Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Аксесоари за S9 & S9+

Тъкмо се бях запалил пак ма повече от 20-30 лева за гръб ми се виждат в повече.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Някой ползвал ли е или ползва ли Galaxy Fit  ? Ако може да даде впечатления. Първо гледах Xiaomi Miband 4  който излиза 57 (от алито) вместо 139 за Fit - а (за черен петък в плесио) , обаче Фита повече ми допада като дизайн, по-добра съвместимост с телефона, автоматично засичане на видовете тренировки, бързи отговори за съобщенията и самия интерфейс . Реално ми дава всичко, което един смарт часовник без някои неща, които и без тва не използвам, но е с мн. по-добра батерия и по-компактен. Вие какво мислите?

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Аз го ползвам от около половин година, откакто излезна. 
Нямам проблеми с него. Батерията държи около 6 дена при активно ползване - известявания от месинджър приложения, 2 служени мейла и един личен, известяване за повиквания и т.н. 
Като  единствен минус спрямо Mi band, мога да посоча само че известява малко късно, когато се изгуби връзката с телефона.
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoshtenYastreb за това мнение:
  • remixa92
Цитирай

(2019-12-02, 13:59:16)NoshtenYastreb написа:  Аз го ползвам от около половин година, откакто излезна. 
Нямам проблеми с него. Батерията държи около 6 дена при активно ползване - известявания от месинджър приложения, 2 служени мейла и един личен, известяване за повиквания и т.н. 
Като  единствен минус спрямо Mi band, мога да посоча само че известява малко късно, когато се изгуби връзката с телефона.
Благодаря за подробния отговор. А как се справя при тренировки във фитнес  бягане ? Коректно ли отчита автоматичното засичане на тренировки

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

За мен правилното сравнение е Mi band 4 с galaxy Fit.
Аз също се колебах, но между mi band 4 и Galaxy fit E заради цената. (Mi band 4 доминира. Батерията е "пръскач". Човек забравя, кога я зареждал и дали трябва да я зарежда скоро).

Сложих си циферблата на Galaxy Fit и така стана приемлива гривната, тъй като китайските неща ми идват в повече (като цяло).

Фен съм на нещата на Самсунг, но цените им са.. уфф..
Цитирай

Коректно отчита при мен. Сетих се и аз още един минус в сравнение с Mi band зарежда се по-бавно. 
Съгласна съм, че е коректно да се сравни само с Mi band 4. Моите сравнения се базират на Mi band 3 Аз лично много се колебах, коя да взема, 4 или Fit,  най-вече заради батерията, но дизайна накрая надделя  Big Grin фен съм си на корейчетата и на джаджите им. За момента не съжалявам за избора си.
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoshtenYastreb за това мнение:
  • remixa92
Цитирай

Като цяло може би бих взел Miband 4, но ме спря това, че трябва да използвам тяхното приложение и не е съвместим с Samsung Health . За мен това  че един път в седмицата трябва да се зарежда не представлява проблем . Най - големият минус на Miband 4 е че не може да записва автоматично тренировките .
Възможността да отговаряш на съобщения с бързи отговори на Fit определено го прави почти пълен заместител на смарт часовник.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

(2019-12-02, 18:41:59)remixa92 написа:  Като цяло може би бих взел Miband 4, но ме спря това, че трябва да използвам тяхното приложение и не е съвместим с Samsung Health . За мен това  че един път в седмицата трябва да се зарежда не представлява проблем . Най - големият минус на Miband 4 е че не може да записва автоматично тренировките .
Възможността да отговаряш на съобщения с бързи отговори на Fit определено го прави почти пълен заместител на смарт часовник.

Аз като си вървя, гривната сама записва вървенето.
Иначе и на мен ми беше дерт да си записвам нещата в samsung health. В крайна сметка крачки, сън, пулс намерих начин да се прехвърлят автоматично в samsung health. За съжаление тренировките не може да се прехвърлят.
(моята я пращам в olx)
Цитирай

Поръчах две MiBand 4 за подаръци, но за мен Galaxy Fit. След малко ще я разопаковам и ще я вида.

Относно Miband-те  до колкото разбрах по-горе имате и от тях. Тези, които са ги поръчали от AliExpress за колко време им дойдоха до България, особено ако са поръчали по две наведнъж. Като гледам коментарите на българи са ги получили за 2-3 седмици. Аз ги поръчах на 18. 11
Като гледам по тракинга
http://parcelsapp.com/en/tracking/RB864194252SG

Последно пишеше че до 14.12 ще дойдат  но вече изчезна естимейта. Не би трябвало да ги спрат и на митница по коментарите щото китайците са писали цена 1.5$ на кутията . За две да е макс 3$.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Сравнително бързо дойде до родния ми град. Пак зависи и от вида доставка. Моята беше Standart shipping. Има разни сайтове, които ти дават възможност да ги проследяваш с точност и по-бързо спрямо aliexpress. (като почнеш да ги следиш, ще видиш : D )
Не плащах мито, но беше написано нещо символично на опаковката, от рода на 8$.
Цитирай

Екстра е Galaxy Fit-а. Като за начало доста бързо му бутам батерията, но трябваше да разгледам всичко и да настроя. За ден бутнах 40%. Надявам се като почна нормално да го ползвам да си държи 5-6 дена както си му е реда. Единствено бих искал да има повече watch faces и Night Mode да се пуска по график сам. Но от към функционалност не виждам с какво отстъпва на нормален смарт часовник.

