Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S9 / S9+ - резултати, коментари, съвети
#1

Нека в тази тема да се обсъжда как се държи батерията на S9/S9+ и да се дават насоки за по-добър живот на батерията.

Прикачвайки резултати от батерията, ще ви помоля да напишете и:
- Модел на устройството;
- Дали е използван енергоспестяващ режим (и ако да - какво е било включено/изключено, резолюция и т.н.);
- С включена AOD (Always On Display) функция ли сте постигнали въпросния резултат.
Така ще се създаде по-ясна представа за възможностите на батерията. [Изображение: smile.png]

Samsung Galaxy S2→Samsung Galaxy S5 Duos→Samsung Galaxy S9+ Duos 64GB Midnight Black→Samsung S22 Ultra 256GB Phantom Black; Galaxy Watch 4 Classic;
Цитирай
Аксесоари
#2

Ще бъде добре и който е имал с8/с8+ да сподели каква е разликата.
Цитирай
#3

Galaxy s9+ трети заряд.Без AOD и пестене на енергия.                  [Изображение: a4120529e0998d92ae55e0dd48269945.jpg][Изображение: d5347d3343ae4d7eb0ed78e88061c8e2.jpg]

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
GALAXY S9 Plus
Galaxy Tab S2
Цитирай
#4

Имах Galaxy S8 преди да закупя S9. Ползвам го от петък и до сега ми прави впечатление че батерията пада доста бързо. С предният модел правех с лекота около ден и половина и около 5 - 6 часа екран. С новият едвам докарвам 3 часа и около ден. Прави ми впечатление, че AOD (Always On Display) ми харчи доста. Искам да подчертая че мобилните данните и wi-fi са включени постоянно. Общо взето го ползвам като старият но като време за ползване за мен е с 50% по малко. Да се надяваме че с ъпдейт ще се оправят нещата. Уж орео щеше да е по икономично но уви май не е точно така.

(2018-03-14, 08:32:09)kali_74 написа:  Имах Galaxy S8 преди да закупя S9. Ползвам го от петък и до сега ми прави впечатление че батерията пада доста бързо. С предният модел правех с лекота около ден и половина и около 5 - 6 часа екран. С новият едвам докарвам 3 часа и около ден. Прави ми впечатление, че AOD (Always On Display) ми харчи доста. Искам да подчертая че мобилните данните и wi-fi са включени постоянно. Общо взето го ползвам като старият но като време за ползване за мен е с 50% по малко. Да се надяваме че с ъпдейт ще се оправят нещата. Уж орео щеше да е по икономично но уви май не е точно така.


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#5

Какви са тези глупости дето ги пишете това е тема за батерията а не за проблеми и дефекти по телефона.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#6

Това е след първото зареждане на телефона. Тъй като съм на работа от 9 до 6, почти не се занимавам с него тогава. Включен е AOD, wi-fi, мобилни данни, GPS, Bluetooth 
Модела е S9+


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#7

AOD включен. Слушане на музка от YouTube с Bluetooth слушалки. Това е след първото зареждане на 100%    

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

HTC Desire HD -> Nexus 4 -> Galaxy S6 -> Galaxy S9+ - > Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#8

S9+
AOD - off
WiFi, 4G, Location - on
No power saving
WQHD+


Прикачени файлове Миниатюри
           

Sony Z1 -> Ericsson A1018s -> Ericsson T18s -> Nokia 3310 -> Sagem 922 -> Motorola C350 -> Nokia 3510i -> Nokia 3110i -> HTC Touch2 -> ZTE Blade -> LG Optimus 2x -> Galaxy S4 + Nexus 7 32GB -> Galaxy Note 3 -> Galaxy Note Edge + iPhone 5S -> Galaxy S7 Edge + iPhone 6S -> Galaxy S8+ -> Galaxy S9+ -> Galaxy Note 10+ -> Galaxy Z Fold 3 -> Galaxy S21 Ultra -> Galaxy S22 Ultra -> Galaxy S23 Ultra -> Galaxy S24 Ultra

Galaxy Gear -> Gear S3 Frontier -> Galaxy Watch 3 LTE -> Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#9

Някой може ли да обясни как да си зареждаш батерията ,колко трябва да падне и трябва ли да се зарежда до 100% че много версии изчетох почвам да се бъркам вече.
Цитирай
#10

Последно което съм чел и препоръчват производители на батерии е да се зарежда след разреждане наближаващо 60-70% и да се зарежда до 90%. Малки зареждания и да се избягва дълго време на 100% защото се прилага високо напрежение към батерията и съкращава живота й.

