Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 8/ MI 8 EE/ MI 8 SE- Покупка

А понеже тоя път не искам драми, щото миналия поръчах едно дойде друго, тука suffer ми помага да разберем дали е отключен дали не...та се оказа, че съм с xiaomi.eu
Иска ми се този път глобална стабилна версия с ота ъпдейти и да не правя нищо освен да си го ъпдейтвам като има нещо...out of the box.
Но тук въпроса ми е толкова пък ли са орязани глобалните версии? Какво толкова ще ми липсва ако не съм пак с xiaomi.eu. Аз в момента карам все на седмични бети и все нещо не е наред та не съм разбрал какво чак толкова ми е било предимството.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
Аксесоари

А защо караш на седмични бети, ами не ползваш стабилната версия?
Ами предимството е, че xiaomi.eu е базиран на китайския РОМ, който по презумция е по-добър от глобалния, махнали са всички ненужни работи и са оптимизирали РОМа, така че да има максимална производителност. Има и други неща разбира се, но това са основните. Xiaomi.eu стабилната версия си има ОТА ъпдейти.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

(2018-11-04, 14:36:44)disrespectful написа:  С DHL без разни доп. такси митници? Моя ми5 беше така от ТО ама като гледам тях вече ги няма? От кой продавач е твоя?
Ще хвърля и аз един поглед другата седмица...но се чудя дали за тия пари не е по-добре един Онър 10 от тук с гаранция...

Купих го от Goldway и цената е с DHL, като това ти гарантира освобождаване от митнически такси. Пристигна за 1 седмица от Китай до вратата ми. 
Ако не ти се занимава да флашваш къстъм ром си поръчай Global Version (а не Global Rom) и си го ъпдейтвай OTA, когато дойде ъпдейт. Цената при Global Version-a е с около 40-50лв по-висока от Global Rom, но ти идва неразпечтан с надписи на английски, EU зарядно в комплекта и сертифициран Play Store.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kn0cK3r за това мнение:
  • disrespectful
Цитирай

(2018-11-04, 21:13:47)Kn0cK3r написа:  Купих го от Goldway и цената е с DHL, като това ти гарантира освобождаване от митнически такси. Пристигна за 1 седмица от Китай до вратата ми. 
Ако не ти се занимава да флашваш къстъм ром си поръчай Global Version (а не Global Rom) и си го ъпдейтвай OTA, когато дойде ъпдейт. Цената при Global Version-a е с около 40-50лв по-висока от Global Rom, но ти идва неразпечтан с надписи на английски, EU зарядно в комплекта и сертифициран Play Store.

Това ми харесва. Тоест не просто с глобален ром, а директно произведен за EU пазар, нали? (а рома си е global stable) Значи ще ми стъпи около 750. Хайде  ще разгледам другата седмица около 11.11. Значи има защо да се дадат тези 40-50 лв сравнение само с версията глобъл ром. Макар че пък ако не е разпечатван, не е и тестван от търговеца....пак е трики. Big Grin Сега съм малко на кантар дали да е global version или global rom. Ще помисля.
Благодаря пичагиSmile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

Глобалната версия е за предпочитане за хора, които не искат да човъркат по телефона.
Няма риск от умиране при инсталация на глобален ром със заключване(след съмнително отключване от търговеца) и..
Еу зарядно.
Други плюсове не виждам.
На много места е обсъждано как на регион България не работи лицевото отключване, темите, сменящите се тапети и т.н
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • disrespectful
Цитирай

Така е, темите не бачкат на глобалната версия - имаш дефолтна и класическа - не виждам разлика между тях. Искам да попитам само или вариант иконите от квадратни да станат кръгли без да слагам някакъв лънчер - дефолтно искам да стане, защото класическата тема си ми харесва, само иконите искам да са кръгли.
Цитирай

Ами сменяш региона, намираш тема с кръгли икони и прилагаш само тях.
След това си връщаш региона на бг


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • disrespectful, e34v8
Цитирай
Wink 

Ах колко време ми отне докато открия хитринката с иконките. Става точно така, както suffer го е описал.
Аз ползвам иконите на sGalaxy Pro темата, тъй като са приятно заоблени и добре познати, тъй като идвам от Galaxy устройство.

[Изображение: 9433485t.png]

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай

И аз прочетох за смяната на региона, сменях на англия, германия, сингапур и пак не ми се отваряха нови теми. На коя държава да сменя? С глобалната версия на телефона съм.

