Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация/ъпдейт S9 & S9+

Февруарския пач, както са писали по горе, носи допълнителна опция за вкл/изкл на нощния режим, другото е подобрение при WLAN, NFC, EMail и жестовете.
Както и други общи подобрения.[Изображение: 72a5049f22c4b202319fac1b161016e3.jpg]

Gesendet von meinem Galaxy S9+

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
Аксесоари

(2019-02-14, 19:08:50)Lam3r4e написа:  Февруарския пач, както са писали по горе, носи допълнителна опция за вкл/изкл на нощния режим, другото е подобрение при WLAN, NFC, EMail и жестовете.
Както и други общи подобрения.[Изображение: 72a5049f22c4b202319fac1b161016e3.jpg]

Gesendet von meinem Galaxy S9+

Извинявам се за спама, но според мен не е нужно да качваш скрийншоти на немски. Аз живея в Швейцария и знам немски, но съм сигурен, че голяма част от хората тук нищо не разбират от снимките ти. Все пак е бг. Форум. Може примерно преди да ъпдейтнеш, да си смениш езика на телефона на български и тогава да снимаш екрана за да е разбираемо за всички.
Не знам защо, но за швейцарския Pie (AUT) ъпдейтите идват малко по-късно от мойчландските. Мама Меркел явно си знае работата. Big Grin Deutschland über alles!

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай

Какви подобрения по жестовете има?
Лагът при recents оправен ли е?

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Аз забелязах още като сложих ъпдейта (първия, още не съм получил пача), че като съм на жестове лагва повече, от колкото с бутони...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

От два дена съм с S9,но когато стартирах телефона получих ъпдейт около 700-800 мб и не беше pie.Мисля си че е някакъв пач,който включваше volte иняколко други неща.Кога мога да очаквам новия пай?
Цитирай

Ако си с BGL, ви трябвало да го получиш, след като си направил последната актуализация на 8.0. Така че пробвай.
Цитирай

Това ми дава.[Изображение: f71bd6e0802a941b700f93595e86e61b.jpg]

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Преди малко флашнах Firmware с февруарския пач и всичко работи супер бързо,гладко и мазно,оправили са и лага в Recent Apps.

::Google Pixel 3a White::
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo777 за това мнение:
  • remixa92
Цитирай

(2019-02-15, 11:49:57)ivo777 написа:  Преди малко флашнах Firmware с февруарския пач и всичко работи супер бързо,гладко и мазно,оправили са и лага в Recent Apps.
Супер звучи  Изглежда са оправили основните проблеми с Pie ъпдейта. Дано обаче това не е само временен ефект заради чистенето на кеча и преинсталацията

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Дали е при мен някъде грешката или забавянето на пая си е по друга причина,но изписва че последните ъпдейт и са инсталирани.[Изображение: 3fdd7f7cdb69c63df5b219dda7858912.jpg]

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Друг вариант е да пробваш през Smart Switch. Свали го на PC то след това свържи телефона и виж дали ще ти покаже нещо за нова версия.
Цитирай

Добре, досега категорично отказвах да минавам на пай и всеки ден давам "later" на нотификацията за ъпдейта. Страхувам се от лага, за който някои колеги споменаха, големия брой недосмислици, и новия облик, който ми е някак си по-грозен от ореото. Може и да не съм прав за това, субективно е, но все повече се замилям да ъпдейтвам най-накрая. След двуседмичния си опит бихте ли ми дали накратко съвет заслужава ли си наистина, толкова ли са по-добре нещата. Губя ли, ако не ъпдейтна до новия андроид. Шибана ли е новата камера(имам предвид навигацията, оформлението в самото приложение, снимките едва ли са по-лоши). Жестовете акуратни ли са, чувам, че доста грешки и нежелани действия предприема телефона(натискаш примерно за "назад" а се случва нещо съвсем различно в някои приложения или клавиатури и т.н.).

