Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Проблем с активация
#1

Закупен е телефон huawei p9 втора употреба, когато пристигна имаше код за заключване и понеже не съм запознат със андроид реших да го ресторна.
За съжаление след като се стартира наново телефона започна да иска да му въведа google акаунт който е бил някога на телефона, но за съжаление аз нямам такъв.
Кажете моля какво мога да направя за да активирам телефона, стария собственик иска да съдейства, но без да си дава google акаунт и парола.
Еъзможно ли е да влезе някъде и да си отпише телефона за да мога да го ползвам аз?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Без неговия Google Account нямаш шанс. Собственика е идиот, честно казано. Преди да се продава смартфон с Андроид 6 и нагоре (тогава въведоха тази протекция, която за мен е много тъпа, заради такива положения в каквито си ти) трябва да излезеш от акаунта или да направиш СОФТ ресет от настройките на телефона, иначе иска да се логнеш с последния Акаунт с който е бил ползван (в случай, че е краден, да не може да се активира).

Възможности: Тоя собственик, да сложи временна парола, да можеш да минеш тях настройки. След това като влезеш отиваш в настройки и от там правиш ресет. После направи един Хард ресет и си влез с твоя си акаунт (вече ще може да се влезе в друг).
След това предишния собственик да си смени паролата, да отиде в My Account и да премахне телефона от там. Вече няма да има от какво да се притеснява. То още като смени паролата и ти няма да можеш да ползваш неговия акаунт и да искаш.
И ако не е още по-голям идиот, да вземе да си активира и двъетапната активация, ако толкова се страхува за акаунта си, за да може само с код с СМС да се влиза.
Сега му покажи тая тема, че да види, че е идиот и да ти реши проблема бързо. Вината е изцяло негова.
Друго нищо не можеш да направиш. Smile

Ако имаш нервите пробвай това: Ютюб видео или По-скоро това.Sevduğum

Huawei P9
Цитирай
#3

За съжаление този "идиот" не е от България и едва ли ще мога да го убедя да ми даде акаунта си, който му бил и служебен на всичкото отгоре и не иска да рискува. Благодаря за отговора.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Цитирай
#4

(2018-02-23, 18:21:13)rusev написа:  За съжаление този "идиот" не е от България и едва ли ще мога да го убедя да ми даде акаунта си, който му бил и служебен на всичкото отгоре и не иска да рискува. Благодаря за отговора.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

В крайна сметка как го оправи? Просто от интерес питам Smile

Huawei P9
Цитирай
#5

Нищо не съм оправил още. Изчаквам да се разберем с продавача за отстъпка в цената или да му го връщам. Добре е че е през ebay, а не през олх


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Цитирай
#6

Защо не опита това от видеата, би трябвало да работи.

Huawei P9
Цитирай
#7

Най-вероятно ще го пробвам, но искам да се разбера първо с продавача да ми направи отстъпка в цената.
Не го пипам понеже ако не иска да направи отстъпка ще му го връщам, а той да връща парите.

От клиповете не можах да разбера след като се активира по този начин, след това при следващо ресетване ще ги има ли същите проблеми или ще се активира нормално с моя си акаунт?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Цитирай
#8

Ще се активира напълно нормално. Целта на процедурата е да премахне стария Google акаунт. После вече си го ползваш както ти душа иска.

Huawei P9
Цитирай
#9

Стана работата, но по този метод:
https://m.youtube.com/watch?v=eiGDRlM91sQ
С другите пробвах, но не успях.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Цитирай
#10

После му направи един хард ресет, че с тея приложения дето се свалят не се знае колко са чисти Smile

Huawei P9
Цитирай
#11

Да направих, то го имаше в описанието.
Благодаря за помоща.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)