Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейти за Redmi 5 Plus

Питай индийците. Big Grin

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
Аксесоари

Ако ги питам най много да объркат пак нещо хахах

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай

Здравейте,

И аз получих версия 9.6.4.0 и искам да попитам по запознати от мен да я инсталирам ли, някой забелязал ли е някакъв проблем след инсталирането и, как се държи батерията, паметта и др. подобни, както и един малко странен проблем за който четох че се случва с MIUI 10 Beta при който при зареждането на телефона изгарял дисплея на средата и се появявало MI на дисплея. Притеснявам се да няма някакъв проблем и при тази версия 9.6.4.0 и затова питам, ако може някой да ми каже.

Предварително благодаря.

Антон Тодоров
Цитирай

Слагай. Просто изчистват някакви последни недостатъци. Аз схм с нея от обяд и няма дертове

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на hapi6 за това мнение:
  • aanton987
Цитирай

Имам и още един тъп въпрос към момента съм с версия 9.6.2.0 все още не съм инсталирал версия 9.6.4.0 и на тази версия 9.6.2.0 като отворя телефон за набиране като започна да въвеждам номер отначало започва да изписва цифрите забавено след което като въведа няколко цифри се засилва въвеждането им. Не зная защо е така и искам да питам дали и при друг го има този проблем. Нямам включени много процеси и сам инсталирал само основни приложения, а освен това ми показва 2,4 / 2,5 GB свободна РАМ.

Благодаря предварително.

Антон Тодоров
Цитирай

Най вероятно защото търси набирания телефон в листата с контакти която имаш. Ако има съвпадения ще ти извади номера ако го имаш записан. И тъй като с първите 4-6 цифри има най голям шанс за съвпадение с това което има в указателя се замисля. Колкото повече стават цифрите толкова по малко стават възможните комбинации и забързва. За мен това е обяснението.

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай

(2018-07-19, 22:23:56)aanton987 написа:  Имам и още един тъп въпрос към момента съм с версия 9.6.2.0 все още не съм инсталирал версия 9.6.4.0 и на тази версия 9.6.2.0 като отворя телефон за набиране като започна да въвеждам номер отначало започва да изписва цифрите забавено след което като въведа няколко цифри се засилва въвеждането им. Не зная защо е така и искам да питам дали и при друг го има този проблем. Нямам включени много процеси и сам инсталирал само основни приложения, а освен това ми показва 2,4 / 2,5 GB свободна РАМ.

Благодаря предварително.

При мен след актуализацията се получи нещо странно. Преди, когато някой звънне, се появяват три възможности за реакция - червена слушалка-зелена слушалка-отговор чрез съобщение. И избираш кое да плъзнеш нагоре.
След актуализацията останаха само червената и зелената слушалка. Няма отговор чрез съобщение и ме се появява някакъв зелен правоъгълник, в който е изписано името и номера на търсещия. Като сега зелената слушалка отиде по-надясно, на мястото на отговора чрез съобщение и едвам успявам да стигна до нея с палеца на лавата ръка и да я плъзна нагоре, за да отговоря с една ръка.
И ако няма друг начин да си я приближа, ще търся някакво приложение, при което тя да е отляво и пак да се плъзга нагоре. Някой ако знае такова, моля да сподели.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай

Ти влизаш, в някакви крайности. Аз съм с Redmi 5, проблем с достигането до зелената слушалка, нямам. Без значение с коя ръка. А твоя телефон, не е кой знае колко по-голям.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Здрасти, въпросната опция се активира по следния начин:
натискаш зелената слушалка->задържаш бутона recent apps и ще ти излезе меню от там -> advanced settings -> quick responses -> и го активираш.
Съжалявам за английския, но така ползвам телефона предполагам ще се справиш.
Цитирай

Натискам зелената слушалка и изобщо не виждам бутон recent apps. Ако изкарам шорткът recent apps на основния екран, той само ми показва последно ползваните приложения, но нищо повече.
п.п. Няма грижи с английския.

   

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай

Долу в ляво* 3те черти натискаш и там адвансед сетингс (извинявам се за английския )[Изображение: db158611358c4a4b989316dc888e5ca7.jpg]

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Xiaomi Redmi note 8t
[-] 1 потребител изказва благодарност на painmaker1 за това мнение:
  • IoPetrov
Цитирай

Както каза колегата става въпрос за бутона с 3-те чертички, който постоянно стои на екрана.
Цитирай

Аха, ясно. Аз му казвам Настройки, западняците му казват хамбургера или сандвича. Recent apps означава последно ползвани или скоро ползвани приложения, но важното е, че се разбрахме. Май ще си върна менюто на английски, защото бг преводът често няма много общо, а и така съм свикнал от зората на компютри и телефони.

Благодаря много!

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай

(2018-07-20, 12:51:33)IoPetrov написа:  Recent apps означава последно ползвани или скоро ползвани приложения, но важното е, че се разбрахме.  

Нали като го натиснеш точно това отваря. 
Радвам се че си го опавил, защото знам колко е неприятно и на мен след един ъпдейт ми останаха 2 бутона при звънене и беше доста неудобно.
Цитирай

Какво означава този знак за радиация отгоре. :Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

, оператора е радиоактивен ( смених логото)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Xiaomi Redmi note 8t
Цитирай

Здравейте,тъй като съм нов и незнаещ искам да попитам,коя е най новата версия на софтуера за телефона ми.Redmi 5+ Закупен от А1 и на кутията пише Global Version. Защото във момента съм със 9.6.2.0. А виждам че се коментира версия 9.6.4.0. Проверявам за актуализации ръчно и ми  дава,че съм с най новата версия на софтуера.
Цитирай

Здравей, форума е за това за въпроси от незнаещи инкойто знае да помаган. Последната глибална версия е 9.6.4.0. Ще дойде и при теб проверявай ръчно всеки ден през ден или просто чайкай и ще се разкрие самичка. Актуализациите идват на порции при някой по рано при други по късно, но и при теб ще дойде.

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на hapi6 за това мнение:
  • i770514
Цитирай

Днес сутринта кацна и при мен.

       

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай

Някой да знае нещо по въпроса с miui 10,кога ще кацне на наще устройства? Гледам,че ъпдейта ще дойде с доста неща,особено за камерата,ще има AI и боке ефекти,което си е хубаво.

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Още поне месец, преди да пуснат ъпдейта. За момента положението е трагично, много бъгове и оплаквания от MIUI 10. Дори са зарязали Redmi 5, за да имат ресурс да оправят софтуера за 5+.
Колкото до AI за камерата, не се надявай на чудеса.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Ясноо,ще чакаме ,важното е да дойде ъпдейтаа читав и без проблеми.

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Едва ли, ще е без проблеми. За нас пишат индийците, а те са некадърни, както се вижда. А и Xiaomi се надскочи в лакомията си и няма ресурс, за нещо повече. Според мен, тепърва ще има проблеми.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Прекалено много модели пуснаха за1година и сеганяма кой да прави поддръжката като хораа. Можеха да се съсредоточат в това за стабилизират наличните топ модели и да пускат по малко нови, но те явно друго са решили .

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай

Лакомия му се вика. Като гледам и 'фамозния' Mi 8, не е много читав.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)