Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Засича..
#1

Здравейте, колеги!
От 2 месеца съм със s8. Не зная това само при мен ли е, или е масово, но телефона засича на моменти! Като му задам тапет за безкрайност, отключването става много тромаво, дори при избирането на тапета видимо засича! Но при работещ екран се държи нормално. Също така като вляза в приложенията и му трябват поне 3-5 сек., за да се съвземе - ако скролна надолу-нагоре видимо засича. Като цяло други проблеми не съм забелязал. Нормално ли е това?
Аксесоари
#2

Не не е нормално виж дали не си изкл анимацията от девелопер сетинг оставия на 0.5

/SonyXperia Neo 4.0.4/GS1/GS2/Galaxy S4/NOTE2 4.1.2 Hawkish Exv2/LG G3 4.4.2 ROOT/NOTE3/NEXUS5/SONY XPERIA Z ULTRA 4.4.4/Iphone5s/Note 4/Galaxy S8/Galaxy S8+/NOTE8 DS
#3

Същите „симптоми“ при  S8+ на една позната...
Бяха и набутали китайско менте, понеже е „умна“ жена... за да спести 200 лв. си купила... нов телефон... от OLX...
Не казвам че телефона ти е менте, просто „симптомите“ са същите!
Направи му един ресет..

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
#4

(2018-02-11, 19:21:09)Plamen93 написа:  Здравейте, колеги!
От 2 месеца съм със s8. Не зная това само при мен ли е, или е масово, но телефона засича на моменти! Като му задам тапет за безкрайност, отключването става много тромаво, дори при избирането на тапета видимо засича! Но при работещ екран се държи нормално. Също така като вляза в приложенията и му трябват поне 3-5 сек., за да се съвземе - ако скролна надолу-нагоре видимо засича. Като цяло други проблеми не съм забелязал. Нормално ли е това?

Как да разбирам това "засича"? А "засичане" в указателя имаш ли? Това което обясняваш ми прилича да си е типичния нормален за самсунг лаг ... Докато има "такъв" тъч уиз ще го има и него ... Може да го минимизираш до минимум и да не се забелязва почти, НО ще си е там ...
Сещам се за няколко неща, но все искат рут а ти не споменаваш имаш ли ...
Остава горното което е написал колегата да направиш, след това да махнеш тапет за безкрайност и да не го ползваш, след това деинсталираш всички програми които ползваш рядко и може да позатриеш малко кешове ...
#5

А телефона ти втора ръка ли е, или си го купил нов.
#6

не не е нормално!!! проблема е в твоя телефон,определено не е наред.
#7

А с тапета който е зададен по подразбиране пак ли засича?

<<<<< SAMSUNG GALAXY S10 Plus 128GB (G975F) Android 9 Pie PRISM BLUE >>>>> 

<<<<< Samsung Galaxy S8 Plus 64GB(G955F) Android 9 Pie (BGL) Coral Blue >>>>>

<<<<< Samsung Galaxy A3 (2016)Android 7.0 Nougat 16GB черен >>>>>


#8

Типичния за самсунг лаг? Щом е типичен защо другите не се оплакват от този лаг?
Няма смартфон, което да не засича/лагва на моменти, при опередели случаи.
При колегата има нещо, кеото не е нормално. Може би хардуерен или софтуерен проблем.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
#9

У мен се пораждат сумнения, за неоригинален S8, както писаха колеги по-горе! Но това мисля се открива много лесно. Иначе не би трябвало такова забавяне, засичане, да се проявява в този модел най-висок клас!

За типичния ЛАГ, всички сме запознати какво е Тъчуиз (или както му викат сега), и как се редставя откъм оптимизиция. Да не спорим излишно, темите са общодостъпни и всички четат....
Да не се окаже само типичния за Самсунг, хардуерен дефект? Щото не е изключено и това...
#10

Препоръчвам да инсталирате antutu benchmark и да постнете снимка от резултата.
#11

Правиш хард ресет, може да се пооправи... Ако не свикваш
Аз много ревах в началото за подобни глупости, но свикнах. Не е болка за умиране. Имам лаг почти винаги и навсякъде - най вече като скролвам, дори ида е много лек пак се забелязва. А когато го сложа да се зарежда почва да работи на slow motion ? и други подобни забавни неща.. Жалко, че е сравнително ново устройство, не си представям как ще работи след една година. Според мен обаче е софтуерно. Ако не се оправи след ореото със LineageOS би трябвало да стане. Мое си мнение.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
#12

