Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с нотификациите при RedMi Note 4X
#1

Здравейте! Имам следният проблем: получавам нотификациите от messenger,viber,whatsapp,snapchat,instagram и пр. със закъснение, а понякога и въобще не ги получавам. Четох по други форуми и на форума на MIUI, че това е често срещан проблем и спазих дадените стъпки за справяне с проблема, но така и не се оправи. Моля, помагайте! Благодаря предварително!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Този раздел е за малкото братче на NOTE. Сигурен ли си, че си за тук?

По проблема - имам един Redmi 3S, бях го подарил на майка ми, но забелязах точно това: на вайбъра специално, понеже нямаше инсталирано нищо друго, като изгасне екрана и му изпратя съобщение - идва след 20-30-50 секунди, а понякога - никога. Нещо като "виждал съм, но няма". Четох насам натам, пробвах разни настройки, но нищо не помогна. След няколко дни просто си го взех обратно, сложих му служебната карта и го ползвам изключително за разговори, от време на време някоя и друга снимка с камерата, прехвърлям я по мрежата към компютър... но нямам на него вайбър или месинджър. А на майка ми дадох един Ноут 4 от първите - с процесора на Медиатек Хелио Х20. С него няма никакви проблеми, всичко си работи идеално.

А на тоя 3S-ката, той е с процесор на SD 430, който общо взето е слаба работа. Забелязал съм, че освен забавяне на вайбъра, се забавят и всякакви други известия - например събитие в календара ми на Ноут 2 ми пиука на часа, а на 3С-а - след 1 минута да речем. А двата телефона са рутнати и имат инсталирано Clock Sync, който сверява часовниците на всеки час. Друго, което съм забелязал - изключвам го от зарядното и звукът за изключване се чува след 30-45-60 секунди, а понякога дори и след 2-3 минути, когато вече не го очаквам и се чудя какво се обажда. Та така с тоя слаб процесор - като заспи - нема събуждане.

Ти с кой точно модел си и с кой процесор е телефонът ти?

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#3

Нагласил съм всички права,известия както трябва и съм изключил икономията на батерията на фейса,месинджър и телеграм.Но след като ги изчистя от последни фейсбуците веднага млъкват а телеграм няма проблем.Дори и с включена miui икономия на батерия.Значи заключи си ги в последни приложения за да не се затварят и би трябвало да нямаш проблеми,поне така е при мен.С miui pro 8.2.1 на redmi note 4 ,но до сега винаги е било така от както имам телефона.
Цитирай
#4

(2018-02-12, 23:31:40)ogibhb написа:  Този раздел е за малкото братче на NOTE. Сигурен ли си, че си за тук?

По проблема - имам един Redmi 3S, бях го подарил на майка ми, но забелязах точно това: на вайбъра специално, понеже нямаше инсталирано нищо друго, като изгасне екрана и му изпратя съобщение - идва след 20-30-50 секунди, а понякога - никога. Нещо като "виждал съм, но няма". Четох насам натам, пробвах разни настройки, но нищо не помогна. След няколко дни просто си го взех обратно, сложих му служебната карта и го ползвам изключително за разговори, от време на време някоя и друга снимка с камерата, прехвърлям я по мрежата към компютър... но нямам на него вайбър или месинджър. А на майка ми дадох един Ноут 4 от първите - с процесора на Медиатек Хелио Х20. С него няма никакви проблеми, всичко си работи идеално.

А на тоя 3S-ката, той е с процесор на SD 430, който общо взето е слаба работа. Забелязал съм, че освен забавяне на вайбъра, се забавят и всякакви други известия - например събитие в календара ми на Ноут 2 ми пиука на часа, а на 3С-а - след 1 минута да речем. А двата телефона са рутнати и имат инсталирано Clock Sync, който сверява часовниците на всеки час. Друго, което съм забелязал - изключвам го от зарядното и звукът за изключване се чува след 30-45-60 секунди, а понякога дори и след 2-3 минути, когато вече не го очаквам и се чудя какво се обажда. Та така с тоя слаб процесор - като заспи - нема събуждане.

