Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 8/ MI 8 EE/ MI 8 SE- Покупка

Ами проблем е, защото си избрал конкретен търговец заради бързата доставка, изведнъж доставката се оказва не чак толкова бърза. Затова му отнемаш от звездите и оставаш коментар за да знаят останалите потребители.
[-] 2 потребители изказват благодарност на joring за това мнение:
  • airbus, Victormihov
Цитирай
Аксесоари

Няма толерантност и разбиране. Всичко се случва и почти винаги не по вина на търговеца. Ние сме свикнали да плюем,одумваме и да сме егоисти.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • Соки
Цитирай

За каква толерантност и разбиране пишете. Една седмица информацията за пратката не е мръднала.

21/09/2018 05:58 Hub Internazionale In transito.

Търгашът работи с куриерите, следователно при направено запитване, е длъжен да съдейства, не да пише да чакаш и тн. Някой спомена по-горе за доставка с Интерлогистика за България, което значи разкарване на пратката до Варна и губене на време. Ако го знаех това, нямаше да поръчвам. Все пак има и други магазини. Само 15$ отидоха на вятъра.
Цитирай

Единствения недоволен от времето за доставка е airbus, но е нормално на 40-50 човека да има един.
Цитирай

Моя пристигна преди 2 часа от MiZealer, поръчан на 17.09, изпратен на 19.09 по GLS Italy и пристигна на 26.09 с Интерлогистика. Като смятам, 7 дни е пътувал до мен. Доволен съм много и пак ще поръчам, стига да ме устройва цената.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • anatol06
Цитирай

(2018-09-26, 13:54:12)milstan написа:  Моя пристигна преди 2 часа от MiZealer, поръчан на 17.09, изпратен на 19.09 по GLS Italy и пристигна на 26.09 с Интерлогистика. Като смятам, 7 дни е пътувал до мен. Доволен съм много и пак ще поръчам, стига да ме устройва цената.

Моят на 20ти е изпратен. Вие имате ли хронологията по ден и час на пратката?
Цитирай

Гледах я на 17track и на GLS Italy.
https://www.gls-italy.com/index.php?opti...ch&lang=en
Но днес изчезна информацията след 20.09.
Цитирай

Само това излиза като инфо при мен. А при вас?

RESULTS OF SHIPMENT
Date and time Place State Notes

21/09/2018 05:58 Hub Internazionale In transito.
20/09/2018 19:09 Caserta Partita dalla sede mittente. In transito.
Цитирай

Здравейте мисля да поръчам от AliExpress Xiaomi Mi8
Разбрах че е китайска версия с инсталиран Global Room и разбрах че няма да може да работи NFC? Това след време може ли да се оправи?
Другият ми е въпросът е коректно ли ще работи Google Play и ще мога ли да си инсталирам приложения?
Цитирай

Всичко си работи и всички от форума са с телефони от АлиЕкепрес. НФС и ГугълПлей си работят нормално, а ако искаш да са SECURE прочети темите за МИ8. Всичко е написано разпокъсано, но то няма как, понеже всичко е динамично. Моя е отключен с Глобален ром и НФС си работи нормално, изпращам си снимки, файлове и тн.
ПС. Ако няма да го използваш за разплащания през nfc i google play не се притеснявай...
Цитирай

Няма друг такъв магазин в Али. Доставката била пристигнала, ама в Лапландия. Чин-чан-чун предлага 5 долара купон, който да си го заврат по малките китайски дупки. MiZealer - най-големи лъжци!
Цитирай

NFC ми трябва точно за разплащане! Китайците казаха че от китайската версия не работи!
Цитирай

Щом така са ти казали, значи не си взимай китайската версия :-)
Цитирай

Аз съм с китайския ROM и си ползвам Phyre без проблем, само трябва да си избереш HCE за wallet

HTC 10 / iphone 12
Цитирай

A Mobi B?
Някой тествал ли е?
Цитирай

(2018-09-27, 16:24:50)zviara написа:  Аз съм с китайския ROM и си ползвам Phyre без проблем, само трябва да си избереш HCE за wallet
А каква е врътката с тези два варианта за избор? HCE I SIM wallet
Цитирай

Sim би трябвало да е както се казва.. от сим картата към оператор и не се поддържа тук.
Първата опция е за транспортни системи в китай i mi pay
A HCE - host card emulator. Това е което ти трябва то е по подразбиране на почти всички телефони и те дори нямат опция да го сменят.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай

При мен стои на Сим (така си беше не съм го пипал) и си работят разплащанията през нфс.
Но ясно де.
Цитирай

Някои с root пробвал ли е дали работят nfc разплащанията,с phyre не става други опций са с icard и leupay wallet?

