Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 5- покупка

Покупката от Aliexpress е по-добър вариант, от български магазин. Не разчитайте на това, че при наличието на гаранционна карта и двойно по-висока цена, е гарантирано качеството на бройката. Колкото до останалите Ви въпроси - никой не може да отговори, изцяло зависи на каква бройка ще попаднете, Xiaomi са се доказали през годините като вехтошари на стари компоненти, които наблъскват в нови модели телефони, както им скимне. Уж един модел телефон - 10 версии на хардуера и компонентите, без възможност потребителя да разбере на коя версия попада. Едва когато заработи, може да разберете, но ако не се лъжа версията с DDR3 памет е Xiaomi Redmi 5 Plus, докато Redmi Note 5 е само с DDR4. Не че има голяма разлика в работата, само заради паметите и типа им. Версията 3/32 не е много по-слаба от 4/64, разликата ще се забележи само при интензивно използване на множество приложения едновременно и други операции с много данни за обработка.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гeoрги за това мнение:
  • ivaylo_shack, Tedoff
Цитирай
Аксесоари

След по-горното питане, загледах се и аз в рам паметта на едно редми ноте 5 4/64. Аида показва lpddr4x, която май е по-добра от lpddr4. Чак се учудвам Xiaomi да сложат такава памет на редми телефон.

Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 9 by xiaomi.eu weekly
Цитирай

Здравейте. След няколко дни обмислям да закупя Redmi Note 5- 4/64. Отказах се от Mi a2 lite, тъй като не ми се чака да излезе Miui версията в Бг пазара. Може ли да ми кажете коректен магазин на достъпна цена под 400лв, който да си го закупя?

Изпратено от моят E5823 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Погледни в Технополис, 4/64 е 399лв., а 3/32 - 460, колкото и да е странно
Цитирай

Според мен, това е най-ниската цена в България, за момента.
Цитирай

(2018-09-09, 09:45:29)Гeoрги написа:  Според мен, това е най-ниската цена в България, за момента.
Благодаря ти за ровенето и търсенето,но ми трябва Redmi Note 5, не redmi 5 plus.
Бях гледал от един сайт (щепсел), че е 369, чудя се дали от там да го взема..

Изпратено от моят E5823 с помощта на Tapatalk
Цитирай

В бгтелефон 4/64 черен е 385лв.
Цитирай

Извинявай, грешката е моя. Не съм ровил и търсил, просто отворих уж този модел в sravni.bg, пък то какво излезе...

Явно навсякъде цените са еднакви, с лека разлика, избери магазин с най-добро обслужване за теб, както и гаранционна политика. За мен, такива са Eмаг - не правя реклама, нито скрита, нито видна, но с опита ми в поръчки от тях, съм се убедил в това.
Цитирай

Аз си го взех от тук https://www.smartphonesbg.com/mobilni-te...b-rom.html
Магазина е в Стара Загора но може и по интернет. Внасят XIAOMI от много години, преди повечето да са чували за тази марка. Сервиза е пак там.
Цитирай

Каква е разликата между 3gb версията и 4gb? 4gb ще е по-бърз от 3 ли?

Изпратено от моят E5823 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не, няма да е по-бърз, просто ще имаш повече оперативна памет за множество приложения в едновременно изпълнение, както и за лакоми на рам.
Цитирай

Другата разлика е, че 4GB RAM вървят с 64GB ROM т.е. може да минеш и без карта памет Wink

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз моят си го купих от штепсел.бг. Версия 3/32. С глобален ром, беше с андроид 8.1. Ъпдейтна до 9.6.4.0. От една седмица ми е, за сега работи перфектно.
Цитирай

Не реших откъде да го взема.. От емаг е първата възможност но в момента разполагам само с 400, а искам утре да го поръчам. (в емаг стана 430..) Предложете някой коректен магазин, който да не ме излъжат с продукта (смисъл да ми донесат различен модел/реплика или пък не запечатана / отвотена кутия..) Ще Ви бъда искрено благодарен ако ми кажете точния магазин..не желая да бъда измамен или пък с лоша комуникация и т.н

Изпратено от моят E5823 с помощта на Tapatalk
Цитирай

в Технополис е точно 399 лв. с безплатна доставка - https://www.technopolis.bg/bg/Mobile-pho...4/p/579327 , или ако във вашия град има Технополис,може и оттам на място,стига да имат в наличност неразпечатани .

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай

В едното Техно (не помня кое точно) беше 399лв 4/64 GB.
Има вариант да си го поръчаш от Алиекспрес за около 350лв с доставка за 2-3 дни или за 270-280лв. с доставка за около 2 седмици.

Моя го взех с бърза доставка от Али-то, но тогава тук не се намираше за под 500лв и реших да рискувам с гаранцията. Все пак ремонт на микрофон или говорител е 30-40 кинта. Счупен екран така или иначе не го покрива гаранция, така че реших да си спестя едни 150 кинта заради нея.
Ако сега трябва да купувам RN5 сигурно ще е от Техно-то

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Благодаря Ви. Утре ще отида и ще видя ако имат бройки. Ако не, другата седмица ще съм горд собственик на RN5... От Sony, на Xiaomi. Smile

Изпратено от моят E5823 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Интересен преход, колега. Много ще ми бъде интересно да споделиш какви разлики ще усетиш при смяна на два коренно различни бранда и класове апарати.
Цитирай

(2018-09-14, 16:18:10)Гeoрги написа:  Интересен преход, колега. Много ще ми бъде интересно да споделиш какви разлики ще усетиш при смяна на два коренно различни бранда и класове апарати.
Със сигурност ще споделя. Надявам се да ми хареса RN5.

Изпратено от моят E5823 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Pacogamer за това мнение:
  • Гeoрги
Цитирай

Доста добра оферта за купуване от България. Промоцията е до 16 септември, има го и в други цветове.
https://techmart.bg/product/product/deta...546/lang/1

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Супер е офертата. Няма какво да се замисляш. Не можах да видя само коя версия е. Не вярвам да са вкарали китайската, но се опитвам да си обясня ниската цена.
Цитирай

Във Виваком сега тече невероятно намаление, "оранжеви цени" точно на този, и още два модела. Ако имате висок тарифен план, и не сте вземали досега телефон, сега е момента. Намалението наистина си заслужава. Вижте повече тук.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гeoрги за това мнение:
  • go6071
Цитирай

Баш за RN5 е "страшна" офертата Smile
310лв с договор за 2 години на 27лв план, при положение, че на свободна продажба е 380 кинта
Заслужава си наистина само с плана от 50лв, но с него по принцип всички телефони имат хубава субсидия от оператора.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Добра си е, на фона на цените в техно веригите.
Цитирай

А какво ще кажете за тази оферта от Щепсел, дали са оригинални телефоните, които продават?
http://shtepsel.bg/Xiaomi-Redmi-Note-5%2...-64GB-Gold


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)