Темата е заключена
Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi8SE, Mi8, Mi8EE представени 31.05

(2018-06-11, 16:26:20)hazART написа:  А сигурността дали му е на такова ниво, то е ясно, че е бързо. Big Grin

Лошото при iPhone X е, че махнаха комбинацията от най-удобен и сигурен метод - пръстовия отпечатък. За това им се наложи да изговорят един куп глупости на представянето, колко е ултра, мега, хипер яко face id, а то дори не сработи тогава от първия път. Имам двама познати с Х. И двамата не го ползват, защото е бавно и капризно и неудобно. Общо взето - дразнят се и им липсва отпечатъка.

Xiaomi със сигурност са го реализирали добре. Би трябвало да е по-бързо от Епълското. Дали са еднакво сигурни, не знам. Но така или иначе Xiaomi си запазиха най-удобния метод. Даже сложиха сензора и под ркрана на единия телефон. Нещо, което Епъл ще "изобретят" след година, две. Ще му направят една яка презентация, ще хвърлят няколко гръмки думи да се радват феновете и ще стане велико. И понеже Андроод е гъвкава и умна ОС, може да се ползват двата метода заедно - който когато ти е удобен.

Ако iPhone X имаше пръстов сензор, 99% от собствениците му нямаше да ползват face id. Аз лично си мисля, че още следващия айфон ще е със сензор под екрана, което ще е добра новина за феновете.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Аксесоари

Потвърждавам.
Имам Айфон Х от ноември месец, ползвах face id точно два дни.

Много дразни при отключване и не винаги става, но нещото което ме накара да го разкарам беше невъзможността да отключа телефона при шофиране, знам, че не е безопасно, но на светофар искам да сменя някоя песен, телефона не се отключва, трябва лицето да ти е насочено към него, а за да погледна трябва да вдигна телефона от скута ми, а полицай може да ми види и глобата не ми мърда ( не живея в Бг и тук, ако само държиш теелфона глобата е соленаааSmile)
Махнах всякакви защити и ползвам телефона без проблеми.

e34v8
Няма да има сензор за отпечатък при Айфона, нито под екрана нито над екрана, казаха, че изоставят тази технология и ще развиват единствено face id, от години им ползвам продуктите и винаги са били инати като кажат, че няма да направят нещо, същото беше със flash-a, mass storage, запис на глас, лесна смяна на рингтон, 3.5мм жак и още куп неща които ги има в конкуренцията от години... като кажат не- значи е НЕ.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • ss_23

Следващата вълна от продажби на Xiaomi MI 8 SE е насрочена за 15.06: https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_8_ses...-31651.php

След нея очаквам телефона да е наличен при всички реселъри в Алиекспрес. Интересното е, че GSM arena за първи път споменават реалните цени в Алиекспрес, на които може да се закупи телефона. Явно са получили много запитвания по въпроса.

[Изображение: xiaomi_mi_se.jpg]


(2018-06-11, 17:55:38)milenvn написа:  На 12.06 стартират продажбите на синята и Gold версия на Xiaomi MI 8: https://www.gizchina.com/2018/06/09/xiao...n-june-12/


Междувременно Xiaomi MI 8 SE във бял и черен вариант е вече физически наличен в магазините:
[/url]
[url=https://ru.aliexpress.com/store/product/mi-8-SE-4-64-Snapdragon-S710-Octa-Core/3010045_32881618648.html?spm=a2g0v.12010612.0.0.7894253ek0M03v]

При поръчка от  Алиекспрес до България , колко се плаща ддс и мито ?

Пиши предварително на продавача, дали ще го прати с обявена цена 15$ и да го декларира като мп3, мп4 плеър или нещо такова. На мен не са ми отказвали, в тоя случай не плащаш нищо допълнително и пратката идва директно в пощенския клон.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • airbus

(2018-06-14, 08:11:28)airbus написа:  При поръчка от  Алиекспрес до България , колко се плаща ддс и мито ?

Най-добре го поръчай от някой продавач с услугата "No custom duty for EU by DHL express", така гарантирано нямаш мито. Например този: https://ru.aliexpress.com/store/product/...253eTab0lm

С обикновена поща шанса да го спрат е 50/50, не си заслужава риска.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • airbus

Само че DHL e около 30$. За скъпо устройство бих го ползвал, все пак.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на e34v8 за това мнение:
  • airbus

Написах запитвания до Виваком и Теленор относно наличието на телефони Xiaomi от висок клас и конкретно за Xiaomi MI 8. Ето  текста, може да използвате свободно и също да отправите запитване:

"Здравейте. След два месеца изтича договора на една от картите ми към вас. Обмислям да я прехвърля към Мтел/ А1, тъй като не предлагате телефоните от висок клас на Xiaomi- МИ 6 и Mi MIX 2, налични при вашия пряк и основен конкурент. Това е необяснимо, при положение, че Xiaomi са 4-тия по големина производител на смартфони в света, имат официален представител тук- фирма Солитрон, а също така всички техни модели са налични при Мтел/ А1.

