Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Здравейте как да си смена езика на телефона? Изинявам се за тъпия въпрос
Цитирай
Аксесоари

@Dari, Не си споменал за кой модел телефон става въпрос в крайна сметка и дали въобще има връзка с темата, в която си пуснал запитването си?
Ако няма връзка с текущата тема, то въпросът ти ще бъде преместен в правилната, където и ще намериш отговор след пояснението ти.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Dari написа:Зравей може ли да ми помогнеш как да си смена езика на телефона телефона ми е xiaomi mi a2, взеха ми гривна мая банд 3 и да си я настроя,много ти благодаря
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай

@Dari, Надявам се да помогне:
Настройки / Система / Езици и въвеждане/ Език - Съответно ако няма желания от теб език,  кликваш върху добавяне на нов език и избираш този, който искаш.
След това чрез задържане и плъзване върху появилия се нов език в менюто и можеш да ги разместиш сред съществуващите налични добавени и според приоритета си.

Settings / System / Language and Input / Language / Add language (+)

.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Колеги сигурни ли сте че mi band 3 показва вярно изминатото растояние и крачки. От два дни я имам и ми показва че съм направил почти 19000 крачки и съм изминал 13.4 км. Това е нещо невероятно за мен тъй като до скоро имах Huawei watch 2 и при същия начин на живот в делничен ден с ходене на работа и след това във фитнеса ми е отчитал най-много 7 и малко километра. Няколко дни преди да взема гривната бях направил засечка с Samsung Health на телефона ми и отчете сходни резултати с Huawei watch.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Вписал ли си си вярно в профила височината, килограмите, годините?

Има опция за обучаване на гривната, когато не ходиш можеш да пускаш гривната да е в режим седене, миене на зъби и т.н, за да не отчита паразитни движения
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • tonus
Цитирай

В профила всичко ми е вписано вярно. Ще пробвам това с обучението.

Има ли възможност да задам максимален пулс и при превишаването му гривната да вибрира.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Здравейте, нова съм в групапа и предварително се извинявам. Закупих гривната, но брат ми я използва, днес по обяд е спряла да отброява крачките на 7733, разкачи я от блутут и отново я свърза започна да отброява и отново спря... Благодаря, предварително
Цитирай

(2019-01-11, 20:30:52)tonus написа:  Колеги сигурни ли сте че mi band 3 показва вярно изминатото растояние и крачки. От два дни я имам и ми показва че съм направил  почти 19000 крачки и съм изминал 13.4 км. Това е нещо невероятно за мен тъй като до скоро имах Huawei watch 2 и при същия начин на живот в делничен ден с ходене на работа и след това във фитнеса ми е отчитал най-много 7 и малко километра. Няколко дни преди да взема гривната бях направил засечка с Samsung Health на телефона ми и отчете сходни резултати с Huawei watch.

За сравнение днес ползвам един стар Samsung Gear S паралелно с Mi Band 3 и Xiaomi от сутринта до момента дава 9896 крачки/7,07км срещу 8487 крачки/6,36 км при Самсунга.
От друга страна снощи съм легнал в 23,15ч и се събудих в 6,07ч а гривната ми отчита сън от 22,47ч до 6,23ч.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Съня можеш да си го редактираш, а километрите, тъй като гривната няма GPS ги натамънява по височината ти и предполагаемия разкрач за тази височина

Аз съм си пуснал измерване през телефона и през часовника за крачките и ми дава 260 крачки разлика само. Явно нещата са субективни, но е важно да си обучиш гривната кога наистина ходиш и кога извършваш друга дейност, генерираща паразитни движения
Цитирай

@suffer, тази опция за обучение винаги ми е била интересна какво точно прави. Дали реално ти обучава гривната или информацията се праща до xioami и по никакъв начин не се отразява на по-нататъшната употреба на твоята си гривна?

Аз по принцип съм много доволен от тройката, но честно казано най-неточно ми отчита съня в сравнение с ми банд 1 и 2. Особено кога се събуждам. Единицата беше най-простовата, но съня ми го засичаше до косъм.

И впрочем в £маг в момента е на 55 лв. 2 години гаранция + доставка за няколко дни си е далавера.
Цитирай

Ами отдавна я нямам вече, но според мен записва само твоите си движения и ги има предвид при бъдещо мерене на крачки
Цитирай

Иначе батерията е чук. Утре вечер става една пълна седмица експолатация с едно зареждане а е още на 39%.
Перфектен резултат спрямо предишния ми Huawei watch 2, който въпреки многото щуротии в него разкарах бързо защото ми писна всяка вечер да го зареждам.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Здравейте, днес си взех гривната и имам въпрос. Езикът на телефона ми е на английски, гривната също е на английски. Известията например от Вайбър са написани на български език и как да настроя гривната да ги показва, а не както в момента показва само въпросителни знаци в правоъгълници?


