дали са така: 
[Изображение: 01.jpg]

А, ако искаш достъп до определен дял - просто го правиш споделен и ще ти се покаже в ES File Explorer.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#13

Стана и с ES File Explorer Smile
А ако не са в локална мрежа може ли пак да се шернат папките ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#14

(2018-01-25, 19:39:43)Compare написа:  Стана и с ES File Explorer Smile
А ако не са в локална мрежа може ли пак да се шернат папките ?


Те си остават шернати, но за устройствата, които се свържат локално (дали през LAN кабел, Wi-Fi няма значение).
Иначе с пренасочване на портове (Port Forwarding) на рутера ще стане, но не съм се занимавал да пробвам, защото ползвам Team Viewer (знам, че не е същото, ама на мен ми върши работа и така).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#15

(2018-01-25, 13:59:40)Compare написа:  Още като видях темата и реших да се позанимая защо преди съм прехвърлял данни по SMB но сега нещо се заинати пробхах всички описани вариянти в по горните постове един ден нищо не стана ,пробвах днес с VLC, X-plore абсолютно никакви проблеми ,пробвах и с Solid explorer Clasic и нищо не става .
Някой пробвал ли е с  Solid explorer Clasic дали става ?
Или да считам че е бъг от самата програма?
А до колкото до направеното видео, безкрайни благодарности и супер обяснено, надявам се да помогни на още съфорумници Smile

За първи път правя видео даже не знаех с каква програма и част от настройките не се виждат ( те са в края на видеото ) къде отварям network and sharing,но пък за сметка на т'ва на адрес бара си пише къде съм.. за другото което се извинявам насичането от самата програма е.. ще се постарая да направя ново видео.

Радвам се че съм помогнал.


Аз ппц нямам проблеми с смб-то отварям го с всички exlporeri и player-i дори и с Коди.

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#16

Благодарности на колегата "bLck" - стана от първия път, винаги има едно обаче! Не намира субтитрите, някой имал ли е подобен проблем. Да не е някоя липсваща програма на телефона?
Цитирай
#17

За да не се мъчиш със субтитрите - най-добре е да изтеглиш BSPlayer и през него да "ровиш" в споделените папки на компютъра.
Отваряш BSPlayer > цъкаш LIBRARY > избираш LAN > Tap do add server... предполагам нататък ще се справиш Smile

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#18

Сега всичко се подреди, БЛАГОДАРЯ ВИ!
Цитирай
#19

Защо когато искам да се вържа към споделения хард със ES File Explorer ми иска юзер и парола.Какво трябва да променя в уиндоуса който е 7?
Цитирай
#20

(2018-07-07, 17:04:11)fixxxer написа:  Защо когато искам да се вържа към споделения хард със  ES File Explorer ми иска юзер и парола.Какво трябва да променя в уиндоуса който е 7?
в network and sharing настройки на споделянето махни отметката за изискване на парола.

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#21

(2018-07-07, 23:20:42)bLck написа:  в network and sharing настройки на споделянето махни отметката за изискване на парола.

Благодаря.Влизам в харда но не ми дава да отварям папките с ES file explorer.Нещо явно не шервам както трябва харда.Windows 7.
Цитирай
#22

Изгледай клипчетата по-нагоре.

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#23

За папките е ясно,аз искам да шерна целия дял на хардаВижда го но не мога да влизам в него .
Цитирай
#24

Защото при споделянето не си добавил premission за everyone.За това като го отваряш ти дава грешка.Пробвай да дадеш права на еveryone или да добавиш името на устройството там.

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)