Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Да преброим, колко човека има тук минали от Windows Phone на Андроид.
#51

(2018-05-25, 10:59:15)Nikimi71 написа:  Камене, кажи честно, как не те мързи да пишеш тия ферманиSmile


Държах го, уникално стилен и добър телефон, чак ме сърбят ръцете. Ама трябва нова карта, а не ми трябва.

Тези фермани са помогнали на много хора тук в избора им,затова и репутацията ми е такава. 14 теми,14 рейтинг. 
Явно този който не го мързи дапише може да бъде полезен.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
Аксесоари
#52

(2018-05-25, 11:03:07)sunmaster написа:  Тези фермани са помогнали на много хора тук в избора им,затова и репутацията ми е такава. 14 теми,14 рейтинг. 
Явно този който не го мързи дапише може да бъде полезен.

Ами да ти кажа честно, твоя и моя няма да ги сравнявам. Да не ти казвам защо. Ползвай си го със здраве, но то си личи хубавия телефон.
Цитирай
#53

(2018-05-25, 11:06:37)Nikimi71 написа:  Ами да ти кажа честно, твоя и моя няма да ги сравнявам. Да не ти казвам защо. Ползвай си го със здраве, но то си личи хубавия телефон.

Личи си разбира се. Ти не си ползвал Мейзу,за да знаеш,дали е хубав или не,но аз съм ползвал Хуавей и знам ,че има много плюсове и много минуси за мен тази марка и затова не си взех такъв.
А Мейзу ползвам отдавна и са корави машини. Когато сравняваш дадени апарати,е добре да си ползвал и двата поне 5 дни,а аз разцъквах п10лайт и М3 Макс една пълна седмица и се спрях на макса. Знаеш ,че в Емаг имаш 30дни тест период и от там бях взел п10 лайт,а в Стара Загора ми дадоха за тестове М3 Макс. Затова ,наистина хубавия телефон си личи,той се отличава от масата еднакви телефони,които не знаеш от коя марка са,а и няма значение. Но всеки избира това което му пасва на него. Изборът ти е правилен за теб и щом те кефи бъди здрав да си го ползваш.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#54

(2018-05-25, 10:59:15)Nikimi71 написа:  Камене, кажи честно, как не те мързи да пишеш тия ферманиSmile


Държах го, уникално стилен и добър телефон, чак ме сърбят ръцете. Ама трябва нова карта, а не ми трябва.

Да, но не мисля, че е много повече от моя и затова не мисля да го сменям. Доволен съм напълно от моя и още година поне ще го ползвам. По-красив от п10 лайт още няма. А иначе тук Камен има право  Все пак всеки си избира телефона според нуждите   си. И щом го е избрал значи трябва и да го харесва и хвали.
Цитирай
#55

Имам една Лумиа 735. Взех я за проба по онова време и я ползвах месец или два паралелно с ЛГ Г3. Нямат база за сравнение двете ос-и. Уиндоуса едва го изтраях и го дадох на майка ми. Тя е възрастен човек, но не остана доволна и и подарих после ЛГ-то. Някъде по шкафовете е и събира прах лумийката. Остава ми за спомен това недоразумение. Едни символи не изписваше колко остават, когато пишех смс.
Забравих, че имах и таблет с уиндоу Ейсър Суич 10. Това вече си беше извращение, за което броих 600 + лева. Само ще кажа, че не дочака да изтече и първата година от гаранцията. Просто посрещна коляното ми...

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай
#56

(2018-05-25, 11:12:26)sunmaster написа:  Личи си разбира се. Ти не си ползвал Мейзу,за да знаеш,дали е хубав или не,но аз съм ползвал Хуавей и знам ,че има много плюсове и много минуси за мен тази марка и затова не си взех такъв.
А Мейзу ползвам отдавна и са корави машини. Когато сравняваш дадени апарати,е добре да си ползвал и двата поне 5 дни,а аз разцъквах п10лайт и М3 Макс една пълна седмица и се спрях на макса. Знаеш ,че в Емаг имаш 30дни тест период и от там бях взел п10 лайт,а в Стара Загора ми дадоха за тестове М3 Макс. Затова ,наистина хубавия телефон си личи,той се отличава от масата еднакви телефони,които не знаеш от коя марка са,а и няма значение. Но всеки избира това което му пасва на него. Изборът ти е правилен за теб и щом те кефи бъди здрав да си го ползваш.

