Анкета: Кой от двата модела бихте избрали Вие? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Samsung Galaxy S6 Edge
14.29%
2
14.29%
Huawei Mate 10 Lite
85.71%
12
85.71%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S6 Edge vs Huawei Mate 10 lite
#1
Wink 

Здравейте, Колеги,

Използвам Samsung Galaxy S6 Edge от около две години и освен дисплея, който имаше нужда от замяна поради изгорели пиксели (за сметка на това, новият розовее Smile) и камерата, която издава по-силен шум при фокусиране, други съществени оплаквания от устройството нямам. За мен по-съществен недостатък е липсата на слот за карта памет, както и донякъде липсата на официална поддръжка за Android 8 Oreo. Понеже моят модел е с 32GB вградена памет нерядко се случва да имам останало малко място - под желателните 3-5GB, което, разбира се, е мой проблем  Smile

Миналата седмица ми подариха нов Huawei Mate 10 lite с 64GB version вградена памет и 4GB RAM памет.

Сега се двоумя дали да премина към по-новото устройство или да си остана с SGS6 Edge, който считам, че ще е достатъчен за моите нужди в идните 1-3 години.
Ще се радвам на всякакви мнения, съвети и препоръки в тази насока. Smile

Това са сравнението на моделите и на качеството на снимките в GSMarena.

Благодаря Ви предварително!


Поздрави,
Николай
Цитирай
Аксесоари
#2

То няма нужда от питане. Естествено Huawei.
Цитирай
#3

Huawei май във всичко го бие освен, в това че не е самсунг.
Всичко го виждаш от сайта няма да го коментирам + това че е по-нов модел и ще получава оттук нататък ъпдейти.

Минус на мейта е размера - поне за мен е минус.


Но все пак +1 за Huawei.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#4

Аз също мисля дали да не го взема,мислех да взема с8, но не пазя много телефоните си.Този мате за 500лв е доста на далавера за това което предлага.Другия денще ида да го разгледам ако има и п смарт и него че е по-компактен.
Цитирай
#5

(2018-02-27, 23:38:24)quattr0 написа:  ...ако има и п смарт и него че е по-компактен.
Забрави за П смарт- разликата е минимална в размерите (ако наложиш 2-та телефона е най-добре осезаемо), а при Мейт 10 лайт получаваш 1гб рам и 32гб памет повече и по-добра камера което оправдава разликата в цените.
Цитирай
#6

Привет, 

Благодаря Ви за полезните отзиви!
Тези от Вас, които вече имат Mate 10 lite, получиха ли калъф (прозрачен мек гръб) в комплекта на телефона?
Според това ревю би трябвало да има такъв, но при мен липсва:
https://www.kaldata.com/ревюта/ревю-на-h...68337.html

Днес поработих с телефона и ми се стори по-голям и неудобен на фона на S6 Edge, а качеството на снимките ми изглежда по-лошо спрямо същия телефон Smile

Благодаря!
Цитирай
#7

Най-вероятно s6 edge е с по-добрата камера.
Стар модел, но е флагман.
Цитирай
#8

Флагман,но стар флагман.Не забравяй,че има 3 модела по-нови след него.
Цитирай
#9

(2018-03-05, 14:29:09)Vundew написа:  Флагман,но стар флагман.Не забравяй,че има 3 модела по-нови след него.
Стар, ама флагман..Камерите на 3 годишни флагмани (G4,S6) все още са доста по-добри от камерите на нови среден клас устройства.
Цитирай
#10

Лично на мен камерите на S6/S7 Edge не ми харесват при самсунг,със S8-цата имат доста подобрения Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)