Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки направени с Redmi note 5

MIUI 10.2.0.1 стабилен, на автоматични настройки и без филтри.
         

Естествена светлина     Тъмнина със светкавица         

Stock camera   
      
[Изображение: IMG-20190124-143009.jpg]       [Изображение: IMG-20190124-143257.jpg]

Google camera       
       
[Изображение: IMG-20190124-143037.jpg]        [Изображение: IMG-20190124-143305.jpg]

[Изображение: dsf.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на speedemon за това мнение:
  • didkobanditko
Цитирай
Аксесоари

(2019-01-24, 17:17:22)speedemon написа:  MIUI 10.2.0.1 на автоматични настройки.

Stock camera
[Изображение: IMG-20190124-143009.jpg]

Google camera
[Изображение: IMG-20190124-143037.jpg]
Снимката е еднаква,просто с gcam снимаш като добавен син филтър.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • speedemon
Цитирай

(2019-01-24, 17:18:50)tiesto_pld написа:  Снимката е еднаква,просто с gcam снимаш като добавен син филтър.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk

Не съм голям специалист в областта и не споря, но според мен изглежда, че с гугълската камера е по-добре и детайла е по-пълен и изразен, особено когато приближиш. За другата снимка на тъмно няма място за сравнение и не мисля, че е от филтъра, като доближа се виждат власинките на кърпата дори, а стоковата е осезаемо по-зле... Ама как да е, нямам намерение да се почва спора Gcam vs Miui cam, всеки си преценява, просто споделих впечатления и пуснах по две "еднакви" снимки като база за сравнение.. Smile !

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

(2019-01-24, 17:28:16)speedemon написа:  Не съм голям специалист в областта и не споря, но според мен изглежда, че с гугълската камера е по-добре и детайла е по-пълен и изразен, особено когато приближиш. За другата снимка на тъмно няма място за сравнение и не мисля, че е от филтъра, като доближа се виждат власинките на кърпата дори, а стоковата е осезаемо по-зле... Ама как да е, нямам намерение да се почва спора Gcam vs Miui cam, всеки си преценява, просто споделих впечатления и пуснах по две "еднакви" снимки като база за сравнение.. Smile !
не се опитвам да споря,снимал съм с gcam и стоковата на RN5,даже в раздела за снимки им стари постове мои.Но реално снимаш с една леща и един сензор.При Gcam изчиства дадени тонове,снима малко по-тъмно и затова излиза уж по-добре.Пробвай да снимаш със стокова и после си поиграй с някой едитор ,ще видиш ,че може да докараш същия ефект.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • speedemon
Цитирай

Стана ми интересно относно gcam, та може ли някакви линкове с инструкции за инсталация и файлове за даден телефон. Опитах да търся ей така, но като не знам какво точно да търся и се омотах.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

(2019-01-24, 20:41:23)veso99 написа:  Стана ми интересно относно gcam, та може ли някакви линкове с инструкции за инсталация и файлове за даден телефон. Опитах да търся ей така, но като не знам какво точно да търся и се омотах.
Зависи за кой модел телефон ти трябва.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай

https://medium.com/@jhangyu/redmi-note-5...b186654b5d

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай

(2019-01-24, 20:41:23)tiesto_pld написа:  не се опитвам да споря,снимал съм с gcam и стоковата на RN5,даже в раздела за снимки им стари постове мои.Но реално снимаш с една леща и един сензор.При Gcam изчиства дадени тонове,снима малко по-тъмно и затова излиза уж по-добре.Пробвай да снимаш със стокова и после си поиграй с някой едитор ,ще видиш ,че може да докараш същия ефект.
Общо взето това вероятно е точно така. И стоковата камера и Gcam и Open Camera получават една и съща информация общо взето, защото не мисля че те определят меренето. По-скоро те процесват по различен начин получения row файл. Доколко има детайли в кадъра зависи от качеството на обектива и сензора и от това доколко при конкретния кадър тези детайли са на фокус. А фокусирането си зависи от модула мисля, не от пролиожението за камера. Относно обработката - има и още по-лесен и естествен вариант - в Google Photos просто изберете настройки по подразбиране за снимката, те са братовчеди с GCam. Или още по-добре, само когато Google Photos ви предложи изрично да промени автоматично процесването на кадъра, ако не ви предложи, значи общо взето е съгласна със стоковата камера. Аз лично предпочитам да правя това на компютъра, на голям екран с добра динамика, на който да преценявам кой вариант да запазя. 
Приложените скрийншоти са съответно от Photos в Chrome под Windows 10 и от Photos на Note 5.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edit: Извинявам се за объркващия пост, редактирах се Smile


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Еми ме могат да ги докарат тия камери и не могат. На дневна светлина бива но на тъмно са си все същата боза камерите на Xiaomi. Отчитам факта че са бюджетни телелефони но телефони на Самсунг на 4 години снимат по добре .
Цитирай

дай Самсунг за 300 лв който снима по-добре!!!