Да така е, не съм имал такъв телефон. Всеки има предпочитания. Аз съм фен на Huawei и така. Дъщеря ми е с Р8 Lite, аз с Р10 Lite и искам да взема и на жена ми. Тя е с Леново К5, между другото този телефон е голяма тояга.
Цитирай
#57

(2018-05-25, 11:36:15)Nikimi71 написа:  Да така е, не съм имал такъв телефон. Всеки има предпочитания. Аз съм фен на Huawei и така. Дъщеря ми е с Р8 Lite, аз с Р10 Lite и искам да взема и на жена ми. Тя е с Леново К5, между другото този телефон е голяма тояга.

Между другото К5 нот на Леново си остава един от най-добре свирещите в слушалки телефон.
Хубаво е,че си имаш предпочитана марка телефони,защото знаеш какво да очакваш. Аз съм така с Мейзу и затова съм отново с такъв. Вече 4 месец не мога да се оплача от нещо и това ме радва.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#58

(2018-05-25, 11:36:15)Nikimi71 написа:  Да така е, не съм имал такъв телефон. Всеки има предпочитания. Аз съм фен на Huawei и така. Дъщеря ми е с Р8 Lite, аз с Р10 Lite и искам да взема и на жена ми. Тя е с Леново К5, между другото този телефон е голяма тояга.

Леново като чуя и ме избива на смях. Тотална смешка е тая марка. ?
Цитирай
#59

(2018-05-25, 12:12:46)trifon81 написа:  Леново като чуя и ме избива на смях. Тотална смешка е тая марка. ?

И защо?
Lenovo Moto Z например си е много читав телефон.
Цялата концепция за модулен телефон им в пъти по-добра от тази на LG например
Lenovo са си име и в лаптопите и не е фирма, от която трябва да ти е смешно
Цитирай
#60

Отиваме в друга тема, но и аз най-лошия си спомен от смартфон го имам от Lenovo, модел S90. Отвратителен е, няма което да му е плюс, то няма какво хубаво да каже човек за него. Едва го изтраех 3-4 месеца, докато го смених. От там се зарекох - никога повече Lenovo. Как се излъгах си нямам и на идея, но никога не съм имал по-гаден смартфон или телефон изобщо, а съм сменил всякакви, като почнеш от Siemens A50, PDA-а, iPhone-и, Sony-Ericsson Samsung, Sony-та.. стотици телефони, и до днес с P10 Lite. Това Lenovo ми държа топа за най-гадно нещо.
Цитирай
#61

(2018-05-25, 13:10:28)alisali1234 написа:  Отиваме в друга тема, но и аз най-лошия си спомен от смартфон го имам от Lenovo, модел S90. Отвратителен е, няма което да му е плюс, то няма какво хубаво да каже човек за него. Едва го изтраех 3-4 месеца, докато го смених. От там се зарекох - никога повече Lenovo. Как се излъгах си нямам и на идея, но никога не съм имал по-гаден смартфон или телефон изобщо, а съм сменил всякакви, като почнеш от Siemens A50, PDA-а, iPhone-и, Sony-Ericsson Samsung, Sony-та.. стотици телефони, и до днес с P10 Lite. Това Lenovo ми държа топа за най-гадно нещо.

Аз говоря от опит. Все казва жена ми, това не работи, онова се развалило. Това правело проблем. Никога не са ме кефели като марка.
Цитирай
#62

(2018-05-25, 13:09:06)solo5 написа:  И защо?
Lenovo Moto Z например си е много читав телефон.
Цялата концепция за модулен телефон им в пъти по-добра от тази на LG например
Lenovo са си име и в лаптопите и не е фирма, от която трябва да ти е смешно

Скъпи модели може да има читави, но под 600 са си дървета. Но за лаптопи вече са си добри.
Цитирай
#63

(2018-05-25, 14:48:32)trifon81 написа:  Скъпи модели може да има читави, но под 600 са си дървета. Но за лаптопи вече са си добри.

