Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какво четете в момента?
#1

Здравейте, мисля, че трябва да създам една такава темичка. Тъкмо привърших поредицата "Мъглороден" и се чудя какво да си взема за четене. Казвайте какво четете, за да дадете идеи. Дано стане готина дискусия с обсъждане.


P.S. Ако има такава тема се извинявам, но не я открих.
Цитирай
Аксесоари
#2

Хубава тема!
Аз чета "Търговецът на оръжие" от Хю Лори. Харесвам го като актьор и музикант, но книгата не ме грабва...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nokia 2310 -> Sony Ericsson W910i -> Nokia 6303i classic -> Sony Ericsson WT19i Live with Walkman с руутнат Android 4.0.4 -> HTC Desire 500 със стоков Android 4.1.2
Цитирай
#3

В момента чета две книги:
1. Таласъмия 2008 - сборник с десетте най добри фентъзи разкази включващи българска митология за 2008 г.
2. Български вълшебни сакрални приказки на Спас Мавров.
Просто сега съм на такава вълна.

Doogee S30
Цитирай
#4

Ей това чета аз. Редувам една класическа книга с една фантастика. Предишната беше това. Горещо ги препоръчвам и двете.
Цитирай
#5

Благодаря за фантастиката. Ако някой се интересува ето линкове към книгите на английски и на руски:
английски
руски

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
Цитирай
#6

(2018-03-26, 05:52:02)georgekodinov написа:  Ей това чета аз. Редувам една класическа книга с една фантастика. Предишната беше това. Горещо ги препоръчвам и двете.

Еха! Не съм очаквала, че хората, които не се занимават с философия, биха чели Киркегор! Тази книга съм я чела в университета, а сега чета повече криминални. В момента съм в началото на "Ангелите не оцеляват на леда" от Александра Маринина.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#7

В момента чета 'Кръгът' от Дейв Егърс. Видях трейлъра на филма и реших първо да прочета книгата. За сега е доста увлекателна.

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай
#8

(2018-03-26, 11:03:59)Lupita написа:  Еха! Не съм очаквала, че хората, които не се занимават с философия, биха чели Киркегор!  Тази книга съм я чела в университета, а сега чета повече криминални. В момента съм в началото на "Ангелите не оцеляват на леда" от Александра Маринина.

Наистина е малко тежичък стила. Особено на английски Smile 
Ама е интересна иначе:опит за поставяне на някакви крайъгълни камъни в необятната вселена на женския мозък. По какъв повод сте я учили че ми стана интересно ?
Цитирай
#9

Принцът на глупците на Марк Лорънс.

Xiaomi mi note 3 6/64>Redmi note 7> nova 5t>>samsung s 23 ultra 8/256 black.
Цитирай
#10

"Няма смисъл" на Иво Сиромахов.
Уникална риалити-литература. Препоръчвам.
Цитирай
#11

(2018-03-26, 12:34:35)georgekodinov написа:  Наистина е малко тежичък стила. Особено на английски Smile 
Ама е интересна иначе:опит за поставяне на някакви крайъгълни камъни в необятната вселена на женския мозък. По какъв повод сте я учили че ми стана интересно ?

По повод, че съм завършила философия Wink

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#12

Интересна тема ... Още по интересно, че има хора които обичат да четат ...
В момента чета поредицата "Колелото на времето" като съм се замразил на шестата (броя и "Нова пролет") книга "Небесният огън" ... поне докато не дойдат времена с повече свободно време и такова за четене ... Не, че и сега не чета, но "Основи на MikroTik RouterOS" е доста далеч от представите ми за приятно четене за забавление ... Плановете ми са след "Колелото на времето" да прочета и поредицата "Малазанска книга на мъртвите" ...
Цитирай
#13

(2018-03-26, 13:58:35)bodonance написа:  Интересна тема ... Още по интересно, че има хора които обичат да четат ...
В момента чета поредицата "Колелото на времето" като съм се замразил на шестата (броя и "Нова пролет") книга "Небесният огън" ... поне докато не дойдат времена с повече свободно време и такова за четене ... Не, че и сега не чета, но "Основи на MikroTik RouterOS" е доста далеч от представите ми за приятно четене за забавление ... Плановете ми са след "Колелото на времето" да прочета и поредицата "Малазанска книга на мъртвите" ...

