Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми с Huawei mate 10 pro
#1

Здравейте,
Четох из форума и не видях подобна тема за това пиша тук.
Имам телефона от пет дни, много ми хареса външно и как работи до днес. От два дни ми показва че рама му е зает на 87-89%, натисках бутона и приложението за оптимизация, спирах разрешения на приложения и освен 1-2%та надолу нищо. Преди малко опитах да пусна камерата и няколко пъти ме изхвърля докато накрая екрана не замръзна и никаква реакция. Рестартирах го (след два опита) и сега показва 37% зает рам, и работи нормално.
Имате ли идея защо лагна така, не е ли малко рано, как мога да проверявам кои и колко приложения работят във фонов режим? Не би ли трябвало да спират с оптимизатора или с десния софтуерен бутон(квадрата)
Цитирай
Аксесоари
#2

В xda някой хора се оплакват от същия проблем, който се оправя само след рестарт. С коя версия на софтуера си?
Цитирай
#3

Завършва на 129
Цитирай
#4

И в xda оплакващите се са със същата версия. Интересно е, че и аз съм на нея, но до сега не ми се е случвало
Цитирай
#5

И аз имам известни проблеми с 129.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#6

Аз имам проблем с NFCто като тръгна да пращам нещо телефона забива и се рестартира сам..

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#7

Няколко пъти ми се случва като извадя телефона да видя, че се е рестартирал.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай
#8

При мен беше така с рестартирането и деинсталирах последните няколко игри и няколко дни не съм имал проблем с рестартирането.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#9

(2018-02-27, 00:27:22)HardrockMan написа:  Няколко пъти ми се случва като извадя телефона да видя, че се е рестартирал.

Да не се бъркаш периодичното искане за въвеждане на секюрити кода?
Понеже до сега не съм имал телефон който да прави това, първия път си помислих, че се е рестартирал.
Иска въвеждане на код на всеки 3 дена.

 
Цитирай
#10

(2018-02-27, 08:51:51)acronym написа:  Да не се бъркаш периодичното искане за въвеждане на секюрити кода?
Понеже до сега не съм имал телефон който да прави това, първия път си помислих, че се е рестартирал.
Иска въвеждане на код на всеки 3 дена.
За 2 месеца ползване такъв код не ми е искал???

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#11

Това е само при отключването с пръстов отпечатък. На всеки 3 дни иска парола.

Sony Xperia Ray > LG G2  > Samsung Galaxy S6 Edge > Huawei Mate 10 Pro > Xiaomi 12T Pro
Цитирай
#12

(2018-02-27, 13:31:01)Enzo написа:  Това е само при отключването с пръстов отпечатък. На всеки 3 дни иска парола.

За кое меню говорим?

Няма такова нещо при мен не иска парола с пръстов отпечатък.
Цитирай
#13

(2018-02-27, 08:51:51)acronym написа:  Да не се бъркаш периодичното искане за въвеждане на секюрити кода?
Понеже до сега не съм имал телефон който да прави това, първия път си помислих, че се е рестартирал.
Иска въвеждане на код на всеки 3 дена.

Познавам, че уиджета с часа и времето стартира с 0:00 ч. освен въвеждането на кода, а и два дни подред ми се случи.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай
#14

Така е рестартираше се,искаше ми пин на СИМ ,също и дисплея става с отметка на авто,а аз винаги го държа на макс., за капак се рестартира докато работех с него и реших да деинсталирам последните инсталирани приложения и се оправи.От някое приложение е.Имах и за записване на разговорите-махнах го,но от какво точно е било не знам.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#15

(2018-02-27, 13:31:01)Enzo написа:  Това е само при отключването с пръстов отпечатък. На всеки 3 дни иска парола
Благодаря, не знаех!
Сигурно е защита ако те убие някой да не може да ти ползва телефона
с мъртвия ти пръст след 3тия ден!!! Smile   (шегичка)

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#16

Освен настройката за известията на приложенията в менюто ( и в самите приложения) има ли друга настройка която влияе дали ще се получават известия или не?
Имам една камара приложения които са с включени известия но такива не получавам, нещо ги спира или андроида се гъбарка със стария iOS фен. Big Grin

 
Цитирай
#17

Здравейте,

Може да не е пряко свързано с Huawei като цяло, но на някой случвало ли му се е Whatsapp да споделя нещо на някого от самосебе си без Вие да сте го изпращали. Случи се с телефона на Майка ми, като веднъж изпрати случайна снимка на на нейна приятелка и на моя телефон включително, при това такава, която е от преди години (снимката) Днес се случи нещо много странно. В групов чат от телефона на майка ми е изпратен нейния телефонен номер до чат групата, като още по-странното е че в същия час в който контакта е споделен от моя телефон е изпратен произволен контакт до нейния whatsapp извън групата. Тоест има някакво голямо съвпадение, все едно телефона се управлява remotely.

Може ли за съвет как да се процедира.

Благодаря!
Цитирай
#18

Лесен - мастър ресет на телефона на майка ти.
Цитирай
#19

Така не се ли губят приложенията и настройките в телефона.

При мен има съшата активност.
Цитирай
#20

Именно.
Цитирай
#21

Предпочитам засега да не предприемам мерки.

Благодаря!
Цитирай
#22

Е инсталирайте си Hi Suite, прави си пълен бекъп на приложения и контакти.

S22 ULTRA кофти зелен. 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexdevil за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай
#23

Здравейте колеги, има ли някакво решение с яркостта, която като вляза в chrome или Google play се намалява сама?

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#24

Странно. При мен не се намаля. С коя версия на софта си? Да не да имаш някоя програма да го прави?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#25

Няма решение ако си на ръчна яркост. Ако си на автоматична не се усеща - това е решението.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)