Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с производителност на таблет Onda
#1

Здравейте колеги. Един бърз въпрос за китайски таблет Onda V80 SE- сравнявам го с Lenovo A 3500 H и Ondata е доста по-бавно, въпреки по-добри те характеристики (по-добър процесор, 2 GB РАМ и т.н.). Пробвах с хард ресет и нищо. По ревютата го хвалят че работи добре, но при мен не е така. Някакви хитрини и оптимизации ако знаете ще съм благодарен да ги споделите.
Цитирай
Аксесоари
#2

Вероятно имам решение на проблема- руутване->busy box-> HEBF (от маркета) и си правиш настройките, пускаш да чисти каквото видиш и си ти.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#3

Не всичко е до спецификации, а до софтуер и оптимизация. И 8-ядрен с 6GB RAM съм виждал да лагва без да е тормозен с multitasking. Още помня как имах XPERIA E преди години, с едноядрен 1GHz процесор и 512MB RAM и ми беше по-бърз и стабилен от Lenovo S90 с 4-ядрен и 1GB RAM, който лагваше всяка секунда, навсякъде и по всяко време, някакъв психически тормоз беше този телефон, отвратителен. Повече не съм посмял да барна Lenovo. Xperia-та летеше. Те така.
Цитирай
#4

От девелопърските настройки спокойно можеш да направиш таблета доста по-бърз като намалиш анимациите..При някои устройства ми е помагало използването на нова лънчер.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#5

От Девелопърските настройки може само анимацийте да спреш и НЕ СТАВА по бърз. Всичко е във софтуера. Ама какво очкваш от Световно НЕисвестна компания и таблет за 50лв, аз напримен никога не съм я чувал и тая компания, и няма и да си купя каквото и да е от тях... А ревютата лесно могат да бъдат фалшифи. Китаец НЕ пише на Английски особено за ревю. А хора от големите държави купуват Apple и Samsung.
Така че... не очаквай някой да ти помогне по този въпрос.

"Евтиното винаги излиза скъпо" имал съм милиони случай в които се оказва абсолютно вярно.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#6

Телефона/таблета./андроид тв устройство става осезаемо по-бърз като му се намалят или спрат анимацийките.Дори на китайско андроид тв устройство без да му спра анимациите и приложенията на заден план не работи.
Дори моя телефон с 6 гб рам се чуства по-добре с намалени анимацийки
А ако направиш тази настройка, може да видиш колков всъщност е бърз таблета Smile но си има минуси


Прикачени файлове Миниатюри
   

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#7

И аз си имам проблеми с оптимизирането на Samsung Galaxy Note 10.1 всяка седмица го оптимизирам с SD Maid по един път поне, ако не се затлачва до неузнаваемост.
Вече не може да се очаква кой знае каква възпроизводителност с 2Гб рам ами направо нов с по 6гб и така за по малко ядове.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#8

[quote pid='1451364' dateline='1517815949']
Compare
Вече не може да се очаква кой знае каква възпроизводителност с 2Гб рам ами направо нов с по 6гб и така за по малко ядове.
[/quote]

Не съм много съгласен с твърдението за 4-6...10 GB Ram

Има таблет Asus Google Nexus 7 (2013), който е с 2 GB Ram
Що годе читав хардуер и кадърно написан софт
С андроид 6.0.1 е
Работи плавно и мазно и нямам никакви грижи с него

Модел от 2013г е, но не се налага смяна засега.
Още повече, че не се произвеждат кой знае колко качествени таблети вече,
заради по-слабото търсене
Цитирай
#9

(2018-02-05, 11:25:16)solo5 написа:  [quote pid='1451364' dateline='1517815949']
Compare
Вече не може да се очаква кой знае каква възпроизводителност с 2Гб рам ами направо нов с по 6гб и така за по малко ядове.

Не съм много съгласен с твърдението за 4-6...10 GB Ram

Има таблет Asus Google Nexus 7 (2013), който е с 2 GB Ram
Що годе читав хардуер и кадърно написан софт
С андроид 6.0.1 е
Работи плавно и мазно и нямам никакви грижи с него

Модел от 2013г е, но не се налага смяна засега.
Още повече, че не се произвеждат кой знае колко качествени таблети вече,
заради по-слабото търсене


Нашият таблет също е около 2013 година и като го оставя на WiFi 2-3 седмици и след това ми отваря страниците за около минута :Smileначе като го почистя пак си работи няколко дена ,седмица, както трябва !
Зависи какво е инсталирано и как и за какво се ползва ,също е критерии не само написаният софт.
Но определено машина с 6гб рам ще ми е по добре .
[/quote]

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)