Samsung Galaxy S2→Samsung Galaxy S5 Duos→Samsung Galaxy S9+ Duos 64GB Midnight Black→Samsung S22 Ultra 256GB Phantom Black; Galaxy Watch 4 Classic;
Цитирай
#11

На всички телефони, които съм ползвал, изчаквам заряда на батерията да спадне до 15% и след това я зареждам до 100%. До момента не съм сменял батерия на телефон. Имам Samsung Galaxy S2 от 2012, който още е действащ и е с оригиналната си батерия, която спокойно издържа ден с нормално натоварване и доста разговори. Имам и Nokia N95 8GB - може би от 2009, който също е още действащ и си е още с оригиналната батерия....

Samsung Galaxy S22 S901B
[-] 1 потребител изказва благодарност на dandrv за това мнение:
  • stilo72
Цитирай
#12

Предполагам, че трябва да се зареди когато излезе съобщението, за свързване със зарядното устройство.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#13

Обща взето да - то това съобщение излиза на Самсунг точно когато е на 15% заряда

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#14

http://www.economic.bg/bg/news/9/zarezhd...no-ne.html

Samsung Galaxy S2→Samsung Galaxy S5 Duos→Samsung Galaxy S9+ Duos 64GB Midnight Black→Samsung S22 Ultra 256GB Phantom Black; Galaxy Watch 4 Classic;
Цитирай
#15

bicubic егати глупостите. единственото хубаво нещо което може да се направи е възможно най-малко да се използва fast charge. аз 2 години зареждах батерията на стария ми телефон през бавно зарядно през нощта и преди да спра да го използвам държеше като в началото.
това, което съсипва литиево-йонните батерии е подлагането им на висока температура + зареждането с висок волтаж. ако човек зарежда често и по малко телефона си ще убие батерията много по-бързо отколкото ако зарежда да речем веднъж в денонощието с бавно зарядно. това за честото зареждане идва от ябълките за да могат да оправдаят неадекватните си батерииSmile
Цитирай
#16

S9 + 
6 часа сън 
3 часа музика (по време на съня)
AOD включен 
WiFi+мобилен интернет ( 50 на 50)


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#17

При мен батерията пада доста бързо, когато ми е включен AOD. Нормално е да се изразходва повече енергия, но наистина се усеща разлика с него и без.
Цитирай
#18

При мен също пада бързо с AOD , и като цяло  всеки ден го зареждам . Изкарва 6 часа на дисплей , 15, 16 часа употреба . Не е толкова зле , но имам още доста какво да се желае от към батерия , като цяло от телефона , не съм много впечатлен.


Прикачени файлове Миниатюри
   

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай
#19

Повече от това няма кой телефон да ти изкара колега. Само онези с по 4000mah+ батерии.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#20

Да ти кажа , имах Samsung J5 2017 , правеше ми 6, 7 часа на дисплей , и караха по 30 часа някъде. Не лоша , но за тези пари за мен е зле.

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай
#21

хаха 5.2" 1280х720 и смотан процесор с 3000mAh батерия срещу 6.2" 2960х1440, мощен процесор с 3500mAh батерия - J5 със сигурност ще изкарва повече, ама на цената на производителност и грозен дисплей. това е, ако искаш телефон с хубав хардуер правиш компромис за батерията и обратното.
Цитирай
#22

(2018-04-13, 09:09:19)M@KaVeLi90 написа:  При мен също пада бързо с AOD , и като цяло  всеки ден го зареждам . Изкарва 6 часа на дисплей , 15, 16 часа употре*а . Не е толкова зле , но имам още доста какво да се желае от към батерия , като цяло от телефона , не съм много впечатлен.

На каква яркост е дисплеят че да прави 6 ч. ,  exynos 9810 е доста по енергоемък спрямо миналогодишният модел.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#23

На автоматична , яркост .

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай
#24

(2018-04-14, 20:29:02)foxhd написа:  На каква яркост е дисплеят че да прави 6 ч. ,  exynos 9810 е доста по енергоемък спрямо миналогодишният модел.

Като гледам не е чак толкова много по енергоемък.

Official Galaxy S9 battery life stats aren’t much different from the Galaxy S8

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#25

Аз от S7 през S 8 до S9 разлика не виждам , говоря за големите модели.

Samsung S20 Ultra
Samsung S10+
Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)