Ааааа и за лаптопи можем да поспорим. Имам пример в семейството със скъп техен лаптоп.
Цитирай
#64

Да се включа и аз отново (бтв хай Ванка).
Леново противните им модели са предимно тия под 400 лева с евтините медиатек процесори ( не с р10, х20 и т.н., а тия МТК6589 и подобните), където имат по един ъпдейт, който обичайно скапва всичко. Старите Леново Вайб не бяха зле, Мото също засега са добре (Куалком чиповете предполагам, че имат заслугага). При лаптопите са топ марка , няма какво да се коментира.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай
#65

А, не, излъгах се навремето с Lenovo Y50 (2100 лв.)....
То не бяха проблеми с тъчпада, то не бяха с клавиатурата, то не бяха с екрана. 3 сервизирания и проблемите продължаваха.
Друг имах и от серията ThinkPad. Същите истории, тъчпада спря да реагира на първия месец.

От тогава го карам с нетбук Acer aspire one. Върши ми перфектна работа за 120 лв. втора ръка. Даже уникално добре си върши работата.
Цитирай
#66

Оффтопик: Аз от Леново лаптопите съм УНИКАЛНО доволен.Имам от 4-5 години Z500  и наистина как работи това чудо не е истина.Когато докрай го изцедя пак Леново бих си взел.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#67

И пак стигаме до това, кой какво предпочита. А лично от години съм на Асус и съм много доволен.
Цитирай
#68

Явно съм имал 4 неща на Lenovo (2 лаптопа и 2 смартфона), и само от единия телефон можеше да се каже, че съм доволен, забравих му модела, 5" за 200 лв. , бюджетен, но не беше лош. Ъпдейт никога не е получавал, но и не му търся. Камерата (то за тия пари...) беше като ония по 10 лв. в китайския за Skype, звука един стъклен и смотан, картината - зърнеста (480х854 на 5" не изглеждат приятно) TN, батерията го докарваше на нещо, но не кой знае какво. Все пак не успя да даде някакви дефекти и си работеше долу-горе приятно, докато не го продадох.
Хубаво само мога да кажа за окомплектвката - 2 протектора и силиконов гръб.

От двата лаптопа и S90-то съм потресен, но най-големия потрес категорично беше Y50 за 2100 лв. Това бяха най-зле похарчените ми пари. Изсилих се да си купя нещо, от което въобще нямам нужда, и на всичкото отгоре след 3 престоя в сервиз нищо не сработи както трябва. Накрая го пуснах за части, екрана почна да губи картина, ако не го наклониш (не е удрян, изпускан и т.н.). Не знам дали е било дефектна бройка, или какво, но знам как ме е било яд за парите. Тъчпада си играеше дето му падне (софуерно го деактивирах и оставих на мишка), клавиатурата сама се "натискаше" (добавяше символи).
И не, не е от malware. Пробвал съм и с live usb с Ubuntu. Същия... lenovo.

Както и да е, отклоняваме се много от темата.

Като излезе WP7 се бях сдобил с LG Optimus 7 , имаше и порт на Nokia Maps и работеше навигацията (с малко търсене в интернета и една програма за инсталация мисля, че на .xap файлове, ако не се лъжа, не им помня вече имената), това ми е било единствения WP7. И после Ativ S , за който бях споменал с WP8.
На 7-цата интерграцията с facebook беше брутална, чак в SMS-ите...
Цитирай
#69

Аз имах Леново К5 нот и това беше брутално добър телефон. После го смених с к6 нот и съжалих много,а сега с м3 макс съм хипер доволен.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#70

По прищявка на съдбата взех Нокиа 530,бях изумен колко бързо и безпроблемно реагира всичко.Но тази смяна стана само и единствено защото нямаше и не виждах смисъл да ъпрейдна от галакси4 до галакси 5  и си викам "Дай да пробвам нещо ново".С Уин 8 интеграцията с фейса беше уникална и наистина беше страхотно.После си взех  1520 и това беше най-безпроблемния смарт с най- яката батерия който съм имал EVER.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#71

Досега не съм ползвал Windows телефон.
Или поне не си спомням. Толкова телефони съм сменил от края на 90-те досега, имах и някакви смартфони с чернобели екрани. Не се сещам да съм имал такъв телефон.

Иначе на LG-то съм с Windows 7 лаунчер, може би скоро и на P20 ще си сложа същото. Много повече така ми харесва от другите лаунчъри.
Много изчистено, нямам менюта и тем подобни да мърдам с пръст наляво-надясно.

