Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проценти здраве на батерия 86%
#1

Здравейте нов съм във форума и искам да попитам относно моя s7 .Днес реших да видя какво е здравето на батерията ми със  Phone info и видях че е на %86 телефона е на близо 2 г.идкам ся папетям добре ли е за възрастта си .
Цитирай
Аксесоари
#2

Да, нормално е.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#3

Как е вашата споделете колко държи засичал съм при браузване със power saving mode на около 4мин.пада със 1 %
Цитирай
#4

Има голяма тема за батерията, където се публикуват скрийншоти и се дискутира друга полезна информация. Там може да сравниш потреблението си с това на останалите.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#5

Общо взето няма смисъл от многото софтове. Всичките показват различни стойности. Прехвалената акубатери също показва различни данни. Затова ги махнах и вообще не ги гледам. След като изтече гаранцията, задължително смяна на телефон.
Цитирай
#6

(2018-04-24, 08:34:05)airbus написа:  Общо взето няма смисъл от многото софтове. Всичките показват различни стойности. Прехвалената акубатери също показва различни данни. Затова ги махнах и вообще не ги гледам. След като изтече гаранцията, задължително смяна на телефон.

Работата е там,че телефона го взех втора ръка и те първа ще го използвам!!
Цитирай
#7

Моята я смениха преди 3 месеца и акубат показва 88% фон инфо 91.33%, така че за 2г батерия е перфектна

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#8

(2018-04-24, 09:52:41)Nikito82 написа:  Моята я смениха преди 3 месеца и акубат показва 88% фон инфо 91.33%, така че за 2г батерия е перфектна


По този  ваш пост сега ,значи инсталирах accy battery обаче не ми показва какво е здравето на батерията и др.неща как точно работи 
 Искам да я сравня със друга програма

Друго което забелязах е че предния собственик явно не я зареждал до 100% защото в battery usage пишеше 200 и нещо си дена на батерия, което ме узадачи и най_ странното което беше че батерията беше на само 100 цикъла
Усъмних се чу може би е сменяна, но после прочетох повече за различните видове зареждане и цикли на разряд и заряд.И ме може да се намалят броя цикли ако се зарежда до 80% и се разрежда до 40%но си остава съмнението дали не е сменяна все пак.Вгаранция е все още телефона до края на май и в документа не пише никъде че е бил във сервиз или че се е ползвал такъв гаранционен !
Цитирай
#9

Моята батерия е на 86%, 335 цикъла. Зареждам всяка вечер, независимо на колко е. И винаги на fastcharge. Телефонът е на година и половина. Така че кой, как, колко... явно няма значение, батериите си умират еднакво
[Изображение: d6472eb98d7da90027270d02e5e55be4.jpg]
Цитирай
#10

(2018-04-24, 13:34:05)rudizlz написа:  Моята батерия е на 86%, 335 цикъла. Зареждам всяка вечер, независимо на колко е. И винаги на fastcharge. Телефонът е на година и половина. Така че кой, как, колко... явно няма значение, батериите си умират еднакво
[Изображение: d6472eb98d7da90027270d02e5e55be4.jpg]

Може би си прав но защо са тези вечни дискусии и спорове за батериите и тяхната правилна експлотация даже уж от производители на самите батерии и други специалисти от областа
Цитирай
#11

За да има дискусия ;-), затова са тия спорове.

Всъщност, всичко е много индивидуално и на партиди, зависи и как се ползва, не само как се зарежда. Примерно, лятно време като навигация на таблото на колата и ти я напича слънцето и чао-чао по-бързо си отива. Или зимата да замръзва. Това са крайности, но просто ги казвам.

И аз иначе всеки ден и на fast wireless charge.

Това от файла за циклите, може да се нулира или манипулира, не е супер достоверно.

Ползвай си го телефончето, ако падне под 80% според Phone Info и имаш още гаранция (и документи за гаранцията сигурно искат), може да ти я сменят безплатно, ако все още има батерии и панели налични в Сръчко.

Една външна батерия 3000-5000 мАч подръка и това е.
Цитирай
#12

За да се намират хората на приказка, вероятно...
Цитирай
#13

Сега като казахте погледнах.. моята е на 318 цикъла и е на 85.44% здраве... Телефона е на 2 години почти и определено не държи както като беше младеж.. Но нямам оплакване и в момента .. Правя по 5-6 часа екран.. Изкарвам преспокойно деня... Някой път като нямам много време за него, пак изкарва 2 дни.. Абе с две думи - ползвай и не го мисли..
Цитирай
#14

(2018-04-24, 14:13:48)enkov написа:  За да има дискусия ;-), затова са тия спорове.

Всъщност, всичко е много индивидуално и на партиди, зависи и как се ползва, не само как се зарежда. Примерно, лятно време като навигация на таблото на колата и ти я напича слънцето и чао-чао по-бързо си отива. Или зимата да замръзва. Това са крайности, но просто ги казвам.