Ти с кой точно модел си и с кой процесор е телефонът ти?
Здрасти и благодаря за бързият отговор! Разполагам с Xiaomi RedMi Note 4x 32/3 GB версия. Android 7 Nougat и MIUI версия 9.2.2

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Цитирай
#5

(2018-02-13, 02:48:18)Miro2210 написа:  Нагласил съм всички права,известия както трябва и съм изключил икономията на батерията на фейса,месинджър и телеграм.Но след като ги изчистя от последни фейсбуците веднага млъкват а телеграм няма проблем.Дори и с включена miui икономия на батерия.Значи заключи си ги в последни приложения за да не се затварят и би трябвало да нямаш проблеми,поне така е при мен.С miui pro 8.2.1 на redmi note 4 ,но до сега винаги е било така от както имам телефона.

Предполагам, че към мен е насочено мнението ти? 

Специално на тоя 3S-а нищо не е в състояние да му помогне. Пробвал съм абсолютно всичко, което хората някога някъде са предлагали и писали из форумите. Просто трудно се събужда и съм се примирил. Даже точно като писах предното мнение - малко след това го изключих от зарядно и засичах - минаха 2 минути и 45 секунди, преди да се чуе звъукът и да светне екрана, че съм изключил кабела. 

Иначе винаги съм се чудел на хората, които постоянно губят време да отварят скорошните и да ги чистят от паметта, а после дори се чудят защо не им работят. Напоследък в няколко теми за различни модели хората се оплакваха, че не им работят някакви приложения и общото между всички е това - уж дават всички разрешения, но накрая все пак ги изчистват от паметта и се чудят защо не работи. Е как да работи нещо, което спираш ръчно и умишлено? Странни хора, явно така са свикнали от компютрите с Windows, където масовият проблем е недостиг на РАМ, та си мислят, че и андроида така работи - чистиш всичко от РАМ, за да е по-бързо. А то - точно обратното. Аз чистя приложение от паметта единствено ако самото то е блокирало и не отговаря дълго време.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#6

@ogibhb как реши че към теб се обръщам не знам.Пиша в тема създадена не от теб без да тагвам никой,значи би трябвало да се подразбира към кого се обръщам.Няма значение и да отбележа ,че не се заяждам ,няма за какво Big Grin .
Така,по темата аз дълго време ползвах лайт версията на фейсбук на стария ми телефон със стоков андроид и проблеми не съм имал.Бях пробвал и по-големия фейсбук преди месец и нещо на редмито но явно не му бях нагласил правата и с него нямаше известия.Но от вчера съм с него и нагласих всичко както трябва и сега всичко идва на секундата или с до 2,3секунди закъснение.Сега изчистено/не изчистено от последни със или без miui икономия известията идват.Направи ми впечатление също,че по голямата версия иска повече права.Но със сигурност това,че си го изчистил от последни не трябва да му пречи да пуска известия при условие ,че му е разрешен автостарт.Също съм наясно,че изчистването на последни не е чак толкова полезно.Препоръчително е да са отворени най-ползваните приложения но пък и не трябва да са толкова много.Въобще цялата работа идва от това,че miui има доста опции за икономия на батерия които ако неса нагласени правилно може доста да пречат на някои приложения.Същото се оказа и при мой приятел с таблет huawei emui 5.1 андроид 7 поразръчкахме правата и известията тръгнаха.
Цитирай
#7

Ако от дадено приложение продължават да не идват известия въпреки горните гимнастики можете да опитате от настройките на батерията да му премахнете ограниченията от MIUI.


къде се намира при мен: Settings -> Battery & Performance -> Choose apps (под Batery saver) - И на съответното приложение проверявате какво е сложено.
Опциите са 4:

No restrictions
Batery saver (Recommended)
Restrict background apps
Restrict background activity

За да работи трябва да е на първото или второто, така че ако е на второто избирате първото.
Вариант в - проблем със самото приложение в точно тази версия на MIUI или с друго, застъпващо го приложение - тогава махате последно инсталираните или пускате през вграденото приложение Feedback за съответния проблем.
Останалото май е обсъдено
Заключване в паметта, добавяне в Autostart, Разрешения и т.н
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)