Моля за конкретен отговор- планирате ли в срок от един месец да започнете да продавате смартфоните от висок клас на Xiaomi, включително идващите нови модели- Mi MIX 2s и MI 8? Имайте предвид, че при отрицателен отговор ще бъда принуден да прехвърля картата, а след нея и всички останали услуги на мое име към вашия пряк конкурент Мтел/ А1!! Благодаря."

Към Виваком изпратете оттук: https://www.vivacom.bg/bg/residential/kontakti

За Теленор изпратете оттук: https://www.telenor.bg/bg/private/online-reques


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • airbus, hsgrgs, kalin.krasimirov

(2018-06-15, 00:43:09)milenvn написа:  Написах запитвания до Виваком и Теленор относно наличието на телефони Xiaomi от висок клас и конкретно за Xiaomi MI 8. Ето  текста, може да използвате свободно и също да отправите запитване:

Сподели какво са отговорили.

Някой попадал ли е на ревю на камерата от сериите Mi8?


Общо взето нищо впечатляващо дори микс 2с ми се струва, че е с по-добрата камера.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Friz за това мнение:
  • airbus

Mix2s го смазва. Поне от това, което аз виждам. Много имат да работят в тази посока, страшно много!

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • airbus

А някакви слухове за Глобална версия за Ми8 и Ми8 SE?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra

Mix 2s няма как да го "смазва", понеже основния сензор на камерата е еднакъв при двата модела Smile


(2018-06-15, 17:04:21)milenvn написа:  Mix 2s няма как да го "смазва", понеже основния сензор на камерата е еднакъв при двата модела Smile

Е явно има как. Вижда се ясно.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

@milenvn Ами един кадърно или некадърно написан софтуер може да напгави чудеса в добрия и лошия смисъл.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
[-] 1 потребител изказва благодарност на ss_23 за това мнение:
  • e34v8

Ще го оправят. Все пак Mi8 все още е топъл топъл. Със сигурност ще е поне на нивото на Mix 2s.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Сигурен съм че ще го оправят просто го написах по повод коментара на колегата @milenvn.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи

(2018-06-15, 14:57:34)airbus написа:  Сподели какво са отговорили.

Разбира се. В момента е важно обаче повече хора да  изпратят запитвания до Виваком и Теленор на адресите, които съм дал по-горе! Пишете им, дори да не планирате да купувате този модел! На колкото повече места го има като оферта и наличност, толкова по-добре за всички  нас- потребителите!


И аз пратих запитване до теленор и отговора е, че няма да го предлагат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dancho_6500 за това мнение:
  • milenvn

Xiaomi MI 8 продължава да е абсолютен хит в Китай и компанията трудно се справя с огромното търсене. Въпреки това,  вече започва глобалното разпространение на модела. Първите страни ще бъдат Франция и Русия: https://www.gizmochina.com/2018/06/18/xi...nd-russia/


[Изображение: xiaomi_mi_8.jpg]


На запитването от теленор ми отговориха, че за сега предлагат само redmi, но "за в бъдеще е много вероятно да пуснем и висок клас Xiaomi."

HTC 10 / iphone 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на zviara за това мнение:
  • milenvn

Днес и аз получих e-mail от Теленор, цитирам:

В отговор на вашето писмо бихме искали да ви уведомим, че за момента предлагаме само модели от серията Redmi. За в бъдеще е много вероятно да пуснем и висок клас Xiaomi, но в рамките на следващият един месен не планираме подобно нещо."

Явно копират готови отговори  Smile  Все пак установих, че договора ми изтича в началото на септември, така че имат време да се коригират  и да ме привлекат като клиент!

От Виваком още няма отговор.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Victormihov

Последните новини са, че най-новия топмодел на Xiaomi ще започне да се продава в Европа през месец август: https://www.gizchina.com/2018/06/21/xiao...in-august/

Интересното в новината е, че за първи път се споменават цените за Европа- 365 евро за 64 ГБ версия и 400 евро за 128 ГБ. Ако се потвърдят тези цени, без съмнение ще предизвикат огромно търсене на модела. Най-новия флагшип на Xiaomi със Снапдрагон 845 за 700 лв. официална цена с две години гаранция- какво повече може да иска човек?


Явно наистина се търси много, уж втора вълна продажби имаше наскоро, а цената върви нагоре вместо да пада Angry

HTC 10 / iphone 12

Едно нещо силно търси ли се, цената не пада.
И Mi8 Se се продава много добре.
Мисля и аз да се поглезя с една Mi8, само липсата на Глобалка ме спира, а сам не знам как се флашва.
Преди няколко месеца имах Редми 5 Плюс и се опитвах да го флашна, но тотално се огелпих и така го и продадох, човека който го купи си му сложи вече там Български език.

Та кога ще дойде Глобалният ром?

Иначе определено се чудя между Mi8 и Mix 2s
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)