Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi Note 2 Избор на USB зарядно за автомобил
#1

Здравейте! Налага се да използвам телефона си като навигация, но батерията свършва прекалено бързо. Търсих в интернета разни USB зарядни устройства, но гледам че има различни волтажи и амперажи и се опасявам да не би до стане нещо после с телефона. Досега не съм купил такива устройства за автомобил и не съм запознат дали има такива устройства за телефони или пък служат само за навигации ?
Някой може ли да ми предложи USB зарядно за автомобил, която да ми свърши работа за телефона ми.
Ако е възможно линковете да бъдат към германски онлайн магазини.
Цитирай
Аксесоари
#2

Трябва ти зарядно, което да има спецификация:

INPUT 12V (може и да е комбинирано 12/24 V, за да работи в камион) / XX A
OUTPUT: 5V / 1A

като това е минимумът за изходния ток, ако е по-малко е направо безсмислено. Ппонякога телефонът харчи доста повече от 1 Ампер ток и дори включен към зарядно - батерията пак пада, макар и доста бавно. С такова зарядно ще можеш да го зареждаш докато си в колата и не ползваш навигация, но няма да е много бързо.

Ако искаш да си сигурен, че няма да пада батерията и даже ще се зарежда, дори при ползване на навигация, търси зарядно, което е:

OUTPUT: 5V / 2A

Не се притеснявай за телефона, батерията си има вътрешен контролер, който си тегли точно толкова, колкото трябва. Първото число няма значение, всички ЮСБ са 5-волтови, такъв е стандартът. Важен е токът, който може да осигури. Имай предвид, че при 2 ампера ток самото зарядно може много да се нагорещи. От много години опит като шофьор и ползвател на различни навигации, препоръчвам ти зарядно 1 А и ползване на навигация само в краен случай (някой непознат град), ако на самия път няма никакви табели. През останалото време - загасен екран. Някои навигации имат функция да светне екранът само при приближаване на маневра, това пести много.

Не мога да помогна с линк към магазин, но във всеки онлайн магазин може да напишеш "car charger (може да добавиш и "usb")" и остава само да си избереш зарядно по форма и размери. Има комбинирани с по 2 порта - единият е 1A, а другият 2.1 например.

Пример за хубаво зарядно, но е от Китай:

[Изображение: HTB1bmWiPFXXXXbbXFXXq6xXFXXXL.jpg?size=7...75847c1d05]
Успех.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#3

Благодаря ти за изчерпателната информация. Засега в немския амазон намирам само по 4.8 Ампера, но гледам че имат защита от нагряване и други други функции. Въпросните зарядни са за най новите смартфони като iPhone, Samsung s8 и т.н. Предполагам и те ще ми свършват работа щом имат защита от нагряване ?
Цитирай
#4

Взимай смело, нещо от този род:
https://www.amazon.de/Anker-PowerDrive-L...23B9VPMJSS
https://www.amazon.de/gp/product/B01NAKV...=364931031
https://www.amazon.de/dp/B017RKRA62/ref=...B06XWLBSK2
https://www.amazon.de/Ladeger%C3%A4t-ONS...Y1K8VJR9E9
Цитирай
#5

    Аз ползвам ето това много съм доволен,изработката е на ниво,взех го за 9,99$
Цитирай
#6

(2018-03-01, 10:44:47)petko93 написа:  Благодаря ти за изчерпателната информация. Засега в немския амазон намирам само по 4.8 Ампера, но гледам че имат защита от нагряване и други други функции. Въпросните зарядни са за най новите смартфони като iPhone, Samsung s8 и т.н. Предполагам и те ще ми свършват работа щом имат защита от нагряване ?

Значи: токът, който е посочен на зарядното, е максималният ток, който то може да осигури. Както например на километража на колата пише 220 км/ч. Тя обаче не се движи винаги с толкова. Така и зарядното не винаги зарежда с максималния ток. То подава толкова ток, колкото контролерът на батерията му иска. Някои батерии искат 1 Ампер. Други искат 1.4 А, трети искат 2 А, и други. Както някои шофьори предпочитат скорост 90 км/ч, други - 120, трети - 140, четвърти - друго. Търси зарядно, което да може без проблеми да подаде максималния ток, който батерията би изискала от него. За нашите телефони мисля, че е 2.4 А (не съм сигурен). Например блутуут слушалки с батерия 100 мАч се зареждат с 50 мАч (примерни числа), защото така е настроен контролерът на тяхната батерия. Ще ги заредиш за 2 часа, грубо и няма значение дали ги зареждаш със зарядно 4.8 А, 1 А или 3.1 А - те ще си дърпат кротко 50 милиампера. 

Ако вземеш зарядно, което няма възможност да подаде толкова голям ток 2.4 А - пак ще зарежда, но по-бавно. Това, което си видял - 4.8 амперовото - ще ти върши перфектна работа. Тези, които показаха колегите, също са идеални. Съвет: потърси такова с вграден волтметър - дава много добра представа за работата на алтернатора и за състоянието ан акумулатора, без да се налага да вдигаш капака на колата. Виж този линк за да добиеш представа: ЛИНК . Нека колегите помогнат с линкове, че немски не отбирам грам.

И задължително зареждането трябва да е с качествен кабел, който щраква хубаво и стои стегнато в телефона, за да има максимална пропускливост.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#7

Благодаря на всички. В крайна сметка си поръчах https://www.amazon.de/Anker-PowerDrive-L...23B9VPMJSS
Гледам, че има добри отзиви за това зарядно. В момента очаквам пратката. Относно кабела, ще използвам кабела на оригиналното зарядно за телефона ми, предполагам с него няма да имам проблеми.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)