Хора... минах през S8+.. сега съм с Note 8! Ясно е че и следващия ми ще е Note 9.. или както там ще се казва.
Как пък .... аджаба , не видях един ЛАГ... едно забавяне и прочие глупости, за което говорите!
Аз ли съм най-големия карък? Или не !!
Почвам да се чувствам „дискриминиран“... тея от Самсунг се подиграват с мен, набутват ми само работещи телефони!
Защо и аз да не „ударя“ веднъж... джакпота, да ми се падне някой „изправен“ апарат... и да „бълвам“ теми и трупам постове...
Де тоя късмет. Баси... мисля да пусна тема - „ Помощ!!! Телефона ми не лагва, това нормално ли е ?“

Не защитавам Самсунг... напротив, Верен фен съм на Apple, от времето... когато се броехме на пръсти...!
В тоя форум.. засичам доста от Apple феновете, и то единствено в секцията на S8 и Note 8... Защо ли?
Това говори.. уважително за моделите на Самсунг... поне за гореспоменатите!
Лично Аз... никога не съм харесвал телефоните на Самсунг, но... никога не казвай... никога!
Смело мога да заява, че със S8+ и Note 8... Корейците ме впечатлиха! И то много..

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
#13

(2018-02-11, 23:09:21)mefistoreyon написа:  Правиш хард ресет, може да се пооправи... Ако не свикваш
Аз много ревах в началото за подобни глупости, но свикнах. Не е болка за умиране. Имам лаг почти винаги и навсякъде - най вече като скролвам, дори ида е много лек пак се забелязва. А когато го сложа да се зарежда почва да работи на slow motion ? и други подобни забавни неща.. Жалко, че е сравнително ново устройство, не си представям как ще работи след една година. Според мен обаче е софтуерно. Ако не се оправи след ореото със LineageOS би трябвало да стане.  Мое си мнение.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Buga Buga Buga

Хубаво е да има и откровени мнения! Респект!
Колегата с проблема, обаче се скри....дали не е агент, дето да пали фитили...форума познава такива теми по Самсунг разделите!?

Tooth Rofl_mini
#14

(2018-02-12, 00:05:26)Naidenoff написа:  Хора... минах през S8+.. сега съм с Note 8! Ясно е че и следващия ми ще е Note 9.. или както там ще се казва.
Как пък .... аджаба , не видях един ЛАГ... едно забавяне 

Явно не ползваш телефоните пълноценно.Такова нещо като да не си имал никога лаг,граничи-не ,ами е отвъд границите на невероятното Smile
Можеш да откриеш лаг във всяко едно устройство,само да искаш.

Pixel 7 Pro Hazel 
#15

След няколко апарата на ябълката, минах в този лагер.Вкъщи все още се ползва и 1 ябълка.Като човек който ползва сравнително от скоро S8 plus  мога да кажа само суперлативи.Не знам как ще е след 6 месеца или пък година но към този момент самсунга работи много гладко, без зацикляния, забавяния или забиване.Имам над 50 приложения, браузвам норнално и имам батерия като за 2 айфона.Не бих заменил към този момент самсунга за ябълката.
#16

(2018-02-12, 00:47:54)nanobanano написа:  Явно не ползваш телефоните пълноценно.Такова нещо като да не си имал никога лаг,граничи-не ,ами е отвъд границите на невероятното Smile
Можеш да откриеш лаг във всяко едно устройство,само да искаш.

Повярвай ми... ползвам телефоните достатъчно пълноценно.. повече от колкото си представяш!
И колко и да ти е невероятно...! И колкото и да искам.. На мой телефон.. лаг не съм видял!
Има хора тук във форума, знаят на какъв софтуерен тормоз, подлагам телефоните си.
Ако желаят, да споделят!
Занимавам се с IT от достатъчно много време, толкова... че да застана зад думите си.
Накичвате разни „шитни“, лаунчери и прочие... и после... олелееее... лагва ми!
Ами ще лагва..., не е виновен софтуера и хардуера... а хомосапиенсуера...!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
#17

Не знам,пич,явно имаме различна представа за лаг. Устройство без лаг не съществува.Това,че ти не го определяш като лаг е друг въпрос.Говорим за думите ти никога,никакъв лаг.Не говорим за замръзване или забиване.Не знам как реши,че инсталираме лънчери,а и ако инсталираме не трябва да е важно,все пак това са приложения от маркета.