PocoF2Pro
Цитирай

(2018-09-06, 12:01:05)bonos написа:  Нещо интересно, поне за мен:
https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi8-Mi-8...e_products
промо код: 9BGM864
   Order Subtotal: 407,02€
   Shipping Fee:2,49€
   Shipping insurance:8,14€
   Coupon Discount: 81,40€
   Grand Total:336,25€

Глобал версията е Grand Total:354,41€   с код BGM86412THG  
Може да се спести още 7 евро от застраховката...
За другите модели също има кодове, просто трябва да се разтърси човек. А може и с по-големи отстъпки да има, но това намерих.
При избор на European Direct Mail (2,49€ & 7-25 business days) не се заплащало мито. Питах специално и това ми отговориха. Все пак си питайте...
Преди време от този сайт поръчах MI 5 и беше много добър. И доста други неща съм поръчвал, като цяло съм доволен.
Окончателно от тук поръчах Глобалката и чакам. Ще пиша като дойде.

Благодаря, borko197, ама поръчах вече едно синичко от Banggood. 2-3 лева е повече глобал версията, която за аматьор като мен прецених, че ще е по-лесен вариант. А без застраховката дори е по-евтин десетина лева. Радваме това, което написа за цената, че е най-ниска в Али. Значи и това, което купих си е наистина на ниска цена. Успех на всички с покупките и ползването, аз приключихSmile
Дано всичко е наред, че това с връщане и гаранции в Китай...


Дойде днес телефончето, около 4 седмици от поръчката. Директно у дома го доставиха. Транспортната опаковка е перфектна. Кутията на телефона е запечатана. Пише си отстрани Global Version. Няма никакви надписи на китайски, всичко е на английски по кутията. Има и маркировката СЕ, т.е. отговаря на европейските изисквания за безопасност, опазване на здравето и на околната среда. Версията е Global 9.5  Стабилен 9.5.13.0 (OEAMIFA). Веднага се появи съобщение за актуализация и след нея е Global 10.0 Стабилна 10.0.2.0 (OEAMIFH).
Цитирай

Здравейте, мисля да закупя ми8 128гб и от 2 седмици комуникирам с различни продавачи в алиекспрес и абсолютно всички шаумита които са с глобална ром са отключени. Та въпроса ми е ако закупя такъв за да нямам проблеми за напред за флашвания към xiaomi.eu като го получа ако мина с ми флаш туул към китайски стабилен ром ще ми позволи ли през miunlock да направя опит за отключване за да нямам проблеми след това със слагането на TWRP и xiaomi.eu.

Поздрави!
Цитирай

За какво ти е глобален телефон след като ще слагаш китайски ром какъвто е xiaomi.eu? Глобален се взима само ако не мислиш въобще да флашваш телефона.
Цитирай

(2018-10-08, 05:28:43)freeborn написа:  За какво ти е глобален телефон след като ще слагаш китайски ром какъвто е xiaomi.eu? Глобален се взима само ако не мислиш въобще да флашваш телефона.

Пич написал съм глобален ром не версия, тъй като от алиекспрес по-евтините с по 70-80лв ми8 са с глобален ром и са отключени а аз искам да мина на xiaomi.eu  с мой акаунт за да не го заключа при флашването към TWRP и флашването на xiaomi.eu
Цитирай

A защо направо не поръчаш китайски с неотваряна кутия?

HTC 10 / iphone 12
Цитирай

(2018-10-08, 20:57:19)zviara написа:  A защо направо  не поръчаш китайски с неотваряна кутия?

Ако не ти е проблем дай линк защото с продавачите които съм си писал (тонки, голдуей и ксиоми онлайн стор) казват че са с отключен буутлоудър и са с глобал ром.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 5 гост(и)