(2019-12-02, 16:54:59)NoshtenYastreb написа:  Коректно отчита при мен. Сетих се и аз още един минус в сравнение с Mi band зарежда се по-бавно. 
Съгласна съм, че е коректно да се сравни само с Mi band 4. Моите сравнения се базират на Mi band 3 Аз лично много се колебах, коя да взема, 4 или Fit,  най-вече заради батерията, но дизайна накрая надделя  Big Grin фен съм си на корейчетата и на джаджите им. За момента не съжалявам за избора си.
Има ли начин гривната и Samsung Health на телефона да се синхронизират веднага автоматично или през опр. време , а не само когато отворя приложението на телефона тогава са дърпа инфо от гривната ?
Насроил съм приложението да дърпа всичкото инфо от гривната, а не от телефона.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

При мен си ги ъпдейтва през някакво определено време, а след продължително ходене веднага ми отчита крачките, но не помня да съм пипала по настройките, в това отношение. Единственото за което се сещам е да прпвериш в sHealth дали то е включено workout detection да е автоматично, ако това изобщо има отношение към проблема. 
При теб не ти отчита крачките от гривната изобщо, ако не отвориш приложението ли?
Good night mode при мен се включва автоматично заедно с do not disturb, но аз съм задала DND да го синхронизира с настройките на телефона.
Честно казано аз не виждам разлика между двата режима.
Цитирай

И аз съм задал DND да се синхронизира с телефона, но е все тая, тъй като никога ни използвам DND на телефона . Good night mode - а е доста различен. Той не само прави така  че при получаване на нотификации да не вибрира  но и спира събуждането със жест  намаля яркостта на екрана на 1. Поне аз не виждам GNM и DND да са синхронизирани помежду си. Моят въпрос е за GNM. 

Относно отчитането на крачки и други не говоря за гривната, няма проблем с нея, там сй отчита както трябва автоматично. Говоря за приложението Samsung Health на телефона,че се синхронизира с гривната само когато отворя приложението на телефона, а не автоматично . Като отворя на телефона Samsung Health се синхронизира с гривната. Също така гривната и Samsung Health се синхронизира автоматично като изключа блутута на телефона, съответно разкача с гривната и като го включа и съответно гривната отново се върже към телефона. Не съм сигурен дали тва е бъг или екстра.

Най-големят ми проблем в момента не е сред тези два, а е свързан с Фейсбук Месинджър . Само при него е проблемът  пробвах с вайбър няма проблеми . Когато получавам едно съобщение,, понякога две поредни няма проблем  получавам ги на гривната и мога да отговоря от гривната, НО когато получа 2-3 и повече поредни съобщения само в фейсбук месинджър, доста често ги получавам без проблем, но не ми изпраща отговора  от гривната към телефона, въпреки че на гривната го изписва като изпратен. Когато това се случи и си вида телефона, ми е излезнал прозореца където ме пита дали искам да мутна този разговор. До колкото гледах никъде в нета не са се оплакали от подобен проблем . Очевидно софтуерен бъг, но вече нулирах гривната, всичкото инфо в health, изтрих wear и health приложението и ги сложих пак като ги настройх правилно, даже изтрих кеша на Facebook и messenger.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Вчера специално си наблюдавах good night mode дали и кога се включва. 
Когато си лягах и малко след това преди да заспя не беше включен. Сутринта, когато се събудих, беше включен и след като станах и се размърдах сам се изключи. Нямам представа от къде и какви настройки взима, за да го прави това, освен да го включвам на сън. 
По отношение на проблемът с месинджър вече ти писах, че при мен понякога, но не винаги, се получава същото. В други приложения, не се получава това.
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoshtenYastreb за това мнение:
  • remixa92
Цитирай

(2019-12-07, 09:49:57)NoshtenYastreb написа:  Вчера специално си наблюдавах good night mode дали и кога се включва. 
Когато си лягах и малко след това преди да заспя не беше включен. Сутринта, когато се събудих, беше включен и след като станах и се размърдах сам се изключи. Нямам представа от къде и какви настройки взима, за да го прави това, освен да го включвам на сън. 
По отношение на проблемът с месинджър вече ти писах, че при мен понякога, но не винаги, се получава същото. В други приложения, не се получава това.
Благодаря. Не е много по-различно положението от при мен . А вчера когато автоматично ти се е включил GNM беше ли включила ти ръчно/автоматично DND ?
Ще гледам и аз дали сам ще се включи

Тези неща включени ли са ти?