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай

Погледна ли първата тема в раздела?
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1533524
Цитирай

Да, благодаря, сложих български език, като използвах файловете на колегата Pusheka и стана. Но имам други проблеми. Пробвах функцията за прекъсване на входящо повикване - задържах бутона с нужната продължителност, но нищо не стана, а функцията да заглушиш звъненето си работи. При някого да е същото? Интересно, че времето след смяна на фърмуера, ресурсите и BOLD се показваше, но изведнъж спря и ми изписва да отворя приложението. Как да го оправя? И да попитам и при вас ли на нотификациите след името на човека, който ти пише има ":" и веднага след тях самото съобщение без интервал преди това, който да го разделя от двете точки? Може би за последното издребнявам , Забелязах, че и пренасянето на по-дългите думи не е точно пренасяне, защото запълва дисплея и колкото букви останат ги слага на нов ред, дори и една буква да е.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Вчера гривната ми си ъпдейтна фърмуера и сега отчетените резултати за изминато разстояние, крачки и пулс се доближават до тези на часовника Самсунг с който сравнявах отчитането.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • suffer
Цитирай

С коя версия на фирмуера ти е гривната сега?

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

V 2.2.0.42

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • Friz
Цитирай

Здравейте!
Вчера ми подариха гривна Mi Band 3 и все още я изучавам... Искам да засека какво разстояние пробягвам по време на игра на футбол (малки вратички). Играем в зала (на закрито) - в този случай кой режим на тренировка да използвам от приложението към гривната - бягане на открито или бягане на пътека? Някакви други идеи?
Цитирай

Без gps няма да стане точното разстояние, а едва ли ще можеш да бягаш с телефона в джоба.
Или бягане на пътека или просто си синхронизирай след мача ми фит и събери стойностите(ако са повече от една) на изминалото разстояние за последните 1-2 часа. А. При мен последните 3 са от прибиране до вкъщи с две спирки по пътя. Събирам стойностите и 2.57км е според другото приложение, което няма смисъл да снимам


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • ASimov, HSGeorgiev
Цитирай

Определено ако не се касае за бягане като бягане, а друг някакъв спорт, няма нужда да използвате режима за бягане навън. Разликата е основно в това, че или използва GPS на телефона или ако има вграден GPS - bip/pace etc., използва него за да изчислява изминатото разстояние. Ползата от това се състои във възможността за изчисляване на параметрите на бягането - темпото (pace), което е време за което изминавате километър, каданс, което е брой крачки за една минута, stride или дължина на крачката. Няма как да измервате дължината на крачката, темпото и скоростта, без насерд с отчитането на броя крачки да отчитате и изминатото разстояние. Прекрасно може да се бяга с телефон в джоба и аз го пробвах от любопитство, за да разуча Mi band 3 на жена ми - пробвах да бягам с нея и с моя Bip и резултатите бяха изключително сходни. Въпросът е ако се касае за игра на футбол какъв би бил смисълът от изчисляването на основните параметри на бягането - те са тотално ненужни и неприложими. Ако играеш футбол нито се стремиш към постоянно темпо, нито към каданс 170-180, нито пък определяш по същия начин каква е оптималната дължина на крачката. По-скоро ще имаш нужда от самия брой крачки и колебанията на сърдечния ритъм. Така че в такъв случай аз бих използвал режима за бягащата пътечка. Между другото разликата между използването на този режим и простото засичане на показателите преди и след играта е в начина на измерване на сърдечния ритъм. Ако активирате режим на тренировка ще имате и постоянно мониториране на сърдечния ритъм и евентуално предупреждения когато преминете горната граница, докато в другия случай ще зависи от настройките в Mi Fit. Освен това в първия случай ще запише тренировката в Mi Fit с всчики събрани данни.
[-] 2 потребители изказват благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • ASimov, suffer
Цитирай

Предната седмица оставих гривната в нормален режим, без да включвам никакъв режим на тренировка. После, както и казахте, събрах активностите във времевия интервал на игра и се получава колко общо е изминатото разстояние. Интересно е, че гривната е засякла най-висока степен до "бързо ходене", като има и "бавно ходене". Второто си го обяснявам с това, че по едно време бях и на вратата. Първото вероятно се дължи на това, че не се бяга постоянно с някакво темпо по време на футбол, а има отделни пикове и спадове, които приложението няма как да отдели точно и прави някаква средна стойност. Тази седмица ще пробвам и режим "бягане на пътека" и ще споделя резултата.   Rolleyes
[-] 1 потребител изказва благодарност на ASimov за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Днес ми се ъпдейтна гривната до V2.3.0.2, но честно казано не забелязвам нищо по различно от предишния(V2.2.0.42). Ако някой има друг наблюдения да сподели Smile

Huawei P10 (VTR-L09) Dazzling Blue
Цитирай

Резултатът от снощния мач: обикновения режим на гривната е отчел 5,5 км, 7380 крачки в режим "бързо ходене", а режим бягане на пътека - 4,87 км. Има и измерване на пулса естествено, макар, че като приключихме мача гледам гривната е загубила връзка с телефона (естествено), а за пулса на телефона пише - не може да се измери, затегнете гривната (нещо от този род). След свързване на гривната към телефона, информацията се синхронизира и се появиха и измерванията на пулса. Мисля, че резултатите са съпоставими, но кой е по-точен като разстояние? Предполагам крачкомера (или така ми се иска  Big Grin ).
П.П.: И на мен снощи ми се ъпдейтна гривната, но къде гледате коя е версията?  Rolleyes
[-] 1 потребител изказва благодарност на ASimov за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)