Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Фейсбук вирус или ?
#1

Здравейте , през последните дни получавам смс-си с този текст . Телефонът ми е въведен във фейса ама нито са му активирани смс известията , нито нищо . Махнах го от фейса и пак продължават тези смс-си . Не искам да спирам смс съобщенията като цяло . Опитах се да блокирам номера , но започват да ми идват от друг номер ! Инсталирах , comodo mobile security и ми излезна , че mobile ( приложението за коли) и една игра са вируси . Махнах ги и от 1 час и 30 минути не съм имал смс , но дали няма пак да се повтори ? Какво правя в този случай ? Мога ли да отида в теленор и да ми деактивират картата и да ми дадът нов номер ? Изключително внимателен съм откъм приложения и т.н. и като цяло телефона си . За първи път ми се случва такива нещо ... В настройките на разрешения до съобщенията ми имат достъп само contacts , google , gboard , google play store & google play services . Опитах се да въведа кода във фейсбук в раздела мобайл ама ми дава , че кодът не е верен ... Поради тази причина си мисля , че е вирус ! Интересното е , че идват от официалният телефон на фейса който е 32232665 ! Какво и кого по-дяволите е Сибял??? [Изображение: a3d711d296d14063593f7714061c950a.jpg]

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
Аксесоари
#2

Колега единственото, което ми идва на ум какво може да е Сибял, това да е името на някой фейсбук потребител, който пише нон-стоп (грешка или не знам защо) твоят номер за потвърждение, и ти затова постоянно да получаваш смс-и.

Наистина нямам идея дали не може да е вирус, то вече вируси всякакви, но казваш, че си предпазлив и внимателен, а и щом това е официален номер на ФБ...

Иначе мисля, че няма проблем да ти сменят номера от Теленор, но ако пак се случи ,пак ли смяна?! ?

Lenovo Vibe X2-EU ; Huawei Mate 10 Pro ; Huawei Mate 20 Pro ; Samsung S23 ULTRA 512
Цитирай
#3

Абе, я за всеки случай си провери сметката! Wink

Doogee S30
Цитирай
#4

Не ми начислява пари ( слава Богу ) Big Grin . От вчера е спряло , да видим днеска дали ще праща .
P.S. Преди малко пак го получих . махнах стоковото приложение за съобщения и сложих Google Messages и блокирах номера . При стоковото приложение за съобщения имаше бъг ! Отварям аз съобщенията , блокирам фейсбук номера , влизам в филтър против тормоз - блокирани номера . Фейсбук номера го няма Big Grin Влизам аз във съобщенията отново , цъкам 3-ти точки горе за опции и какво да видя ? Номерът изобщо не е блокиран (а го блокирах по-късно) . Да видим дали като съм го блокирал в Google Messages ще се появи отново . Ако се появи пак , правя един фактори ресет по-късно и ако пак се започне отивам и сменям сим картата и номера в Теленор ! Цял живот
Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#5

А защо не пишеш до Фейсбук да ги питаш дали не знаят нещо по въпроса?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#6

Къде точно се намира да им пиша директно ? Намирам само нещо като форум в който да си задам въпроса . Директно как се пише ?

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#7

Това вече е въпрос с повишена трудност. Мислех, че има форма за контакт, но нещо не я откривам...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#8

Пиши си на стената или където свариш.И без това следят всичко,все някой ще го види Smile)) затова няма форма за връзка.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#9

@007 глупости на търкалета. На никой не му пука какво си постваш на стената и форма за обратна връзка си има https://www.facebook.com/help/contact/268228883256323
Цитирай
#10

Писах им във форума и ми отговориха , че е вирус . Стоковото приложение на Хуавей ми се бъгваше и трябваше да изтегля google messages . Блокирах номера на фейса и готово . Може да се затваря темата .

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)