Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Доколкото разбрах от форума на xiaomi.eu, няма да има седмични бета ъпдейти, но все пак нови стабилни ще има...

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
Аксесоари

Да. И Аз прочетох днес тази информация:

“We have confirmed with MIUI Global ROM developer team that there will be no Global Beta update for Mi 5 & Redmi Note 3 Pro, except for the last stable ROM that comes in the near future. And Beta Team for Mi 5 and Redmi Note 3 Pro will be disbanded after its release.“
Цитирай

Тоест последната версия с която съм и аз е - MIUI 10.2 8.11.22/23 ?

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

За MI5 Global Stable днес излезе MIUI V10.2.2.0. Актуализация на пача за сигурност + някои фиксове и поправки. Размерът на ъпдейта e 520MB.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • suffer
Цитирай

и камерата ти трябва да се е променила... и при деснив бутон, въведени горе в лентата, някои опции..

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

Аз съм с mi-globe 8.11.22. Струва ли си да минавам на стабилен ром във връзка със сигурността?

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай

(2019-01-23, 14:52:51)duscott написа:  Аз съм с mi-globe 8.11.22. Струва ли си да минавам на стабилен ром във връзка със сигурността?
За сега - не. Последната стабилна е спряна, заради бъгове.

 
Цитирай

Актуализацията MIUI V10.2.2.0 пак е налична за сваляне и инсталиране. Явно бъговете вече са оправени.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • duscott, suffer
Цитирай

(2019-01-25, 16:08:46)NoMaD написа:  Актуализацията MIUI V10.2.2.0 пак е налична за сваляне и инсталиране. Явно бъговете вече са оправени.

Някой изпробва ли я? Мога ли да я кача директно върху 8.11.22 или трябва да изчистя data?

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай

(2019-01-29, 20:00:02)duscott написа:  Някой изпробва ли я? Мога ли да я кача директно върху 8.11.22 или трябва да изчистя data?
От два дни съм с нея. Към забележките - пача за сигурност е от октомври 2018 г., процентите за батерията са вътре в самата иконка и почти не се виждат. Промяна в работата на устройството си не наблюдавам. Може да си качиш актуализацията през трите точки на ъпдейтъра. Успех!

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • duscott
Цитирай

През трите точки - bootloop. После през TWRP и почистена data - пак същия резултат Sad.

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай

@NoMaD давай съвет.
Щом така или иначе си чистил датата пусни го през miflash.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

(2019-01-30, 10:33:51)duscott написа:  През трите точки - bootloop. После през TWRP и почистена data - пак същия резултат Sad.
OTA ъпдейти досега не си ли получавал?

 
Цитирай

Има няколко бройки ми 5, които при какъвто и да е ъпдейт до андроид 8 буутлуупват. Ако си от тях, засега няма лек. Единственото, което съм успял да подкарам е нещо като pixel expirience по проекта treble.
Цитирай

(2019-01-30, 10:42:07)Friz написа:  @NoMaD давай съвет.
Щом така или иначе си чистил датата пусни го през miflash.
Не мога да намеря tar файл. Не мога да монтирам и телефона за да мога евентуално да кача друг zip...

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай

Той нали си е бил на андроид 8 поне доколкото прочетох е бил с 8.11.22, който си е 8. Или имаш в предвид, че при всякакви ъпдейти с андроид 8 прави буутлуп?

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

(2019-01-30, 10:49:54)NoMaD написа:  OTA ъпдейти досега не си ли получавал?

Получавал съм. До сега всичко беше наред - никога не ми се беше случвало.

(2019-01-30, 11:14:01)Friz написа:  Той нали си е бил на андроид 8 поне доколкото прочетох е бил с 8.11.22, който си е 8. Или имаш в предвид, че при всякакви ъпдейти с андроид 8 прави буутлуп?

Да на 8.11.22 бях. Свалих си файла през телефона и от вградения ъпдейтър зададох файла. Всичко беше ок до екрана "mi powered by android". Изчаках около 20 минути и тогава започнах да се притеснявам.

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай

От тук можеш да изтеглиш последния ъпдейт за fastboot:

http://en.miui.com/a-234.html

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 1 потребител изказва благодарност на Friz за това мнение:
  • duscott
Цитирай

според мен решението ти е mi flash pro.
Той ще ти изтегли и необходимия зип. от теб се иска да си в режим рекавъри (power+VolUp) и ако има опция за свързване с mi assistant да е избрана.
Там ще може да се флашне последния ром и да се изчистят данните при нужда.
Ако не става и телефонът е със заключен буутлоудър остава да се свали задния капак и да се флашне телефона през edl. и това ако няма хардуерен проблем, разбира се
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • duscott
Цитирай

Флашнах през miflash и пак стигна до екрана с "powered by android" и не помръдва напред... Остана да опитам с mi flash pro.
.............
Ново: и през flash pro не се получи. Знаете ли сервиз в София, където могат да ми го оправят?

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай

@duscott, може да опиташ в hiaomishop, те имали сервизно обслужване.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • duscott
Цитирай

Накрая успях да стартирам телефона. Изгубил съм руут и имам някакво ново рекавъри, предполагам стоково, от което не мога да флашна нищо. Единствената ми опция е да се свържа с MiFlashPro. Опитах с процедурата в началото на секцията, но не мога да стигна до adb режима (с включен developer и debugging). Инсталирах и посочените драйвъри. Мога ли да използвам някакъв друг метод?

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай

А да си префлашнеш стария ROM опита ли?

 
Цитирай

(2019-01-30, 18:56:58)NoMaD написа:  А да си префлашнеш стария ROM опита ли?
Не си направих копие Sad. Впечатленията ми от Global 10.2.2: по-бавен от седмичния; няма приложение за автонатичен ъпдейт; няма вграден twrp, нито автоматично руутване, няма automated tasks, които са много полезни според мен; не мога да инсталирам Adaway. Доста недостатъци за един ден използване. Не работи сайтът на mi-globe, за да си сваля стария.

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай

e, oт глобалния не можеш да очакваш друго.

руут, twrp, adaway си искат допълнителна инсталация и няма гаранция, че ще ти минават ъпдейтите после.
по-добре стой на xiaomi.eu или mi-globe и други производни на китайския ром.

Обаче ако се занимаваш с онлайн банкиране, безконтактни плащания и т.н, по-добре да си без тези глезотии Smile
намираш един браузър без реклами и сваляш само версии на приложенията без реклами, настройваш си телефона да няма препоръки и дори в стоков вид няма да имаш нужда от adaway

https://play.google.com/store/apps/detai...mini&hl=en
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • duscott
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)