След Колелото на времето прочетох точно поредицата Малазанска книга на мъртвите и започнах цикъла "Сага за войната на разлома"
От него съм стигнал на 3-тата поредица от цикъла (Синовете на Крондор), втора книга "Кралският корсар"....е на нея съм от около 10 месеца...бебе в къщи, какво да се прави.

П.С. Живот и здраве след това съм заплюл да захвана Мъглероден. Но има мноооого време до тогава. Smile

Иначе всичките гореизброени поредици са много увлекателни. Успяват да ме отвлекат от реалността и да ме пренесат в един друг свят...за да ми почине мозъка.
Цитирай
#14

Преди дни свърших : Хари Харисън, Марвин Мински — Опцията на Тюринг. Страхотна книга!

Сега започвам Рей Бредбъри / Разкази (за момента искам нещо което се чете за ден, и се развива бързо действието)
Цитирай
#15

В момента чета C# от обща култура, ако на някой му е интересно ето линк към .epub формат >> https://drive.google.com/file/d/1YtvveLB...p=drivesdk

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#16

[Изображение: resize_on_the_fly.png]

Хахахахах.

Сега сериозно-на ден чета или препрочитам най-различни неща. Точно в момента чета средновековен ръкопис на един египетски магьосник. Особено ми е интересна частта за невидимостта, има заклинанията, схемите, нужните ритуали и атрибути, какво да се прави и в кои точно дни и кои призраци да се викат, защото невидимост без призоваване на нужните "принцове" не става.

Чета и Морал и Догма на Албърт Пайк. За повечето хора обаче е ужасна за разбиране и много тежка за четене.
Аз намирам в нея много древно и мистично познание за народите и Вселената, което много трудно може да се намери другаде.

[Изображение: 20180326_195907.png]

[Изображение: 20180326_195652.png]

Почти вече съм приключил и с тази-Шаманизмът и Архаичните Техники на Екстаза. Уникална книга, буквално те пренася в едни други непознати светове! Особено вълнуващи и уникални са описаните с най-дребни детайли сънища,които получват Избраните за Шамани, които сънища са придружени с гърчове и изпадане в безсъзнание за 2-3 дни, в които душата на Избрания пътува и се среща с различните Богове-на Земята, на Слънцето, на всички растения и животни, на Смъртта и тн.

[Изображение: 20180326_195434.png]

Предполагам тука хората са достатъчно интелигентни и не са тесногръди, за да не ме псувате или помислите за наркоман и расист и да ме баннете  Big Grin
Моята Борба на Адолф Хитлер. Ново подобрено издание.
Тази книга не е нужно да е забранена.
Всъщност е доста смислена!
Ако даден човек се зачете в нея,без излишните предразсъдъци, ще види,че нищо не се е променило и че Хитлер е бил адски прав-политиците са си все същите безродници, работодателите са си все същите използвачи, проблемите в обществото ни са си пак същите,ако не и по-големи, алчността на банкерите е същата, ако не и по-голяма и тн.
Книгата е писана преди близо 100 години ,но мога да кажа,че е повече от актуална и смислена.
Кой каквото и да ми говори. 

[Изображение: 20180326_195210.png]
Цитирай
#17

Аз четох Дан Браун до преди два дни и сега си поръчах Вещерът от https://ciela.com/. Много ми допада тази поредица. Пробвай я според мен, няма да съжаляваш.
Цитирай
#18

Лично аз в момента чета форума Smile

Иначе, извън рамките на шегата последно Дейвид Балдачи - No man's Land!
Много любим автор. А за поредиците му с Джон Пулър и Клуб Кемъл - страхотни книги!
Цитирай
#19

Онзи с шалчето от "невестулка", дето вика че сме много зле ме изкърти. Smile
Както и всички предложения на greensmoke7777. Smile
"Моята борба", "Морал и догма" и нещо от сорта на "Некрономикон". От къде ги намираш тези книги бе човек. Точно тези не бих ги чел, но искам да се поровя в библиотеката ти.