И аз иначе всеки ден и на fast wireless charge.

Това от файла за циклите, може да се нулира или манипулира, не е супер достоверно.

Ползвай си го телефончето, ако падне под 80%  според Phone Info и имаш още гаранция (и документи за гаранцията сигурно искат), може да ти я сменят безплатно, ако все още има батерии и панели налични в Сръчко.

Една външна батерия 3000-5000 мАч подръка и това е.

Един въпрос извън темата ;примерно ако реша да сменям батерията и искам да ми го сменят в някой оторизиран сервиз на Самсунг,но гаранцията ми е изтекла отдавна дали ще се съгласят или само поправят телефони в гаранционен срок и то взети само от мобилни оператори или няма значение. Това ми е било интересно защото не съм се сблъсквал с тази проблем до сега.Дали ще ми го поправят а!!?

(2018-04-24, 14:46:08)Sv3TL10 написа:  Сега като казахте погледнах.. моята е на 318 цикъла и е на 85.44% здраве... Телефона е на 2 години почти и определено не държи както като беше младеж.. Но нямам оплакване и в момента .. Правя по 5-6 часа екран.. Изкарвам преспокойно деня... Някой път като нямам много време за него, пак изкарва 2 дни.. Абе с две думи - ползвай и не го мисли..

 Един въпрос към вас! Долу горе сме на еднакво здраве % батерии как го ползвате на пестене режим ли защото аз да .И  на колко минути ви пада 1 % от батерията.на мен при браузване  1% на 4 минути при режим пестене а при you tube 1% na 4 минути и половина някъде
Цитирай
#15

(2018-04-24, 11:28:22)emo_841 написа:  Друго което забелязах е че предния собственик явно не я зареждал до 100% защото в battery usage пишеше 200 и нещо си дена на батерия, което ме узадачи и най_ странното което беше че батерията беше на само 100 цикъла

Циклите и изчисленият капацитет на батерията се зануляват след фактори ресет. Изчисленият капацитет се доближава до истинския след като си използваш телефона поне седмица-две. Същото е и със сметките на AccuBattery. Статистически няма как да разбереш мигновено капацитета, без да му дадеш известно време да събере информация.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#16

Моя едж е на 1 година 112 разряда , а пък здраве 83% От какво толкова е боледувала тази батерия не знам!

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай
#17

Аз не съм правил ресет откакто излезе нуга за BTU...
Цитирай
#18

(2018-04-24, 18:48:56)rorosims написа:  Моя едж е на 1 година 112 разряда , а пък здраве 83% От какво толкова е боледувала тази батерия не знам!

Коя е програмата която ти го показа
Цитирай
#19

(2018-04-24, 18:48:56)rorosims написа:  Моя едж е на 1 година 112 разряда , а пък здраве 83% От какво толкова е боледувала тази батерия не знам!

Ако сложиш един ресет, и ще отиде на 88% Smile Тази програма е ала-бала. Новата батерия показва 90% Stolt
Цитирай
#20

(2018-04-24, 14:13:48)enkov написа:  Ползвай си го телефончето, ако падне под 80%  според Phone Info и имаш още гаранция (и документи за гаранцията сигурно искат), може да ти я сменят безплатно, ако все още има батерии и панели налични в Сръчко.

Силно се съмнявам, защото по принцип гаранцията на батериите е 6 месеца.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#21

Това сме го коментирали много... на неразглобяемите телефони е 24 месеца.
Цитирай
#22

(2018-04-24, 14:50:45)emo_841 написа:  

 Един въпрос към вас! Долу горе сме на еднакво здраве % батерии как го ползвате на пестене режим ли защото аз да .И  на колко минути ви пада 1 % от батерията.на мен при браузване  1% на 4 минути при режим пестене а при you tube 1% na 4 минути и половина някъде

Не съм го ползвал никога в режим пестене, също така не съм засичал на колко време пада Smile но мога да кажа, че в последните месеци правя редовно около 20-24часа и 5-6 екран .. За сравнение в първите месеци успявах да правя около 30-40ч и 7-8 екран, което ме впечатляваше доста, но вече е история.. Въпреки това съм доволен до ден днешен Smile
Цитирай
#23

(2018-04-24, 20:12:31)rudizlz написа:  Това сме го коментирали много... на неразглобяемите телефони е 24 месеца.

Моят е неразглобяем, но в гаранцията пише, че за батерията са 6 месеца. Може би нещата са се променили през изминалите 2 години, не знам.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#24

Хм моя е произведен 2016 август 
Мислех за смяна на батерията, но като гледам май няма да има нужда скоро


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#25

(2018-04-25, 10:25:43)lost in написа:  Хм моя е произведен 2016 август 
Мислех за смяна на батерията, но като гледам май няма да има нужда скоро

Браво !! А как си зареждал телефона през годините сподели!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)