Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със зарядно
#1

Здравейте,

Ползвам както оригинално на самсунг (бързо зареждане около около час и половина) също и усб кабели от други марки, безжично зарядно, усб в колата..

Но главно когато ми трябва бързо зареждане винаги ползвам оригиналното, но напоследък на няколко пъти ми се случва оставя телефона да се зарежда минавам след половин час заредило 5 процента??!?!  чак се зачудих какво става??
Показва ми бързо зареждане 5 часа ( или 4 или 6часа) изкарвам зарядното от телефона пак го слагам и се оправя, час  и 30мин..

За първи път ми се случи в квартирата, пробвах да го сложа в друг контакт и нямах проблем около седмица, сега ми го показва и вкъщи..(вече около 4-5 пъти) пак пробвах с друг контакт и  пак показва 4-6 часа. естествено след изкарване/вкарване на кабела от телефона всичко се оправя.. но какъв може да е проблема? на 7месеца е телефона и зарядното.

Зарядното ли е за смяна или?

Имали ли сте подобен случай..?

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен все още си работи добре. Аз бих пробвала пъво със същото зарядно, но с друг оригинален кабел, а после с друго оригинално зарядно и със стария кабел, за да видя дали проблемът е в едно от двете. И също с едно нов зарядно + нов кабел. Предполагам, че който разбира може да замери какъв ток влиза/излиза при ползване на твоето зарядно и кабел.

Имаше коментари преди време (в края на миналата година) за проблем с бързото зареждане след ъпдейт, но тук не се потвърдиха. Надявам се проблемът да е в зарядното.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#3

Имах абсолютно същия проблем, но с НЕоригинален кабел, ползван около три седмици. Решението беше да си взема оригинален кабел, като този в комплекта. Предполагам, че и при теб решението ще е смяна на кабела. 
На едно зарядно почти няма какво да му се повреди, освен ако не замеряш стената с него всеки ден. Кабелът, от друга страна, постоянно се огъва и или се получават прекъсвания на някои от проводниците вътре, или контактното съпротивление на конекторите нараства и в крайна сметка зареждането на телефона става неуспешно. 
Предлагам ти да пробваш с друг, но оригинален кабел.  

Ето я темата, където писахме за този проблем. От мнение #572 натататък.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#4

Аз и на s7 го имах същото, но не съм сменял зарядното, защото го замених със s7 edge.
Цитирай
#5

ЗДравейте отново,

Разгледах постовете от другата тема и явно става въпрос за Проблем след някакъв Ъпдейт около средата на Януари, за последната седмица се случи само 1 път да ми направи този проблем..

Все още не съм получил ъпдейт за андроид 8.0, но ще чакам дано при него да няма подобно нещо.
П.П. Вивакомски е телефона ако е от значение за ъпдейта.

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#6

При мен много често се случва. Също забелязах и ако не е включено бързото зареждане, понеже бях решил да го ползавм само като бързам и ми се налага, но се оказа ,че въобще може да не зареди. Пък и почнах да го зареждам вечер, ще неще за цяла нощ все нещо ще зареди Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)