Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ето с този код ще се появи опцията за VoLTE във (почти) всеки Xiaomi телефон:

*#*#86583#*#* 

Но само ще я имаш налична в менюто. За да използваш реално VoLTE, трябва оператора да добави телефона в списъка с поддържани устройства. Пиши им едно запитване, че искаш да използваш услугата с твоя модел телефон.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • zviara
Цитирай
Аксесоари

Днес получих OTA до Global Stable 9.6.4.0(ODGMIFD) - https://i.imgur.com/tTSomYM.png
Новите неща които забелязах аз:
-Добавена е опцията Studio lightning
-Tweak-ове в камера UI
-Възможност за изключване на App Vault
По форумите казват, че се подобрява и производителността.
Бъгове не съм намерил за цял ден ползване.
Цитирай

Кой регион сте сложил? При мен го няма още. Има ли тази опция за заключване на снимките в портретен или пейзажен режим?

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай

(2018-08-03, 05:16:46)texasvalden написа:  Кой регион сте сложил? При мен го няма още. Има ли тази опция за заключване на снимките в портретен или пейзажен режим?

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

Как заключване? 
С регион US(United States) съм.
[-] 1 потребител изказва благодарност на pi4a7a за това мнение:
  • texasvalden
Цитирай

Когато например ти изпратят снимка на Вайбър, която не е снимана коректно. Трябва да завъртиш телефона за да я видиш на цял екран. Обаче буквите са в друга посока и започваш да си кривиш главата да прочетеш написаното и инстикнтивно завърташ телефона, но ауторотейта ти завърта снимката и е адски дразнещо. В китайския стейбъл има едно бутонче, което заключва снимката в исканото положение. Много полезна опция, но за съжаление я няма. Вчера сложих регион Русия и веднага се появи ъпдейта. Много съм доволен, че се маха този App Vault, но като цяло по скапан от глобъл стейбъл ром до сега не съм ползвал.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

А съм от 6 години с XIAOMI телефони.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай

От снощи вече Не съм на глобален
Съвета ми е зарязвай го и слагай EU седмичния ром. Всеки петък или събота получаваш ОТА с най-новите фиксове и функционалности като тази за която спомена ти. EU са debloat-нати и оптимизирани именно за хората от ЕС (или общо взето за всеки).
[-] 1 потребител изказва благодарност на pi4a7a за това мнение:
  • texasvalden
Цитирай

Може ли линк, от къде да дръпна EU.

Благодаря предварително.

Изпратено от моят Mi MIX 2S с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не съм сигурен дали ще ти се занимава.
Трябва ти отключен буутлоудър като първа стъпка.
Втората е TWRP от XDA
Другото е обяснено 
https://xiaomi.eu/community/threads/8-7-26.45259/
Можеш да избереш и stable, но и weekly са си stable и с повече функции.
Цитирай

https://xiaomi.eu/community/link-forums/...wnload.73/

По-скоро този линк ползвайте, защото води винаги към най-новия седмичен. Трябваше да е 8.8.2, но нещо го бавят
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Emperorbg, pi4a7a
Цитирай

(2018-08-02, 21:36:30)milenvn написа:  Ето с този код ще се появи опцията за VoLTE във (почти) всеки Xiaomi телефон:

*#*#86583#*#* 

Но само ще я имаш налична в менюто. За да използваш реално VoLTE, трябва оператора да добави телефона в списъка с поддържани устройства. Пиши им едно запитване, че искаш да използваш услугата с твоя модел телефон.

Мерси за инфото, току-що пробвах и звъннах на оператор - Теленор и на момента ми го активираха - появи се HD над четричките с обхвата Smile

HTC 10 / iphone 12
[-] 2 потребители изказват благодарност на zviara за това мнение:
  • hana, milenvn
Цитирай

Еее, супер   Storstark

По време на разговор си оставаш на 4G, нали така?


Цитирай

Звъннах и аз да ми го активират от Теленор, но ми казаха, че засега Xiaomi-то не се поддържа от мрежата им.

