Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон до 300лв, до 5 инча
#1

Изискванията са да е 32GB, ако е под 5 инча по-добре. 
Основно ще се ползва за разговори, понякога вайбър, снимки. Батерията да издържа максимално дълго време.
Може би това - Xiaomi Redmi 4x, отговаря на тези изисквания. Отворен съм за предложения, предпочитам да взема телефона от БГ, за подарък ми е нужен и не ми се чака от Китай.

SGS III / SGS IV / SGS VII Edge
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами добре, взимай го. Ако ти трябва по-бърз процесор може и редми 4 прайм. При мен единствения, ама единствения проблем с бързината е че когато влизам в нета, ползвам Adblocker browser и когато съм в някой сайт и отворя нещо в нов прозорец, то нали отива на заден план и в същия момент когато отива на заден план, основната страница на която се намирам лагва когато скролна надолу, нагоре, наляво или надясно за кратко. Може да е от самото ми приложение. Другото всичко му е много бързо.
Моя го взех от citytel и го прегледах в еконта, дойде разпечатан, за сега няма ядове 4-5 месеца.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#3

@nehranimaiko - А накъсва ли ти когато си в Play store и Facebook? Бях гледал едно ревю в youtube и забелязах, че точно при тези приложения много накъсваше при скролирането надолу, може да е било нещо моментно. Интересува ме и как върви при google maps, когато гледаш наляво-надясно (особено satelite view)? А също усеща ли се натоварване, когато се ъпдейтва някакво приложение на заден план и в същото време ползваш друго?
Цитирай
#4

Току що проверих тея неща всичките. Нищо странно или лагващо не долових. Мога да снимам и видео за тези неща които описваш да прецениш ако ще наклони везните към купуване.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#5

Да, ако ти се занимава можеш да направиш кратко видео, ако пък ли не - няма проблем, че изчакам още мнения от други притежатели на въпросния телефон. Не знам дали тук можеш да пуснеш видео, може би в youtube ще качиш. Странно ми е, че бюджетен телефон може да върви гладко навсякъде. Писал си, че си го купил от бг разпечатан - явно твоят не е Global version? (да не се бърка с Global Rom - различни неща са) Ако да - имаш ли проблеми с 4G мрежата? (ако имаш мобилен нет)
Цитирай
#6

Явно всички БГ продавачи купуват с китайски ром, отварят ги и им слагат глобален. Кутията ми беше китайска но телефонит ми е с глобален ром. Т.е. те са го сложили и явно са видели дали работи самия телефон. Аз това което гледах в еконт-а е дали имея съвпада с тоя на лепенката на телефона и с написаното на гаранцията. Ще снимам като се наканя, телефона има такава програма- да прави видео, нещо като скрийншот, но... видео на действията които извършваш, та цялата философия ще ми отнеме 30 секунди да включа приоложението и да разцъкам телефона из приложенията, и другото е качване в ютуб. С 4G няма проблеми, постоянно ми е включено и го изписва горе.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#7

Аз го ползвам от ~5 месеца и съм много доволен. Тоя телефон лаг не познава. Реално, знаеш ли как да го ползваш, как да не го пренатоварваш и тн. полезни неща - проблеми няма да имаш. На всичките ми смартфони, първата ми работа е да деинсталирам всичко идващо с Facebook. Инсталираш си по-стара версия на Opera Browser и имаш всичко за FB, дори и чата е отключен, за разлика от по-новите версии. Ако искаш да си имаш фейсбук и месинджъра, запиши си Lite версиите.
Моят го взех от Aliexpress, директно с глобален ром. Пристигна за 10-12 дни и съм приятно изненадан.
Цитирай
#8

Здравейте, да не пускам нова тема ще пиша тук. Търся телефон за майка ми до 300лв. В момента е с ЛГ Г2 от доста време, но много взе да забива и понеже съм от доста време с Iphone съм изтървал андроид телефоните кои са добри и кои не. До колкото се ориентирах Xiaomi не са за подценяване (имам тяхна външна батерия и екшън камера от които съм доволен). Та ако може да препоръчате нещо ще съм благодарен! Smile

Може ли само да ми кажете каква е разликата между Global ROM и Global Version при Xiaomi и тия на които кутиите са на китайски кои са? Разликата само в зарядните ли е? При нормална употреба има ли някакви разлики?
Цитирай
#9

(2019-03-30, 16:58:30)Simeon24 написа:  Здравейте, да не пускам нова тема ще пиша тук. Търся телефон за майка ми до 300лв. В момента е с ЛГ Г2 от доста време, но много взе да забива и понеже съм от доста време с Iphone съм изтървал андроид телефоните кои са добри и кои не. До колкото се ориентирах Xiaomi не са за подценяване (имам тяхна външна батерия и екшън камера от които съм доволен). Та ако може да препоръчате нещо ще съм благодарен! Smile

Може ли само да ми кажете каква е разликата между Global ROM и Global Version при Xiaomi и тия на които кутиите са на китайски кои са? Разликата само в зарядните ли е? При нормална употреба има ли някакви разлики?

За предпочитане е да си вземеш глобална версия, а не китайска с глобален РОМ. Щом на кутията надписите са на китайски, значи версията е китайска. Те не са сертифицирани от Гугъл. Възможно е да нямаш проблеми с Плей стора, но може и да имаш. Напоследък Гугъл все повече орязва услугите си на телефони, които не са сертифицирани. Тук повечето вносители продават китайските, защото са по-евтини и далаверата им е по-голяма. Не ги интересува, че после хората ще си чупят главите.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#10

(2019-03-30, 16:58:30)Simeon24 написа:  ... Търся телефон за майка ми до 300лв ...

Xiaomi Mi A2 Lite - намира се за около 300 лв в разните техно магазини, плесио, емаг и др. подобни. Работи с Android One - максимално чист Андроид. Аз съм го цъкал на живо в магазините и стои приятно. Нямаш чувството, че държиш голям телефон, въпреки, че не е с най-малките размери. Гърбът му е метал, което поне за мен води до по-добър захват, но те си го дават с калъф. Камерата му е ок (не говорим за перфектност, но за добри снимки поне през деня), батерията му е ок. Има варианти с 3 гб и с 4 гб. Покрай промоциите последните седмици се намираше вариантът с 4 гб за около 320 лв.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)