Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Страницата по дефолт и идентификация на апарата
#1

Току що сложих да се тегли игра на телефона от Google Play през сайта. И когато гледах у-вата на LG-то пишеше: VIVACOM LGE LG-H870, както и когато върна фабричните и вляза в хром по дефолт страницата ми е на vivacom? Телефона не е купуван от там а от друг сайт.

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
Аксесоари
#2

(2018-05-19, 13:21:40)AndroiOS написа:  Току що сложих да се тегли игра на телефона от Google Play през сайта. И когато гледах у-вата на LG-то пишеше: VIVACOM LGE LG-H870, както и когато върна фабричните и вляза в хром по дефолт страницата ми е на vivacom? Телефона не е купуван от там а от друг сайт.

Страницата по дефолт и идентификацията зависят от СИМ-картата,поставена в апарата.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#3

Какво се е случило не можем да гадаем, но можеш да си смениш винаги началната страница.
Цитирай
#4

Нищо не се е случило. Просто попитах от любопитство защото винаги след фабрични настройки страницата в хром ми е на виваком (по дефолт)

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#5

А на Виваком ли си? И да не си - има някаква причина, но т. нар. "root cause analysis" дори и при платена поддръжка се прави на специални цени и при определени условия. Така че ако работи като хората няма място за притеснение.

Ако някой модератор го види този коментар и прецени - нека отвори нова тема за бъгове, дефекти и въпроси и да премести въпросните постове там. Ще е полезно.
Цитирай
#6

Да. На виваком съм. Това "root cause analysis" какво е?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#7

(2018-05-20, 17:17:17)AndroiOS написа:  Да. На виваком съм.

То се знае.Новите USM карти имат възможността да задават някои настройки по подразбиране-като началната страница на браузъра ти.
Идентификацията на телефона в магазина като VIVACOM устройство също е благодарение на нея.
И трите телефона от подписа ми съм ги закупувал от различни електронни магазини.НЕ са от Виваком,но и трите са с начална страница на браузъра към този оператор.Нормално е.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#8

(2018-05-20, 17:17:17)AndroiOS написа:  Да. На виваком съм. Това "root cause analysis" какво е?

Ами ето ти защо така се получава.

"Root cause analysis" е когато клиент иска от поддръжката обяснение защо даден бъг се е получил. Поддръжката има за задача да го поправи, не да прави анализи, за които обиковено има друг екип, който струва много по-скъпо. Така поне в Майкрософт го правим. Да, понякога, като в твоя случай, причините са лесни за откриване или известни, но ако не са - е тогава идва въпросният RCA.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)