Doogee S30
Цитирай
#20

Стивън Кинг - "Тъмната кула", когато имам време и ми се чете.

 
Цитирай
#21

(2018-03-26, 22:44:08)tzvetann написа:  Лично аз в момента чета форума Smile

Иначе, извън рамките на шегата последно Дейвид Балдачи - No man's Land!
Много любим автор. А за поредиците му с Джон Пулър и Клуб Кемъл - страхотни книги!

Много харесвам Дейвид Балдачи! Засега съм чела 3 негови: "Игра на часове", " Кинг и Максуел" и "Абсолютна памет".

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#22

Много любим автор. Прочети Абсолютна власт: Уникален роман. Гледайки филма, макар, че беше страхотен с актьори като Клинт Истууд, Джийн Хекман, Ед Харис, Лора Лини бях много разочарован. Не може да правиш филм и от него да изключиш един от основните герои и цялата сюжетна линия около него! А иначе с удоволствие бих ти препоръчал и 5-те книги от Клуб Кемъл. Колекционерите и Хладнокръвния Стоун са жестоки! Като цяло е страхотен автор!
Цитирай
#23

Шекспир.... прекъсвате ме дори....

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#24

(2018-03-27, 05:20:47)guitman написа:  Онзи с шалчето от "невестулка", дето вика че сме много зле ме изкърти. Smile
Както и всички предложения на greensmoke7777. Smile
"Моята борба", "Морал и догма" и нещо от сорта на "Некрономикон". От къде ги намираш тези книги бе човек. Точно тези не бих ги чел, но искам да се поровя в библиотеката ти.

Не, не е Некрономикон. Съвсем друг ръкопис е, на един египетски магьосник, който живял преди около 600-700 години в пустинята на Египет. А иначе за Некрономикона-заглавието на книгата е Писъците на Демоните от Нощта. Имам една книга за древно познание от Асирия и там се споменава тази книга. Точно 500 години преди да се родя един от секретарите на инквизитора Торквемада прави превод на книгата. Но после отива на кладата заедно с ръкописа! Още 500 години преди това е направен и гръцки препис, но също изгорен 100 години след това по заповед.
Интересното е,че именно гръцкия препис е преведен като Некрономикон! От там идва заглавието.

Аз лично имам превод на книгата от Джон Дий от 16-ти век.
От книгата няма да умреш като я отвориш и зачетеш, както рекламно е описвана с цел печалби, но ако намериш все пак най-точния й превод, защото е пълно с фалшификати, и се заровиш в материята ,почнеш да правиш разни ритуали, свързани с шумерски заклинания на шумерски език, и ако не си наясно какво точно правиш, много може да си изпатиш. 
Не се шегувам, нито се правя на интересен!
В голямата си част книгата може да е шумно рекламирана, но ако човек намери най-точния й превод ,например от гръцката версия преди 1000 години, а не тази "Холивудската" на Лъвкрафт, дето се продава под път и над път във всички книжарници, ще види,че в нея има разни древни заклинания и преводите и работите на Джон Дий по материята, тъй че не е баш нещо безопасно, ако се практикува без грам опит и знания.

Иначе да покажа още една от книгите си-Книга на Думите.
Доста интересна ,отново препълнена с древни познания. Особено любопитна ми е частта за...Арийската Велика раса.
Да, точно така!
Това не са "измишльотини" на "лудия" Хитлер, а неща, писани още през 1878-ма година!
Пише се и за...VRILL-а!
Предполагам знаете какво е ВРИЛ и връзката му с Третия райх...
[Изображение: 20180409_174237.png]

[Изображение: 20180409_185321.png]

И тука още една много хубава ,малка книжка, тежаща само 2-3 кг и с размери при разгръщане 60х60 см  Big Grin
Великите пътешественици.
Уникална книга с още по-уникални снимки в нея, започващи още от 50-те години на 19 век.

[Изображение: 20180409_185939.png]
Цитирай
#25

Явно много харесваш този сатанист, Пайк. Нямаш ли нещо древно българско. В тези книги, тъй като не са толкова популярни, има по интересни познания.

Doogee S30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)