Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки правени с p20/p20 pro

Да попитам нещо, от скоро ползвам този телефон.
Има ли тъй наречения "боке ефект" и как се активира или снима,
и къде се намира в настройките ?

Благодаря предварително.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
Аксесоари

Влизаш в камерата на портрет имаш долу в ляво опция пада се иконка точно над нощен режим опцията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • skysoft
Цитирай

Влез в youtube има клипове на камерата.

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай

(2018-10-24, 09:49:01)vovalinder написа:  Влизаш в камерата на портрет имаш долу в ляво опция пада се иконка точно над нощен режим опцията.

Точно това ми трябваше като информация.

Но при мен май не се получва ефекта, 
в центъра да е на фокус а около него да е замазано.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Снимай някой, по скоро около обекта трябва да се получи а не да е съсредеточено в центъра.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vovalinder за това мнение:
  • skysoft
Цитирай

Ей тука е обяснено много нагледно:
https://videotron.tmtx.ca/en/topic/huawe...ml#step=10

Ще пробвам, то от първи път не винаги става.
А може и от последна актуализация нещо да се е объркало.

Благодаря ти все пак.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Само да ти обърна внимание, че когато иконката е бяла, тогава е включен ефекта боке, макар по-логично да е да е оранжева когато е включен... Но не е така.

Samsung Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Бижу за това мнение:
  • skysoft
Цитирай

Колега, не че се заяждам ама можеше да се постараеш сам и да изгледаш някой клип във youtube. Има толкова много относно камерата, че ще ти се завие свят. Никой не е роден научен в крайна сметка, но трябва малко старание. Като цяло никой нямаше да ти откаже да ти помогне тук. Smile

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай

(2018-10-24, 11:06:02)Бижу написа:  Само да ти обърна внимание, че когато иконката е бяла, тогава е включен ефекта боке, макар по-логично да е да е оранжева когато е включен... Но не е така.
Да забелязах и това, благодаря ти Бижу.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Всъщност, сега направих 2-3 снимки... Боке ефект има когато иконката свети в оранжево и изписва, че боке е деактивирано! Rolleyes При мен ли нещо не е в ред или не разбирам правилно кога е включено и кога изключено? Очевидно фонът зад обекта, който е на фокус, е блърнат при оранжева икона и надпис "Арт боке деактивирано"!

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай

(2018-10-26, 06:45:55)Бижу написа:  Всъщност, сега направих 2-3 снимки... Боке ефект има когато иконката свети в оранжево и изписва, че боке е деактивирано! Rolleyes При мен ли нещо не е в ред или не разбирам правилно кога е включено и кога изключено? Очевидно фонът зад обекта, който е на фокус, е блърнат при оранжева икона и надпис "Арт боке деактивирано"!
А при мен и в двата случая не снима боке ефекта, все са ми на фокус.
Или е бъг или нещо друго има за да не се получава.
Не че ми трябва, но ми беше любопитно да видя въпросния ефект с моя телефон.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Ами изглежда работи само с предната камера... На задната - да, и с включен и с изключен арт боке, е едно и също. Rolleyes

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Аз имам и с двете камери доста добър ефект, странно защо не се получава.
Цитирай

(2018-10-26, 10:46:28)vovalinder написа:  Аз имам и с двете камери доста добър ефект, странно защо не се получава.

На Р20-ката и с двете камери също ефекта е добър.
Цитирай

При мен работи на предна камера и "Арт Боке деактивирано" демек иконката е оранжева.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Абе май и на задната работи, но обектът трябва да е лице (на "Портрет"), което вероятно изкуственият интелект разпознава, защото друг обект (пробвах с чаша) не излиза с боке.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай

(2018-10-26, 12:43:14)шерлок холмс написа:  На Р20-ката и с двете камери също ефекта е добър.

Гледам с Бижу сме с Про версията, а при теб нормалната Р20-ка ли си? 
Ако е така може би при различните варианти да варира ефекта.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

(2018-10-26, 13:20:46)skysoft написа:  Гледам с Бижу сме с Про версията, а при теб нормалната Р20-ка ли си? 
Ако е така може би при различните варианти да варира ефекта.

И аз бях с Про модела и се получаваше ефекта.
Цитирай

(2018-10-26, 13:17:44)Бижу написа:  Абе май и на задната работи, но обектът трябва да е лице (на "Портрет"), което вероятно изкуственият интелект разпознава, защото друг обект (пробвах с чаша) не излиза с боке.

На режим портрет има ли изкуствен интелект, не е ли само на режим снимка?

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

(2018-10-26, 13:24:24)skysoft написа:  На режим портрет има ли изкуствен интелект, не е ли само на режим снимка?

С иконката вляво-над Бленда се активира и дезактивира  боке-ефекта.Мисля ,че няма AI.
С чистата Р20 съм.
[Изображение: 23949837.jpg]
Цитирай

По горе мисля че писах на задната камера с вкючена/изключена иконка няма ефект, на предна имам.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Жълтурите май навряха в г**а си "Нощен режим" само и само да вземем Мейт 20. При мен от 5 снимки 1 е добра - другите = смях.
Цитирай

Телефона си снима както и преди. Нищо не е променено. Просто когато излезе на пазара беше много по-добър от останалите, но те също се движат напред... А колкото до новият мейт20про, то той никога няма да има това качество на снимките... Черно белият обектив е много важен за качеството при сложното осветление...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
[-] 3 потребители изказват благодарност на nedelchev nikolai за това мнение:
  • skysoft, venko1407, Бижу
Цитирай

(2018-10-29, 07:03:04)nedelchev nikolai написа:  Телефона си снима както и преди. Нищо не е променено. Просто когато излезе на пазара беше много по-добър от останалите, но те също се движат напред... А колкото до новият мейт20про, то той никога няма да има това качество на снимките... Черно белият обектив е много важен за качеството при сложното осветление...
Камерите на P20 Pro и Mate 20 Pro / Porshe са еднакви и при условие че Мейта с по-новия Кирин, логически е да снима и по-добре. Е зависи и от задапаратното устройство наречено човек.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone3=9368

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

(2018-10-29, 08:44:42)skysoft написа:  Камерите на P20 Pro и Mate 20 Pro / Porshe са еднакви и при условие че Мейта с по-новия Кирин, логически е да снима и по-добре. Е зависи и от задапаратното устройство наречено човек.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone3=9368

Колега,не са еднакви.20мп сензор при р20 про е монохромен с светла оптика 1,6 докато 20мп при мате 20 про е цветен широкоъгълен с оптика 2,2.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на boboe за това мнение:
  • nedelchev nikolai, skysoft
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)