П.П. Намерих го - излиза един бутон отдолу като сменя региона Smile. Мерси много

П.П.2 - Когато си избера която и да е тема ми изписва, че не е съвместима с телефона - ще ми препоръчате ли някоя, която е съвместима с mi 8.
Цитирай

@Xiaomi007 , въпрос на твой вкус е коя ще си избереш. Аз си ползвам Default-натата тема само че с икони от sGalaxy Pro темата. Дори и да ти казва, че темата не е съвместима с телефон, потвърди прилагането и. При мен на половината теми ми изписваше, че не е съвместимо. Ако и така не става, просто в търсачката не теми напиши MIUI 10 и със сигурност ще ти излязат съвместими.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай

(2018-11-05, 14:21:57)Xiaomi007 написа:  И аз прочетох за смяната на региона, сменях на англия, германия, сингапур и пак не ми се отваряха нови теми. На коя държава да сменя? С глобалната версия на телефона съм.

П.П. Намерих го - излиза един бутон отдолу като сменя региона Smile. Мерси много

П.П.2 - Когато си избера която и да е тема ми изписва, че не е съвместима с телефона - ще ми препоръчате ли някоя, която е съвместима с mi 8.
Най-много опции за промени би трябвало да имаш на регион Индия - там можеш да променяш теми, мелодии, шрифтове и картинката на заключения екран да се променя на заложен интервал автоматично. Но за сметка на това ще имаш от време на време съобщения - разни реклами и никому ненужни вести от околностите на река Ганг Wink.

П.П. Поне така е при мен на редми 4, но невярвам МИУИ да е много по различен при теб.

Дойде и моето време за смяна на инвентара. Хич не ми се прощава с любимия редми 4 приме, ма ставам жертва и аз на пълния екран. Обаче ми8 ми идва твърде габаритен и затова се насочих към ми8се (горе-долу същите габарити като 4-та, но цялото екран). И взех да гледам из Али-то, щото тук явно няма да излезе официално и глобално. Обаче да ме светнете къде уловката на тези 2 обяви на Ми-сторе-то:
https://www.aliexpress.com/item/Custom-R...2e0ePtEn3N - с промоция за 11.11
https://www.aliexpress.com/item/New-Xiao...2e0ePtEn3N - без промоция, пък по-евтин

И още един въпрос - това, че отключват бутлодерите, за да сложат хиоми.еу добре ли е или не? Не е ли по-добре да си го искам неразпечатам и аз да му слагам ром? Така или иначи после ще трябва да го правя, ако искам ъпдейт, доколкото разбирам.
Сигурно ще имам и още въпроси, но засега да си изясня това, а после ще ви товаря още Wink.

LG Optimus GT540-2.1 (Eclair)=>Alcatel Onetouch Idol-4.1.1(JB)=>Samsung Galaxy S3 Neo-4.4.2(KK)=>Xiaomi Redmi 4 Pro-6.0.1(MM)=>Xiaomi MI8SE-10 QKQ=>Poco F2 Pro 12 SKQ
Цитирай

1.Уловката е следната - все някоя риба ще се закачи като види промоция и ще плати по-високата цена.
2.Китайска версия с неразпечатана кутия е трудно да намериш, да не кажа невъзможно. Ако не разбираш много от флашвания, препоръчвам глобална версия със запечатана кутия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на NikolayBUL за това мнение:
  • gabarko
Цитирай

(2018-11-05, 21:26:50)NikolayBUL написа:  1.Уловката е следната - все някоя риба ще се закачи като види промоция и ще плати по-високата цена.
2.Китайска версия с неразпечатана кутия е трудно да намериш, да не кажа невъзможно. Ако не разбираш много от флашвания, препоръчвам глобална версия със запечатана кутия.
Ок, ама за mi 8 SE засега на хоризонта глобална версия се не види. Има още няколко дни да помисля.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

LG Optimus GT540-2.1 (Eclair)=>Alcatel Onetouch Idol-4.1.1(JB)=>Samsung Galaxy S3 Neo-4.4.2(KK)=>Xiaomi Redmi 4 Pro-6.0.1(MM)=>Xiaomi MI8SE-10 QKQ=>Poco F2 Pro 12 SKQ
Цитирай

Нищо не пречи да попиташ продавача дали може да ти изпрати неразпечатана кутия и сам да си го отключиш. Може пък да извадиш късмет.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

(2018-11-06, 12:03:33)Friz написа:  Нищо не пречи да попиташ продавача дали може да ти изпрати неразпечатана кутия и сам да си го отключиш. Може пък да извадиш късмет.

Аз питах и ме резнаха. Не можело, всички се отваряли за тест и флаш на глобал ром. (Mi Global Store).