Pixel 7 Pro Hazel 
#18

(2018-02-12, 01:24:32)nanobanano написа:  Не знам,пич,явно имаме различна представа за лаг. Устройство без лаг не съществува.

E за това и аз не съм съгласен. Съществува и още как.
#19

Само не ми казвай,че е iphone Smile
Аз съм до тук.Лека Smile

(2018-02-12, 01:12:28)Naidenoff написа:  И колкото и да искам.. На мой телефон.. лаг не съм видял!
[quote pid='1452638' dateline='1518392847']


Направи си един прост тест.Отвори някое тежко приложение,примерно фейсбук или хром и заключи телефона.Отключи и заключи няколко пъти бързо с пръстовия отпечатък и ще видиш,че отключва за различно време ,от колкото ако заключиш изчакаш 2-3 сек и отключиш. Е,ето че видя лаг на телефона си,който ти се случва многократно всеки ден.Ако това  не го признаваш за лаг забелижи ,че през деня не всеки път отключва за едно и също време.Другъде където лагва е преминаването в ландскейп режим като гледаш видео.Първия път има известно забавяне,след това е по-бързо,но въпреки това при няколко поредни обръщания пак има разлики.Това е само за пример.Иначе за лага из хоум скрийна и базовите приложения няма как да не го виждаш,освен ако не си затваряш очите.Естествено не става въпрос за постоянен лаг,но го има във времето
[/quote]
Ето и нещо интересно.Този от клипчето също като тебе твърди,че нямал лаг,бил късметлия едва ли не,на другите им плащали да пишат че има лаг и подобни.След това качва други клипчета и на почти всяко има лаг Smile може да пуснеш направо на 4:05м  на второто клипче Smile
Снимай твоя телефон ако не ти е проблем,ще бъде интересно.
Сигурно ще кажеш не ми показвай разни клипчета,но иронията е ,че тези клипчета са на човек който се кълне в телефона,че няма лаг,а за другите дето се оплакват...Със С8 е същото,както и с всички телефони ,но се търпи. И само да добавя имам досег до телефона.



Pixel 7 Pro Hazel 
#20

Колега, хуавея много ли ти лаги или се търпи.
#21

Nanobanano: "Явно не ползваш телефоните пълноценно"

Nanobanano:
Как се ползва пълноценно:
" Направи си един прост тест.Отвори някое тежко приложение,примерно фейсбук или хром и заключи телефона.Отключи и заключи няколко пъти бързо с пръстовия отпечатък.. "
#22

При мен има често забавяне и при отключването. Мисля, че пак се дължи на софтуерната оптимизация.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
#23

(2018-02-12, 11:28:27)galaxyhopper написа:  "Явно не ползваш телефоните пълноценно"

Как се ползва пълноценно:
" Направи си един прост тест.Отвори някое тежко приложение,примерно фейсбук или хром и заключи телефона.Отключи и заключи няколко пъти бързо с пръстовия отпечатък.. "

Това брои ли се за лаг? Имам предвид времето, което ми трябва да няцеля добре пръстовия скенер.

https://youtu.be/71VxPp_Fduc
#24

(2018-02-12, 14:26:26)Anthony написа:  Това брои ли се за лаг? Имам предвид времето, което ми трябва да няцеля добре пръстовия скенер.

https://youtu.be/71VxPp_Fduc

Еми как да не се брои. След като ти лагваш и телефона автоматично лагва..... Big Grin

Сега и по темата. Не мисля, че въобще е нормално това което описва автора. Аз съм с С8 от почти 1 година. Телефона работи перфектно с едва забележим лаг на моменти. Който се дължи не защото нещо хардуерно не ми е в ред, а просто заради бъгавия и лагъв TouchWiz. Всичко е до потребителска оптимизация, настройка или както желаете го наречете. Относно потребителя, който твърди "Не знам как реши,че инсталираме лънчери,а и ако инсталираме не трябва да е важно,все пак това са приложения от маркета." само ще вмъкна, че това че се намират в маркета ама по никакъв начин не гарантира перфектна работа от тях и колко са оптимизарани за даденото у-во на което ги слагаш.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

#25

Изчакай орео и като го инсталираш ще си покаже.

<<<<< SAMSUNG GALAXY S10 Plus 128GB (G975F) Android 9 Pie PRISM BLUE >>>>> 

<<<<< Samsung Galaxy S8 Plus 64GB(G955F) Android 9 Pie (BGL) Coral Blue >>>>>

<<<<< Samsung Galaxy A3 (2016)Android 7.0 Nougat 16GB черен >>>>>


Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)