Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Таблет с опция за включване на USB модем
#1

Един приятел има USB стик с интернет и я използва на няколко компютъра. Иска да си вземе евтин таблет, който да му стои в колата и когато му дотрябва в движение да го използва. Което ще е рядко и затова предпоччита да може да си използва USB стика като източник на интернет.


  И към въпроса: трябва ли таблета да има нещо специфично, за да се подкара интернета от USB стик?

Преди време ми бяха дали един таблет с USB стик, понеже не можели да подкарат интернет. Спомням си, че му инсталирах някаква програма, за да може да тръгне и в крайна сметка не вървеше много стабилно - не винаги тръгваше от 1-вия път.

Android Huawei P30
Цитирай
Аксесоари
#2

Просто си вземи таблет със слот за СИМ карта и като се наложи ще сложиш вътре картата. Защо непременно трябва да има начин да бодеш целия стик?

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#3

(2018-02-19, 17:00:19)emski_vas написа:  Защо непременно трябва да има начин да бодеш целия стик?

Защото е по-удобно - избягваш прехвърлянето на картата, евентуално и разглабяне на устройство (ако слота е под задния капак)
Иначе е вариант Tummenupp

Android Huawei P30
Цитирай
#4

Може да е по-удобно, но пък за мен е по-опасно. Тея стикове са сравнително големи и стърчат, тоест лесно се закачат някъде и може да изкъртиш USB порта. Пък и честно казано не е лесно да намериш подобен таблет. Мисля, че само Арчос правеха някакви модели с външен донгъл за интернет, но не се намират у нас. Донгълите са с нормално USB и трябва да търсиш таблет с такова или да ползваш преход към микро. Освен това, ако таблета не е предназначен за мобилен нет, ще трябва да ползваш някакъв софтуер, за да го накараш да приема от донгъла - не е ясно колко добре ще работи. Та от цялата камара условности стигаме до това, което ти написах по-горе - за мен е по-добре да вземеш таблет със слот за СИМ карта. Просто ме домързя да напиша всичко това по-рано, за което се извинявам.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#5

(2018-02-20, 13:53:48)emski_vas написа:  Освен това, ако таблета не е предназначен за мобилен нет, ще трябва да ползваш някакъв софтуер, за да го накараш да приема от донгъла - не е ясно колко добре ще работи. 

Точно за това попитах тук, ако някой е правил подобна гимнастика да каже каква функция/софтуер трябва да има таблета. А кабели-преходник се намират лесно.
Относно прехвърлянето на картата се сещам да питам - при USB донгълите и при таблетите с модем има ли различни слотове за sim картите, както е при gsm-ите?

Android Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)