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Вече ми се беше включил dnd. Той ми е включен за синхронизиране с графика, кокто съм задала на телефона. 
Ето ми настройките: 
[Изображение: 039199450.jpg?r=0]
Нещо не успявам да кача снимката както трябва.
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoshtenYastreb за това мнение:
  • remixa92
Цитирай

(2019-12-07, 18:24:51)NoshtenYastreb написа:  Вече ми се беше включил dnd. Той ми е включен за синхронизиране с графика, кокто съм задала на телефона. 
Ето ми настройките: 
[Изображение: 039199450.jpg?r=0]
Нещо не успявам да кача снимката както трябва.
Ясно, ще го пробвам така, само където аз съм посочил за кои часове DND да се пуска от самата гривна . 

А относно обхвата, имаш ли наблюдения от какво разстояние ти губи връзката с телефона. При мен ми се струва много малко,но вероятно заради стените. През една стена макс 10-15м.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Толкова някъде, около 10тина метра. В сравнение с MiBand 3 на еднакво разстояние губи обхват.
Цитирай

Пробвах DND, не е свързано с GNM. 
DND  си се пуска по графика който му е зададен и се пуска само той без GNM  

DND : изключва жеста за будене и вибрациите при нотификации без аларми.
Има опция да се пуска и спира в опр. часове. 

GNM : изключва жеста за будене и вибрациите при нотификации без аларми.
Намалява яркостта до 1  за да не избожда очите.
Няма опция да се пуска и спира в определени часове

До колкото видях от едно ревю на Watch Active 2 неговия GNM е същия  но има опция дали да се пуска и спира автоматично според автоматичното отчитане на съня. Когато заспиш да се пуска и когато се събудиш да се спира.
При нас няма такава опция, НО подозирам  че е вградена. Ще пробвам тази вечер . 

Аз лично определено предпочитам да използвам Good night mode пред Do not do disturbed За през нощта. Това, че не се ползва автоматично е малка пречка.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Лека нощ режима, мисля, че се активира автоматично, когато сте задали в S Health цел - час на заспиване и на събуждане.
Примерно ако редовно заспивате в 23ч, задавате като цел в S Health и приложението актуализира информацията с часовника и той би трябвало в 23ч да вкл. въпросния режим.

Редакция: Сега видях в настройките на часовника, за лека нощ режима го има точно това като опция.
Едната опция е да се вкл. в момента режима, а другата е според зададената цел в S Health.


Gesendet von meinem Galaxy S9+

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай

Да но това са настройките за Galaxy Watch, а не за Galaxy Fit , който ние дискутираме. Galaxy Fit има само включи/изключи GNM. Като във Samsung Health приложението има цел за сън  която да се зададе, но никъде не виждам да пише нещо за корелация относно настройката между телефона и гривната. Ако я има  ще е заложена автоматично да се пуска . Ще видим тази вечер . Ако ли не, ще се пуска ръчно, не е голяма драма .

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Аз имам въведени в SHealth предпочитано време за заспиване и за ставане. Напълно логично ми звучи от там да си взима информацията.
Цитирай

Тц, и аз така  но не изглежда GNM на гривната да е свързан с него. Видях го след този час, също при ставане  по едно време като се събудих вечерта. Луната си седи изключена. Пробвах дали е свързан с режима за синя светлина на телефона, и там не е. Според мен гривната просто няма опцията за момента GNM да се пусне автоматично , само на ръка от падащото меню. А NoshtenYastreb , мисля, че просто си объркала GNM с DNM . DNM се включва по график наистина, по-горе съм споменал разликите  но като цяло единствената е че GNM намаля яркостта на 1 за разлика от DNM, което за мен е едно от най-важните неща вечерта ?

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Какво е DNM? 
Ллуничката, на която аз казвам Good night mode, ми се включва и изключва автоматично. И според мен си взима настройките, точно от предпочитаните часове на заспиване и на събуждане в SHealth, както обясни, Lam3r4e. Вече 3 вечери и сутрини го наблюдавам. Наистина не е свързано с DND, както смятах в началото. 
Пробвай да зададеш такива часове и кажи дали се включва. Чак ми стана интересно какви настройки съм задала, за да го автоматизирам.
Цитирай

DNM - do not disturb mode.
Нали говорим за точно тези настройки в Shealth ? На мен ми е зададена тази цел и луната на гривната не се включва сама нито в 00ч., нито по-късно .
 Чудя се да не би да има при мен някакъв проблем с автоматичната синхронизация между sHealth и гривната. И да не би заради това да се случва. По принцип приложението Shealth на телефона дърпа данните (синхронизира се) с гривната само когато го отворя на телефона. Знам че е така  защото на Хоум скрийна съм сложил уиджета, който ми показва крачките. Също така ако гривната изгуби обхват с телефона и при свързването отново Shealth се синхронизира само с гривната

ПП: Хмм според Самсунг синхронизирането между Shealth и гривната трябва да е точно така както е при мен. При отваряне на приложението :
https://www.samsung.com/us/support/troub...G01003270/

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)