Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Първоначален екран - премахване
#1

Здравейте,
Семейството разполага с 4 устройства HUAWEY с различна операционна сестема. От 4.4.2 до последното, което е с 7.0. При всичките устройства когато се направи заключване на екрана с фигура или пин, преди да се покаже екран за въвеждане на фигурата или пина, излиза друг начален „празен” екран. И след това екрана за въвеждане на  фигура или пин.
На старите 3 устройства съм махнал (без рутване) първият излизащ екран и направо ми излиза екрана за пина или фигурата. Помня че ставаше от някакво „забутано място”,  което съм забравил. И сега на новият телефон не мога да го намеря. Два дни се рових и не мога, и не мога да го намеря.
Ако някой знае от къде се маха този първоначален екран, нека пише.
Предварително благодаря!

Сам ще си отговоря, като едното устройство се "прибра".
И 100 дни да бях ровил в P9 Lite mini нямаше да намеря това за което питах. Просто го няма като настройка. Като ги знам Huawey как на всеки ъпдейт ту изчезват функции, ту в следващ се появяват отново, явно ще се чака тази функция да се появи.
Ето какво търсих от приложената снимка на екрана:
   

И другото устройство се "прибра":
   
Цитирай
Аксесоари
#2

(2018-05-11, 15:43:35)totopto написа:  Здравейте,
Семейството разполага с 4 устройства HUAWEY с различна операционна сестема. От 4.4.2 до последното, което е с 7.0. При всичките устройства когато се направи заключване на екрана с фигура или пин, преди да се покаже екран за въвеждане на фигурата или пина, излиза друг начален „празен” екран. И след това екрана за въвеждане на  фигура или пин.
На старите 3 устройства съм махнал (без рутване) първият излизащ екран и направо ми излиза екрана за пина или фигурата. Помня че ставаше от някакво „забутано място”,  което съм забравил. И сега на новият телефон не мога да го намеря. Два дни се рових и не мога, и не мога да го намеря.
Ако някой знае от къде се маха този първоначален екран, нека пише.
Предварително благодаря!

Сам ще си отговоря, като едното устройство се "прибра".
И 100 дни да бях ровил в P9 Lite mini нямаше да намеря това за което питах. Просто го няма като настройка. Като ги знам Huawey как на всеки ъпдейт ту изчезват функции, ту в следващ се появяват отново, явно ще се чака тази функция да се появи.
Ето какво търсих от приложената снимка на екрана:


И другото устройство се "прибра":

Наистина много досадно. И аз не мога да го махна ( изключа ) това на Huawei Y7 Prime
Цитирай
#3

Въоръжи се с търпение и се надявай при следващ ъпдейт да се появи.
При P8 Lite първа версия като се ъпдейтна от 5.1 до 6.0 изчезна стоковото приложение "лупа" и се появи "компас". Ползвателят от домочадието беше свикнал с тази лупа и въобще не му трябва компас. Айде изтеглихме една лупа. Също изчезна и уиджета за софтуерно изключване на екрана. При по - следващ ъпдейт уиджета за софтуерно изключване на екрана се появи отново, ама кой ще го чака - вече беше изтеглен друг. И най - интересното е че свалям стоковите "лупа" и "уиджета" от другите два HUAWEY-а за да ги инсталирам на P8 Lite и се оказват несъвместими.
И за това пиша HUAWEY. Та буквата Y накрая да се асимилира като начална на една наша двубуквена дума.
Ето и това сега с началния екран. Свикнал си с нещо което досега са го предлагали, очакваш да го има и изведнъж комбинация от три пръста. А е изключително дразнещо да влизаш през два екрана.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)