Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

[Изображение: xiaomi-redmi-5-2.jpg]
 
За да не спамим в общата тема за 5/5 плюс  отварям тази за обсъждане на този модел


Основни характеристики
  • 5.7" 18:9 HD+ дисплей със защита Corning Gorilla Glass
  • Qualcomm SDM450 Snapdragon 450, Adreno 506 (8 ядра на 1.8 гигахерца)
  • слот за карта памет, използващ гнездото на Сим 2
  • 2, 3,4 ГБ РАМ - 16/32 ГБ вградена памет
  • 12 МР основна камера, 5 МР предна
  • MicroUSB порт
  • 3300мАч батерия
  • цветове: Black, Gold, Light Blue, Rose Gold
Аксесоари
#2

Здравейте, чудя се между този и Redmi4x. Петицата е по добра в тестовете по доста параметри - камера, процесор, графика. По-слаба батерия, но обещават с този процесор и по-малката разделителна способност на дисплея да не е голяма разликата. Притеснява ме размерът на телефона дали не е твърде много. В сравнение с Note4, петицата е с по-голям дисплеи, но по малък размер на самия апарат поради съотношението на страните 18:9 и безрамковия дисплеи. Освен това все пак е 1 година по-нов модел, което обещава повече време поддръжка на софтуера. Руснаците доста са се постарали в ревютата си в YouTube вече и доста го хвалят.
Друго интересно - китайците са вдигнали цената на Redmi 4x, което според мен е с цел по-малко продажби за сметка на новите модели.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

#3

https://www.phonearena.com/phones/size#/...0753,10509

по-голям е. Определено
#4

Явно никой още няма наблюдения, а и едва от миналия месец се появи стабилен Global ROM и Global version за EU. В момента е на промоция в Технополис за 340лв. Сравнявах го с Huawei P Smart - същите размери е и е сравнително удобен за големите си размери. Мисля да взема оттам, после ще споделя впечатления.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

#5

За тези пари можеш да вземеш Redmi 5 Plus . По голям е като размер от Redmi 5 , но пък е с по добър процесор , камера и батерия . И дисплея е по добър мисля по голям е .

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
#6

Проблемът е, че е за сина ми и не искам много голям дисплей.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

#7

Ако е за дете по добре по-малкия определено . С 5 Plus може да не свикне с размера , защото определено не е малък . На мен ми е добре , но съм с големи длани .

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
#8

Миналата седмица взех телефона за майка ми. Тя остана много доволна. Дисплеят е голям и ярък. Материалите на изработка са добри. Телефонът е бърз и работи отлично. Камерата също е супер и прави много хубави снимки, особено при добро осветление. Батерията кара 2-3 дена спокойно.
От Китай като се закупи, освен ако не пише изрично нещо друго, най-често идва с китайски ром. Продавачът, от който го взех ме посъветва да го отключа преди да обновявам, за да не стане някоя беля. Иначе пристигна с MIUI 9 с налично обновление, но текущо го отлагам поради необходимия 15 дневен период за отключване.
От текущите ми впечатления не мога да се сетя нещо отрицателно за телефона. Определено си заслужава особено за цената си.

Mi 10 Lite 5G
#9

Вчера го взех от Технополис, черен. Засега нямам забележки. Екранът е доста светъл, добри цветове и не се забелязва пикселизация. Актуализира се до V9.2.7.0.NEGMIEK - доста дълго и бавно изтегли актуализацията - около 2 часа. Фабричният кейс много добре пасва. Ще му сложа 5D стъклен протектор днес, много тругно намерих такъв в Бг, а от Китай нямам време да чакам, защото от понеделник телефонът ще е връчен на младежа и не ми се рискува без протектор. Сензорът за пръст. отпеч. реагира много бързо. Повече за телефона мога да споделя другата седмица.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

#10

Може ли да направиш снимка как седи протектора след като го сложиш .

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
#11

(2018-03-09, 16:15:28)hapi6 написа:  Може ли да направиш снимка как седи протектора след като го сложиш .

Какво да ти кажа. По ръбовете добре стои. Лесно се цапа и трудно се чистят отпечатъците от пръсти. При слагането понеже е извит, не се образува въздух като при плоските протектори, а остана нещо като флуид в концентрични кръгове, вижда се на последната снимка, който отразява светлината. На Redmi 4x слагах плосък протектор, там пък на прилепва добре към ъглите поради специфичното 2.5D стъкло на дисплея. Най добре без протектор, но в ръцете на дете това е равно на самоубийство Smile

 
[Изображение: 038511499.jpg?r=0]

[Изображение: 038511498.jpg?r=0]

[Изображение: 038511500.jpg?r=0]

[Изображение: 038511501.jpg?r=0]

[Изображение: 038511502.jpg?r=0]

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

#12

Онзи ден си взех това телефонче, ще заменям Нексуса. Добре работи, много е 'мазно' менюто. Но имам един проблем, ако мога така да кажа. Как да сложа определена mp3 песен, като мелодия за звънене? Копирах песента в папка ringtons, но после не я намирам. Като вляза в мелодиите за звънене, долу в дясно има един бутон ''+'', с който може да избереш мелодия от различни файлове на телефона. Но и там не виждам въпросната mp3, папките music, ringtons и т.н са празни. А като отворя файловия менеджър, виждам песента в конкретните папки.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
#13

Може и по още един начин. От скоро видях, че има възможност и от музикалния плейер да се слага мелодия за звънене. Когато пуснеш песента на цял екран, горе в дясно има точки и там има бутон да се сложи като рингтон
#14

То хубаво, ама не иска да пусне песента. Трябва ли да съм направил профил за регистрация?

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
#15

А от файловия менеджър пак ли не иска да я пусне
#16

Пуска се песента, но само за прослушване. И можеш само да пускаш пауза. Направих я като 'любими', но пак не се вижда в музикалния плеар. Фабричния дето е с нота като иконка. Май има бъг в тази версия на MIUI

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
#17

Рестартирай телефона , ако пак продължи да го прави го върни към фабрични настройки . Понякога бъгват . Имах подобен проблем със снимките на контактите .

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
#18

При мен автоматично я отваря с плейера. Иначе съм вписан с Mi акунта в него, но не вярвам това да е проблема.
#19

Фабрични не искам да правя. Ще пробвам с акаунт, ако стане добре. Ако не стане, здраве да е. Телефона ме кефи и без това.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
#20

за да я видиш там в настройките на плеъра има филтър по папки и по големина
понякога е до кеш, просто не е сканирал плеъра всичките папки
може да се наложи да го убиеш от таск мениджъра и да го стартираш наново
#21

Благодаря ви, за съветите. Но реших проблема. Бях прехвърлил мелодията с блутут, от Nexus-ми. И както се оказа, не я разпознаваше като mp3 файл. След като я свалих от Google Drive, веднага беше разпозната от плеара. Освен това, трабва да се постави в MIUI/ringtons, а не както бях я сложил в Ringtons.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
#22

ама ти като я добавиш с + тя отива автоматично в miui/ringtones
#23

Така е. Но аз я бях копирал в папка ringtons и не се виждаше от бутона '+'. Но я добавих от плеара. Ако я бях копирал директно в miui/ringtons, дали щеше да се появи в списъка с мелодии?

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
#24

вероятно - не съм си играл, но има някакъв момент в който се сканират папките. Може да не е било зададено на файловия мениджър или на музиката достъп до файловете???
#25

Всичко им бях задал. Рестартирах. Проблема беше, че като я бях изпратил с блутут, не я разпозна като mp3 файл. Като я свалих от Google Drive, всички си стана от раз.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)