Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с обхвата на sony xa1
#1

Здравейте, от скоро съм притежател на sony xa 1,телефончето е добро, но още от началото имам проблем с обхвата. На места където други апарати имат пълен обхват моя е две-три чертички.Връщал съм го към фабрични настройки няколко пъти, но няма ефект.Интерестно е че като избера 2g мрежа нещата се оправят.Някой имал ли е подобен проблем и някакъв съвет преди да го дам на сервиз?
Цитирай
Аксесоари
#2

и моя xa1 ultra е така

HUAWEI P smart
Цитирай
#3

Предложение за решаване на проблема? Проблема дали е в антената или е софтуерен, и дали да изчакам следващ ъпдейт или да го давам на сервиз?
Цитирай
#4

Изпитвате ли някакви затруднения при липса на тези "чертички" при обхвата? По-слаба батерия, не ви чуват, на отсрещния абонат му дава, че телефона ви е изключен?
Цитирай
#5

При разговор не, но на работа има една или две чертички мобилния интернет забива и трябва да вкл. и изкл.самолетния режим за да се възобнови.На същото място samsung s5 беше с пълен обхват и интернета беше много добър.
Цитирай
#6

И при мен е така с чертичките при 4G (X Compact), но не съм имал проблеми.
Единствено при приемане на обаждания поне веднъж дневно ми проваля разговора и трябва отново да се звъни. За това върнах на 3G и не съм имал проблеми, мисля, че е софтуерно при мен, чакам последващ ъпдейт.

Пробвайте все пак в гаранционния сервиз да видите какво ще измислят.
Цитирай
#7

Здравейте! 
Притежател съм на Xperia XA2, но тъй като няма раздел за него, пиша тук. Софтуерът на Сони е идентичен с различните модели апарати, така че съществена разлика няма.
1. Защо при обхвата горе има х? С едносимов вариант съм. Въпреки х, телефона си работи без проблем.
2. Как да премахна при писане подчертаването на думите и предложенията за такива? Изпробвах всички опции, но без резултат. 
Прилагам снимка, за да се види по-добре и ще съм много благодарен, ако някой може да ми помогне.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#8

Здравейте,

1. "x"-а над обхвата показва, че са спрени мобилните данни. Като ги включите, на мястото на този "х"-икс ще изпише съответно 3 (H+) или 4G (LTE)
2. Дефоутната клавиатура няма опция за спиране на тези подсказки. Инсталирайте си Xperia Keyboard ( https://www.apkmirror.com/apk/sony-mobil...-download/ ) или Google KeyBoard от Google Play. Xperia KeyBoard няма да можете през магазина, трябва да свалите APK и ръчна инсталация.
Цитирай
#9

(2018-02-24, 20:37:44)ddqnov написа:  Здравейте,

1. "x"-а над обхвата показва, че са спрени мобилните данни. Като ги включите, на мястото на този "х"-икс ще изпише съответно 3 (H+) или 4G (LTE)
2. Дефоутната клавиатура няма опция за спиране на тези подсказки. Инсталирайте си Xperia Keyboard ( https://www.apkmirror.com/apk/sony-mobil...-download/ ) или Google KeyBoard от Google Play. Xperia KeyBoard няма да можете през магазина, трябва да свалите APK и ръчна инсталация.

Много благодаря за бързата реакция и помощ.
Цитирай
#10

Колега, ако не те затруднява, моля, дай някакви отзиви за ХА2. Хвърлил съм му око, но все още е наличен на много малко места.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#11

(2018-02-24, 21:48:53)valkov2 написа:  Колега, ако не те затруднява, моля, дай някакви отзиви за ХА2. Хвърлил съм му око, но все още е наличен на много малко места.

Привет!
За два дни работа с телефона съм приятно изненадан. Батерията издържа доста и трудно се изтощава при моя начин на използване. Смея да твърдя, че в скоро време това е апарата с най-издръжлива батерия, който ми е попадал в ръцете Дизайна е невероятен за което допринасят извитите краища на дисплея. На снимките изглежда доста дебел, но всъщност не е чак толкова. Картината е много добра. Камерите снимат превъзходно за възможностите си. Потребителският интерфейс от Сони на Андроид Орео е много приятен. Няма забавяне или забиване при работа с функциите. Има го в момента в Технополис, Теленор и Виваком. Аз съм с едносимовия вариант, тъй като не ми е необходим двусимов, а и ще го пуснат на пазара малко по-късно. Ако имаш други въпроси, може да ми пишеш и лично.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)