Samsung  Note 3 Neo--> Samsung  S9+ Coral Blue - - > Huawei mate 40 pro --> Samsung  s23 ultra

Цитирай

Новия облик е само базов. Теглиш си разни теми и си го правиш къвто си искаш. Те теми за Самсунг има от години насам. Само че новия облик е много по удобен, важните контроли са свалени долу да ги стигаш по лесно.
Това че 10 или дори 100 човека оревават форумите за разни лагове и бъгове и... ами от S9 има продадени милиони бройки, все ще има недоволни, ама като процент спрямо доволните, сещай се. А и Андроид лесно можеш да го обозиш с някой бъгава програма, и от там също идва реването. Аз си ползвам Андр. 9 от почти 2 месеца и нямам никакви проблеми. Имам и Пиксел 3 и мога да кажа , че Самсунга не му се дава по бързина и стабилност. Камерата сега за мен е по удобна, по ясно ми е кое къде е.
Жестовете не ги ползвам, не знам какво става там.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

Не четеш ли мнения на други потребители?Едни се оплакват други не.Как да ти кажат?При мен с Орео работеше много добре.Сега с пая е повече от перфектен. Много добър ъпдейт!Винаги съм бил скептичен относно Samsung, но това ми е първия телефон от тях и изобщо не съжълявам.Ъпдейтвай смело и не го мисли чак толкова.

Samsung Galasy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на 007 за това мнение:
  • rootkit
Цитирай

В началото имах лаг, но след няколко дни се изчисти. Всичко си работи много мазно. Единствения недостатък на жестовете е, че изпращам "палчета" в messinger когато искам да върна назад. Иначе ме кефят, но в някой приложения ги изключвам (има си бутонче в настройките). Старата камера (интерфейса) ме кефеше повече (клип или снимка ставаше по бързо) но не е болка за умиране. При мен в момента всичко е перфектно. Не забива не лагва, влязох си нормалния режим на използване на апарата и батерията ми стига. Когато го използвам повече се прибирам на 20-а процента.

Като цяло това е най-добрия телефон който съм имал и дори на моменти си мисля, че е overkill за моите цели, можеше да мина и с нещо по евтино. Smile

Samsung Galaxy S9 Gold DUOS/ Android 9.0 Pie/ Samsung J7 2017 Gold DUOS/ Android 8.1.0 Oreo/ Samsung Galaxy S3 NEO/Android 4.4.2 KitKat
Цитирай

Някой получи ли OTA за февруарския ъпдейт в България?

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

И на smart swith , показва че софтуера е актуализиран,а продължавам да съм с андроид 8,странна работа!?[Изображение: 720dfae76a81831cc51f85f217ab5826.jpg]

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

На приложението за мачовете също не се чува известието, само на вибрация го карам като и на facebook.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-02-16, 11:36:04)zoovanka написа:  И на smart swith , показва че софтуера е актуализиран,а продължавам да съм с андроид 8,странна работа!?[Изображение: 720dfae76a81831cc51f85f217ab5826.jpg]

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Изтегли си SamFirm и от там съответно ъпдейта. Аз така си реших моя проблем. После флаш с один, но прочети преди това. Можеш да си загубиш файловете от телефона (да го ресетнеш при флаша без да искаш) или да не ги загубиш, зависи какво ще направиш.
Цитирай

(2019-02-16, 11:36:04)zoovanka написа:  И на smart swith , показва че софтуера е актуализиран,а продължавам да съм с андроид 8,странна работа!?
Ти последно от Виваком ли си го взел телефона или от някой човек или онлайн магазин? Беше се отбелязал в темата за притежатели на модела, че си взел S9+, а тук се вижда, че е малкия S9, та последно кой модел и от къде си го взел?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

S9 +128 карта памет,от магазин за телефони съм го взел,картата е на Виваком.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

На снимката се вижда ясно, че е S9, а не S9 Plus  Rolleyes
А това, че си го взел от друг магазин, а не от Виваком е от голямо значение. Явно е внесен по някакви странни начини от незнайно къде и е с омазано CSC. Набери *#1234# и кажи какво пише на реда CSC да го видим от къде идва телефона. Или си свали Phone info от маркета и там ще ти пише държавата, за която е предназначен.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

S9 e,извинявам се за плюса,с него съм отбелязал допълнителната карта памет в анкетата за нови потребители на серията, ето това ми изписва:[Изображение: 66f24788621fc3b67b3445e34f413af3.jpg]

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Такава версия на софтуера за България няма, от където идва и грешката. Свали си Phone info да видим там какво ще покаже.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Извинявам се за големия брой снимки,това ми показа:[Изображение: c0c50f2611b568de4bae50f947613cc5.jpg][Изображение: 5c13084f40ee83f3fb770aef30389572.jpg][Изображение: d28b3628a368c9408f0a0d679d2b424c.jpg][Изображение: 8d67c3c56bf38038976895d648d6e415.jpg][Изображение: d8c3a877f36514b20826b3ba531a8339.jpg][Изображение: 5a2054f28df2fc78b41923360ee7912b.jpg][Изображение: cdde9ffde0df79351810cc31ab0dfafd.jpg]

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)