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Предполагам, че и на колегата така ще му отговорят, но все пак нямаме много фийдбек за 8SE та може при този модел да е различно.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

Може ли да ми кажете  има ли разликата между Global rom и  Global version в начина на работа ,какъв Global rom поставят от Mi Global Store.Защото цената с Global rom за 6гб 128 гб е като на 6гб 64гб  Global version.Ако взема  Global rom трябва ли после да се префлашва или може да се ползва така.

ex Note 4 : ex Note 10 +: S 23 Ultra
Цитирай

@vesko_iotov, Global version на телефона обикновено е с ЕУ зарядно и няма преходници - оттам идва и разликата. Както и липса на някои частоти, които тук не се използват. Ако си с Global rom няма нужда да се префлашва, т. е. това си е официален ROM с поддръжка на OTA ъпдейти, т. е. може да се ползва тук без проблем.

 
Цитирай

(2018-11-06, 16:09:19)vesko_iotov написа:  Може ли да ми кажете  има ли разликата между Global rom и  Global version в начина на работа ,какъв Global rom поставят от Mi Global Store.Защото цената с Global rom за 6гб 128 гб е като на 6гб 64гб  Global version.Ако взема  Global rom трябва ли после да се префлашва или може да се ползва така.

Има разлика. Global version си е официална глобална версия с глобален ром. Идва си така от производителя и си е със заключен БЛ. "Global Rom" обявите са за китайски версии на телефона (хардуерно няма разлики в самия телефон) с флашнат глобален ром. Лошото е, че идват с отключен БЛ и ако се опиташ да го заключиш докато е с глобален ром, ще има брик. Ако си му сложиш официалния китайски ром, тогава можеш да го заключиш.

Какви са разликите между глобалния ром, китайския и този на Xiaomi.eu е писано във форума.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на e34v8 за това мнение:
  • disrespectful
Цитирай

Аз съм много разочарован от задаващият се 11.11...
от март имам хардуеърен проблем с моя mi4s, но се траеше и си викам "ще изчакам 11-ките"
При моя начин на ползване 64 GB са ми предостатъчни и започнах да разглеждам. Установих, че съотношението цена/сигурна доставка го има само при един търговец - Xiaomi Mi Store. Нямам опит с тях, но отзивите са добри, цената също 341$ +26$ DHL- 6$ купони.
Goldway е махнал DHL Duty Free...настоящия телефон взех от него и всичко беше ОК.
Точно липсата на алтернативи ме разочарова - Aliexpress се променя и това не е добре за напред
Като дойде ще разказвам...

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай

Аз от тук поръчах -
https://s.click.aliexpress.com/e/cfu1AZ8k

Като дойде, ще пиша дали всичко е наред.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

(2018-11-07, 01:27:09)fan76 написа:  Аз съм много разочарован от задаващият се 11.11...
от март имам хардуеърен проблем с моя mi4s, но се траеше и си викам "ще изчакам 11-ките"
При моя начин на ползване 64 GB са ми предостатъчни и започнах да разглеждам. Установих, че съотношението цена/сигурна доставка го има само при един търговец - Xiaomi Mi Store. Нямам опит с тях, но отзивите са добри, цената също 341$ +26$ DHL- 6$ купони.
Goldway е махнал DHL Duty Free...настоящия телефон взех от него и всичко беше ОК.
Точно липсата на алтернативи ме разочарова - Aliexpress се променя и това не е добре за напред
Като дойде ще разказвам...

Моят си го взех от Goldway и пристигна преди 2 седмици. но гледам че все още си го предлага с опция за доставка DHL. --> цък

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай

(2018-11-07, 11:48:53)Kn0cK3r написа:  Моят си го взех от Goldway и пристигна преди 2 седмици. но гледам че все още си го предлага с опция за доставка DHL. --> цък

Предлагат DHL, но са махнали банера- "No custom duty for EU by DHL". Много подвеждащо от тяхна страна. Обикновена поръчка с DHL води до 100 % митница. Използвайте обикновена поща или търговци като Ми Глобал сторе, който продължава да предлага duty free DHL.


Цитирай

(2018-11-07, 08:02:18)e34v8 написа:  Аз от тук поръчах -
https://s.click.aliexpress.com/e/cfu1AZ8k

Като дойде, ще пиша дали всичко е наред.

Дойде за 8 дена. Доста бързо. Всичко е наред. Вече е с китайски стейбъл, заключен.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на e34v8 за това мнение:
  • Friz
Цитирай

(2018-11-08, 19:58:10)e34v8 написа:  Дойде за 8 дена. Доста бързо. Всичко е наред. Вече е с китайски стейбъл, заключен.

За чий е с китайски стейбъл? Питсм понеже има проблеми и бъгове с него, когатонсе ползват гугълски приложения.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)