Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Samsung Galaxy S8 - втора yпотрeбa, съвети за тестове
#1

На няколко часа съм от поръчването на един брой.

Може ли да ми дадете съвети как да проверя дали не е реплика и дали всичко си му работи?

Сервизно меню:
До колкото знам има едни сервизни менюта, но се оказва, че кода не е еднакъв за всички телефони. Това се сещам, да пусна тестове на всички функции на телефона. Все нещо сигурно ще пропусна.

IMEI проверка:
Отделно, по IMEI и сериен номер мога ли да проверя в някой сайт дали телефона е истински или просто ще ми върне, че IMEI-а е валиден и отговаря на S8. Китаеца успява ли да излъже и по IMEI?

Промяна на резолюцията:
До колкото съм гледал клипове в интернет и статии, основната разлика е възможността за промяна на резолюцията. При репликата такава опция няма.

Номер на ъпдейт:
Другото, което се сещам е по номера на ъпдейта да проверя дали такъв съществува в sammobile. Това ще гарантира ли нещо?
Цитирай
Аксесоари
#2

"На старо" като кажеш, той си е гаранционен на 1 година модел, колко пък да не старо... да не се извращаваме до там, че на гаранционни модели на 1 година да им викаме "стари". Разбирам, че си имал предвид "втора употреба", но все пак е по-правилното. Както и да е, репликата си е реплика и се познава от първите секунди, особено ако си имал Samsung. Все пак провери за опциите за промяна на резолюцията, по ъпдейт ако видиш, че е със secuity patch от тази година, пак е ясно, че е оригинален (но може и собственика му да не го е ъпдейтвал, аз така правя), екрана си личи, че е най-евтин 720p (има-няма) TN или от тоя сорт (в най-добрия случаи IPS), и е далеч от контраста на SAMOLED (виж го на черно), по IMEI http://www.imeipro.info/samsung_imei_check.html
Цитирай
#3

Благодаря за съветите.

http://www.imeipro.info/samsung_imei_check.html този сайт не е надежден, базата им е малка. В една от обявите има споделен IMEI и излиза по всички други сайтове, само не и в този.
Цитирай
#4

Предполагам, че ще има опция за преглед и тест ... така, че си носи лаптоп (или нетбук) с инсталиран SmartSwitchPC_setup.exe и го свържи с USB кабела от комплекта, ако го разпознае значи е оригинален. От там нататък вече гледаш екрана, охлузвания по рамките, работят ли бутоните за сила на звука и ако всичко е наред плащаш.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

Най-накрая взех здрав и редовен телефон. (Поне на прегледа така изглеждаше, нататък времето ще покаже.)

Видях такива със сменян екран (зееше от единия край), друг със сменян гръб (разлепен и пълно стъкло преди камерата с боклуци), прегорели клавиатури (най-вероятно витринна бройка), ужасно много надрани екрани, и един blacklisted.: ) Така че, alisali ще ме извинява, ама израза "на старо" си беше много правилен.

Като цяло стигнах до извода, че "перфектен/като нов" телефон без кутия, зарядно, документи, купен от Англия - не, благодаря.
Имаше и такива, които просто не си пазят кутиите, документите бяха на лице - но екраните бяха много надрани.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)