Xiaomi MiMax 2
Xiaomi MiMax 3
Xiaomi Redmi Note 9S
Poco F2 Pro
Цитирай

Да, остава на 4G.
@hana Интересно. Аз дори не съм казвал марка и модел, просто казах на човека, че телефона ми поддържа volte и искам да ми го активират.

HTC 10 / iphone 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на zviara за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2018-08-05, 20:11:56)hana написа:  Звъннах и аз да ми го активират от Теленор, но ми казаха, че засега Xiaomi-то не се поддържа от мрежата им.

Пак се обади, без да казваш каква марка ползваш, ако те питат, кажи Huawei p20
Цитирай

(2018-08-05, 09:02:43)suffer написа:  https://xiaomi.eu/community/link-forums/...wnload.73/

По-скоро този линк ползвайте, защото води винаги към най-новия седмичен. Трябваше да е 8.8.2, но нещо го бавят

Благодаря за корекцията. 

Бавят си го 8.8.2....навик им стана.
Цитирай

(2018-08-05, 20:11:56)hana написа:  Звъннах и аз да ми го активират от Теленор, но ми казаха, че засега Xiaomi-то не се поддържа от мрежата им.

И аз звъннах сега за телефона на жената /Mi Note 3/, премахнах проверката за оператор с кода. Питаха ме какво точно искам да активирам - VoLTE явно не му говореше нищо на служителя. Обясних, питаха ме с какъв телефон съм, казах Хуавей П20 почаках малко на линия и ми го пуснаха, появи се веднага иконката горе до обхвата.

[Изображение: 22775865.png]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

И аз направих същото, но ми казаха, че не става. Не знам дали има значение, че съм с 2 сим карти и регион Русия.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай

А излезе ли ти опцията за VoLTE с кода и пусна ли я? Не знам как е за Русия, моят е на регион Hong Kong.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Излезе с кода на Теленор. На втората карта от А 1 не излезе, но те все още нямат.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай

Набират се бета тестери на глобален ром с Андроид Р

http://en.miui.com/thread-3208679-1-1.html
Цитирай

Подробно описание как да активираме VoLTE: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94364


Цитирай

Защо сте вманиачени толкова по това VoLTE като и двете страни трябва да го имат активирано за да работи, + дърпането на данни.

С eu рома си го имам, но не мисля да го активирам.  Smile

А обхвата ви 4G+ ли е или само 4G ?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Колега, бъркаш се. Първо, не дърпа от данните. Второ, звука се подобрява, дори и другия да не е на VoLTE. Трето- все повече хора ще минават на VoLTE и съответно ще има с кой да говориш. Четвърто- мигновено свързване, направо се стряскаш в началото. Пето- не минава на 3G по време на разговор и така пести батерия...

Много предимства. Разгледай все пак темата, пък ако искаш го активирай  Smile

Кажи с това 4G+ какви максимални скорости постигаш и на кой оператор?


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • pi4a7a
Цитирай

(2018-08-06, 22:51:45)milenvn написа:  Колега, бъркаш се. Първо, не дърпа от данните. Второ, звука се подобрява, дори и другия да не е на VoLTE. Трето- мигновено свързване, направо се стряскаш в началото. Четвърто- не минава на 3G по време на разговор и така пести батерия...

Много предимства. Разгледай все пак темата, пък ако искаш го активирай  Smile

Кажи с това 4G+ какви максимални скорости постигаш и на кой оператор?

Явно нещо ми обягва.
https://www.vivacom.bg/bg/residential/ce...n/4g-voice

Цитат:За да се проведе 4G разговор, трябва и двата абоната да са с активна 4G Voice услуга.
Цитирай

Тогава ще имаш истински VoLTE разговор и ще усетиш максимално предимствата на качествения звук. Но дори и другия да няма VoLTE в момента, твоя разговор пак ще премине през LTE мрежата. Тоест получаваш другите предимства: по-добър звук, макар и не в такава степен, мигновено свързване, пестене на батерията и т.н.

Нищо не пречи да пробваш. Услугата може да се спре, макар да се съмнявам някой да го направи  Big Grin

Направи моля те тестове на 4G+, интересно е какви максимални скорости ще постигнеш.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)