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • donscot, milenvn
Цитирай

(2019-01-31, 17:11:09)kockata123 написа:  Еми ме могат да ги докарат тия камери и не могат. На дневна светлина бива но на тъмно са си все същата боза камерите на Xiaomi. Отчитам факта че са бюджетни телелефони но телефони на Самсунг на 4 години снимат по добре .


Тоест, ти твърдиш, че ако ти покажа да речем пет кадъра, ти ще познаеш кои от тях са снимани със Xiaomi?
[-] 1 потребител изказва благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Директно сравнение на камерите при фото и видео между Note 5 и Note 7:

https://www.youtube.com/watch?v=9b1XL-mgcuQ

Честно казано очаквах доста повече разлики. Всъщност на този етап не е много ясно кой печели. Предполагам, че първо - Note 7 ще получи подобрения с бъдещите ъпдейти и второ - той все пак е нацелен да не конкурира бъдещия Note 7 Pro, за да има новия бранд и флагман и телефон от средния клас... И ако това е прословутия "нощен режим" съм леко разочарован - няма нищо, което да не мога да направя по-късно при редактиране на кадъра. А може и да греша?
Цитирай

Има си разлика и тя е в полза на 7-цата. Обаче с GCam в нощен режим телефона снима достатъчно добре
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Разлики има разбира се, ясно се вижда, че се върви в правилната посока. Да не забравяме, че и RN5 е с много голям скок от към камера.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-01-24, 17:17:22)speedemon написа:  MIUI 10.2.0.1 стабилен, на автоматични настройки и без филтри.
         

Естествена светлина     Тъмнина със светкавица         

Stock camera   
      
[Изображение: IMG-20190124-143009.jpg]       [Изображение: IMG-20190124-143257.jpg]

Google camera       
       
[Изображение: IMG-20190124-143037.jpg]        [Изображение: IMG-20190124-143305.jpg]

Огромна разлика в качеството на снимките. Определено с gCam снимката е много детайлна. 
Благодаря на колегата, че е качил снимките в пълен размер, за да може като се разпънат на монитора и да се види разликата. Евала Wink
Цитирай

7 gcam съм исталирал , правих тестоте ,за мен мое мнение най добре се сравя нощем ,има една с опция нощно виждане.
Цитирай

На Вас при Гугъл камерата и намалена осветеност, толкова намалена, че да се включва светкавица забавя ли се при снимането? При мен прави някаква обработка, върти се кръг, и трябва да не мърдам докато трае това. Дали е нормално?

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

Ако си със стоково ядро е нормално. Аз съм пробвал с ядро Kirks на пърформанс и кръгчето почти не се вижда снима светкавично
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • veso99
Цитирай

На авто[Изображение: 113b59f19c0564fc750cd55fd00487c1.jpg]
Цитирай

(2019-02-10, 19:53:51)sokkoban написа:  Ако си със стоково ядро е нормално. Аз съм пробвал с ядро Kirks на пърформанс и кръгчето почти не се вижда снима светкавично
Под ядро имаш предвид модула, който се активира през руут менъджер, нали? Може ли линк, че се "загубих" в толкова много разработки?

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

(2019-02-10, 20:28:29)veso99 написа:  Под ядро имаш предвид модула, който се активира през руут менъджер, нали? Може ли линк, че се "загубих" в толкова много разработки?

Под ядро имам предвид, точно ядро(kernel) и не се активира през руут а през TWRP
   
Цитирай

Ахам. Ем, аз рядко правя тези гимнастики и позабравям някои неща. Пък и ядрото си ми е по-познато като кернел Smile

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

@speedemon - a откъм снимане на видео как е ъпдейта? Звук, картина, фокус добре ли са?

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай

Това звучи добре, а ако на практика е така ,защо ли да се мъчиш с гугъл камера!
https://www.kaldata.com/телефони/новият-...7.html/amp

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
[-] 1 потребител изказва благодарност на veso99 за това мнение:
  • intolerable
Цитирай

(2019-02-10, 23:18:02)Forsi написа:  @speedemon - a откъм снимане на видео как е ъпдейта? Звук, картина, фокус добре ли са?

С последната стабилна и най-добре работеща за мен "Google Camera 5.2.025-Final" няма никакви терзания. Не крашва предната камера, видеото е перфектно, няма бъгове и работи добре. Пробвал съм сигурно всички пачове в нета, и голяма част от apk-та с камери, но по-стабилно поне за мен няма. Чакаме и се надяваме някой да успее да подкара версия 6 без да крашва при предна камера или видео, никъде не намерих решение. Изчетох XDA, 4PDA, половината индийци, но за тази предна камера на версия 6 така и нямам резултат за това ползвам посочената по-горе, която е перфектна.

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)