Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Защо телефонът при първият старт беше със сверена дата и час?
#1

Здравейте, отдавна следя форума, но днес се регистрирах, за да мога да пусна тази тема. Разбира се и аз ще се постарая да бъда полезен с каквото мога на всички вас.
Закупих си телефон Huawei P Smart от голяма верига за техника. Много харесвам апарата, но останах с едно чувство на съмнение и недоумение след покупката. При първият старт на телефона, след като преминах всички първоначални настройки, без да го свързвам с wifi и без да слагам сим, датата и часът бяха точни Dodgy. Това означава ли, че телефонът е пускан преди това? Как стана така при условие, че исках запечатан апарат и той беше такъв. дали става въпрос за шашма от страна на продавача, като ме заблуждава,че го отваря пред мен или това е нормално? Моля да споделите мнение. Това ми помрачи радостта от покупката...
Цитирай
Аксесоари
#2

Щом е бил с фабричните лепенки и е отворен пред теб няма от какво да се притесняваш. Сигурен ли се, че е бил запечатен преди покупката-фабричните лепенки няма как да се възстановят ако са врязани или отлепени

Xiaomi 11T 128GB 

Huawei Honor Play 

Цитирай
#3

Много странно наистина ... без сим и без интернет ... телефона няма как да знае точния час ... Или е бил пускан преди това или ти си настроил часа при пускането ,но не помниш ...
Цитирай
#4

А не е ли възможно да е бил настроен фабрично и след това да си е изчислил колко време е седял изключен, за да се самонастрои?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#5

Възможно е при тест в завода да е изключен и подготвен за продажба с точен час. Не е проблем да стои изключен и при включването да е с точен час. Работата е там, че завода е в Китай, а не в България. И би следвало да има часова разлика. Може и да е върнат и преопакован. Колега, спомни си дали случайно не си го настроил, ровейки в настройките. Ако си сигурен, че не си, спри да го мислиш. Винаги има начин за манипулации, важното е телефона да ти е здрав и без дефекти.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#6

Абсолютно съм сигурен, че беше запечатан със заводските стикери. Това е 4-тият ми телефон Huawei, имал съм P8 lite, P9 lite, P10 lite и сега си взех P smart. При всички тях вътре в кутията имаше резервен комплект гаранционни стикери, а при този нямаше. Дали са ги използвали от магазина, за да го запечатат или просто вече производителя не слага не знам. Сигурен съм 100%, че не съм сверявал час, часова зона/ при първата настройка пита само за език, но не и за регион/, не съм слагал сим, скипнах настройката за wifi. Сега се сещам. че часът беше с 2-3 минути назад, като датата беше коректна. Изгледах много ревюта за ънбоксинг/съжалявам за чуждиците/ и забелязах, че и при тях часът не тръгва от нула, а и датата им е сверена. Колеги има ли някой от форума да е закупувал скоро такъв апарат да сподели опит?

P.S. пропуснах да напиша, че GPS беше пуснат.
Цитирай
#7

Аз съм с такъв телефон, но не помня дали ми е бил точен часа, когато го купих.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#8

(2018-05-14, 07:30:33)xiawei написа:  P.S. пропуснах да напиша, че GPS беше пуснат.

Да се надявам да се насочиш ...  
Колата ми няма сим в нея в момента, както и няма WiFi,но пък часовника ми се сверява сам ...
В менюто съм чекнал опцията "Time from GPS" ...
Познато ли ти се вижда?
Цитирай
#9

Явно се е сверил от GPSа.
Цитирай
#10

Защо се вкарваш във филми ? Ако всичко е наред ползвай си го със здраве . Пълно щастие няма..... Wink

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай
#11

(2018-05-14, 07:30:33)xiawei написа:  
P.S. пропуснах да напиша, че GPS беше пуснат.

С това трябваше да започнеш.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#12

Такаа, ходих в магазина, оказа се, че там няма кьорав gps сигнал. При първият старт на p 10 lite например, gps е включен по подразбиране, но часът не се ъпдейтва. Днес писах до Huawei и чакам отговор. Разбирам, че за накой това не е от значение, но все пак си купувам нов телефон, ако искам втора употреба, щях да дам 100 лева надолу и да съм щастлив. Плащам за нов и искам нов. С промиренчески дух ще ни клатят още 500 години. Ако живеехме в бяла държава, щяха да ми го върнат само защото не ми харесеа цвета... а ние сега си гадаем тук дали топлият повей отзад е от идващото лято или нещо друго..
Цитирай
#13

И у вас ли нямаш gps сигнал ?
Цитирай
#14

Има и тва какво помага в случая?Аз го пуснах за пръв път в магазина, а там днес един от служителите каза, че нама сигнал поради металната конструкция на сградата.
Цитирай
#15

Въпроса защо е нещо което на определена възраст трябва да е свързан с разум и аргументи. На днешно време телефоните не са това което бяха преди. Батерията е вградена, а операционните системи са сложни. На старата Нокиа часа и датата се нулират дори и като извадиш батерията за секунди, но днешните смартфони помнят. Но хора разни, аз не мога да си обясня след като сте отворили кутията в магазина освен датата и часа какво Ви кара да се съмнявате, че по някакъв начин сте прекарани или сте са минали. Телефона е вещ която си личи дали е ползвана или не. Има протектори найлончета и други неща които издават това, а мита ползван е малко без следи от употреба и т.н е само за олх.
Цитирай
#16

До колкото съм работил в мобилен оператор мога да кажа, че някои модели прясно разпечатани си се стартират с бг език като първо предложение, върпреки, че бяхме в метална сграда ( Кауфланд). Комуникационните технологий станаха толкова сложни, че няма да се очудя гпс само да е познал часовата зона и да е нагласил настройките за дата и час сам, дори и да не може да локализира точно местоположение. Виждал съм прясно разпечатан телефон не стартира, седмица по-късно успя да стартира. Tа, в краен случай, някой го е стартирал, проверил го е дали работи, за да не се изложи пред клиентите си с неработещ чисто нов телефон, върнал е фабрични, презапечатал е.
ПП: Какво ли им е на хората с "употребявани" суперколи на по няколко стотин км, купени директно от представителя на марката.....

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#17

Не зная какво да мисля. За мен телефонът е нещо свято и лично и се надявам автоматично да си е ъпдейтнал часовата зона... иначе ще се чувствам все едно си мия зъбите с ползвана от друг четка. Знам, че малцина ще ме разберат, но... така се чувствам. Благодаря за мненията на всички.
Цитирай
#18

Колега, провери дали има следи от стари лепенки защото ако е отварян преди теб опциите са следните или старите са премахнати но винаги остават следи от тях или лепилото или са срязани и отгоре са залепени новите. Така че проверката ще ти даде сто процентова сигурност дали е отваряна кутията или не.
Цитирай
#19

Не може ли да получи датата и час по мобилната мрежа?Щом можем да се обаждаме на 112 без сим карта ми звучи логично телефона да може да получава "данни" без сим кара !!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)