[Изображение: Screenshot_2018-05-24-15-46-09_1.png]

[Изображение: Screenshot_2018-05-24-15-47-02_1.png]

А относно Lenovo-имах за кратко един смартфон Lenovo, ама го дадох на дядо ми. 
Който после ми го върна, щото не можел да свикне с тия екрани и си кара с Нокия-та с копчета  Tooth
После го размених с един френд за LG Optimus G-първият ми досег със смартфон на LG, преди това съм имал LG-та, но само флипове отпреди 10-15 години.

А за лаптопи Lenovo-преди почти 10 години вуйчо ми направи подарък от Италия едно Lenovo ThinkPad W 500, хибрид.
Ами какво да кажа-сега пиша от него и си го ползвам все още за основна машина. Не е мръднал! Изглежда дори и днес като чистак нов, блести, никакви хардуерни проблеми досега или сервизи, освен когато съм го карал на сервиз да го чистят. За времето си беше топ машина, а и сега хич не е зле:

8 GB RAM
двуядрен Intel Core 2 Duo T9400 на 2.6 Ghz
видеокарти ATI FIRE GL с 512 MB ram + INTEL Radeon карта с 512 MB ram
500 gb хард
1920х1200 матиран екран

Преди година научих за този лаптоп нещо много интересно-това бил последният лаптоп в света, при който имало вградени в магнезиевия корпус 3G антени, WI FI рутери,GPS и тн ,за да изкарват назад вредните облъчвания от лаптопа, които идват от тях, както и магнезиева конструкция под клавиатурата, проектирана да премахва лъчите и от процесора, картите,диска и тн. Всички останали лаптопи след този блъскат вредните лъчи директно към хората поради липса на тази конструкция в машините. Намерих и от нета една снимка.

[Изображение: 1260373.jpg]

Иначе единствено на него не мога да играя най-новите игри, но аз игри така или иначе не играя, както и не мога гладко да гледам 4k видеа-дава ми ги леко забавени, но пак ги дава. За Full HD или 2k-гледат се нормално.
За другото няма проблем-почти всеки ден обработвам снимки на Photoshop-a, отскоро и редактирам видеа, работи нормално и бързо.
А,да-и тия панти от стомана ли бяха или титан-не са мръднали след всичките тия години. Все така много стегнати.
Много съм доволен!

Все пак мисля,че трябва да го пенсионирам след тия години, ама не искам още. Свикнал съм с него.
Чудесно направена машина!
Цитирай
#72

Да не пускам нова тема - през 2013 след две години с първия Галакси S имах за кратко залитане по WP с Лумиа 520. За времето си беше добре, но ме вбеси, че още при първия ъпгрейд на ОС изтри всички оригинални уолпейпъри и сложи нови, някои от които бяха хубави, но повечето бяха по-лоши от тези, които си дойдоха оригинално с телефона. А после толкова много ги търсих онлайн!

Така и не свикнах с наличието на уолпейпър само на лок скрийна (в началото не можеше да се слага като фон на менюто). Но дори и като стана възможно не беше истински уолпейпър като на андроид и така и не свикнах. Само 2 или 3 месеца по-късно си купих втората версия на Галакси Янг, който беше супер евтинийка, но като взимаш два телефона в една и съща година в рамките на няколко месеца и си на първата си работа гледаш да пестиш...

Та Лумията не беше супер, но имаше добра камера като за тогава и тези пари и като цяло оценката ми е по-висока от на прехваления Галакси J5 (2016), който ме върна към янг-чето заради доста по-неприятните тонове, лоша батерия и като цяло 2015-2017 бяха по-лоши години за Самсунг според мен от 2011-2014. Че дори ме накараха да залитна към Айфон за кратко, но това е друга тема. Big Grin Ако WP имаше стандартен уолпепър с иконки и уиджети и плочките се показваха само като отделно меню отгоре както менютата при другите телефони според мен щеше да има повече шанс за успех. Все пак Лумиа 520 се нарежда до всички самсунги, които съм имал или пробвал (модели от 2012-2014) като един от малкото телефони, за които съжалявам, че не пазя още като резервни, докато новата андроидска Нокия не искам и да я виждам повече, а галаксито J5 го пробутах на майка ми.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)