Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S-Pen-a тотално отказа
#1

Днес реших да свърша малко работа с писалката и... пълна греда. Даже не отчита, че я вадя. Абсолютно никаква реакция каквото и да направя. Вчера бях малко по плажовете и явно добре се е накиснала. Телефона работи безупречно, ама писалката - не. Някой със съвети? Благодаря предварително.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
Аксесоари
#2

На теория и писалката има ip68 защита от вода и може да пробваш гаранционно да я подмениш.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#3

Преди да го водиш на сервиза може да върнеш фабричните настройки.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#4

Не ми се играе после да настройвам пак, а съм 99% убеден, че няма да помогне. Дадох му само wipe cache partition. Чета из нета, че ги сушат, ама при мен няма файда (все още). Цяла нощ я държах с изваден край, за да може да изсъхне евентуално, ама или влагата трудно ще излезе, или има някъв друг фал. Днес ще ида до магазина, от който го купих, поне да пробвам с друг стилус...

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#5

Пичове, това отчитането за изваждане, нее ли някакъв сензор на самия телефон. Мисля че е възможно, проблема да е в телефона а не в писалката. Също така, аз поне не бих влизал в подробности, как е спряла да работи. По-скоро казвам, че просто не работи.

Samsung Galaxy Note 4 - Black - 32/3
Samsung Galaxy Note 8 - Midnight Black - 64/6
Samsung Galaxy Note 10 Plus - Aura Black - 256/12
Samsung Galaxy S21 Ultra - Phantom Black - 256/12
Цитирай
#6

(2018-06-08, 07:59:57)stankovraca написа:  Пичове, това отчитането за изваждане, нее ли някакъв сензор на самия телефон. Мисля че е възможно, проблема да е в телефона а не в писалката. Също така, аз поне не бих влизал в подробности, как е спряла да работи. По-скоро казвам, че просто не работи.

Сензор е явно, защото ми показва, че писалката я няма. Пък тя вътре... И Air command-a е актвиен, все едно ме чака да пиша. Не мисля, че ще е проблем да им обясня точно случката. Все пак точно с такава цел тая тухла е направена "водоустойчива".

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#7

Пробвай писалка от друг ноут на твоя телефон и пробвай и обратно, твоята писалка на друг ноут. Ще си покаже.

Samsung Galaxy Note 4 - Black - 32/3
Samsung Galaxy Note 8 - Midnight Black - 64/6
Samsung Galaxy Note 10 Plus - Aura Black - 256/12
Samsung Galaxy S21 Ultra - Phantom Black - 256/12
Цитирай
#8

(2018-06-08, 08:10:27)stankovraca написа:  Пробвай писалка от друг ноут на твоя телефон и пробвай и обратно, твоята писалка на друг ноут. Ще си покаже.

Нямам наоколо и затова мисля след малко да ида до магазина, от който го купих, да пробвам там тая схема...

С друг стилус си бачка. В писалката е проблема, ама искат да пратят и телефона и S Pen-a на самсунг за ремонт, което хич не ме изкефи и им отказах за момента. Казах им, че ще почакам малко, да видим дали няма да изсъхне все пак...

Много ще ми се смеете, ама махнах писеца и съм го накиснал в една чаша за половин час. Ако случайно има засъхнала сол по бобината, да се разтвори.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#9

По-добре не си мокри телефона със солена вода. Или го изплаквай с чиста възможно най-скоро... и писалката

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай
#10

В отвора няма сензор, а едно механично ключе. По-добре налей вода в дупката и изплакни, ако е от сол заклещена механиката му.

Galaxy Note 8
Galaxy Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#11

(2018-06-08, 14:44:22)stamo1911 написа:  В отвора няма сензор, а едно механично ключе. По-добре налей вода в дупката и изплакни, ако е от сол заклещена механиката му.

Както написах в предишния пост, точно това направих. Сега чакам отново да изсъхне. Гледам разни клипове обаче, за това какво всъщност има вътре. Има някаква платка, на която един чешит твърди, че има и кондензатори. Да предположим, че платката е лакирана и водата не би трябвало да я бърка. Възможно ли е обаче, кондензаторите да са тотално изпразнени, тъй като вчера след като го изплакнах след плажа, го оставих цяла вечер изваден, да изсъхне и "хралупата" му в телефона... За тея кондензатори (ако са изобщо такива), логиката предполага, че се зареждат от магнитното поле, подобно на безжичното зареждане, явно... Може и пълни глупости да дрънкам - просто разсъждавам на глас...

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#12

Мисълта ми е, че трябва да изплакнеш "хралупата". пена не ти е виновен в случая.

Galaxy Note 8
Galaxy Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#13

Плакнал съм я няколко пъти. Преди малко в друг магазин, пак пробвах вече собственоръчно със стилуса на изложения Note 8. Абсолютно никакъв проблем - плавно и мазно. Проблема е само и единствено в стилуса. Между другото, не знам каква е причината - много рестарти ли, чистенето на кеша (бях го чистил преди два дена също), в измиването няколко пъти ли, ама телефона работи осезаемо по-мазно, плавно и бързо... Иди я разбери тая мистерия...

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#14

Не разбрах, защо си махнал писеца и си го накиснал и чакаш,след като в комплекта имаш няколко нови.

Samsung Galaxy Note 4 - Black - 32/3
Samsung Galaxy Note 8 - Midnight Black - 64/6
Samsung Galaxy Note 10 Plus - Aura Black - 256/12
Samsung Galaxy S21 Ultra - Phantom Black - 256/12
Цитирай
#15

За да може влагата зад него да излезе. Всъщност, отвора за писеца, освен копчето, е единственото място, през което може да влезе вода. Един тигър в тубата го лекува, като го слага във фурна на 60-70 градуса, с изваден писец, за един час. Е, да ама, ако моята жена ме види да си пека стилуса, директно ще скочи през терасата в изблик на амок.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#16

Колеги, защо нямам в комплекта резервен писец?

2x s22 ultra 128 and 1x galaxy s21 ultra 256 gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на vader11 за това мнение:
  • pab
Цитирай
#17

Би трябвало да имаш 5-6 бройки - едните бели и по-твърди, другите сиви. Разгледай си добре кутията.

Снощи SPen-a най накрая реагира на изваждане. Веднъж. И до там.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#18

До вчера писалката беше труп. Реагираше само на вадене и то много рядко, без изобщо да отчита движение по екрана. Днес, ей така за пробата, реших пак да я пробвам (една седмица след клиничната и смърт) и О!, Чудо! Сега пък имам обратния проблем. Реагира все едно я плъзгам по екрана, а тя всъщност е на 7-8 милиметра над него във въздуха. Само да я доближа и все едно натискам по екрана. Бутона също работи, ама трябва да отдалеча писалката, да го натисна и тогава да приближа. Съответно, в момента го няма и пойнтера (кръгчето на екрана). Луда история.
В това време си писах с поддръжката на Самсунг в Австрия, дали има чалъм да им пратя само писалката за сервизиране, че телефона ми трябва и не искам да се разделям с него, и някъв пич ми отговори, че ще пробва да ми прати нова писалка, само да му пратя копие на фактурата, серийни номера, име и точен адрес. Пратих му квото му е нужно и чакам реакция в момента.
Edit: Извадих самия писец отпред и реагира по абсолютно същия начин. Т.е. няма значение дали е с него или без него. С друг - същата работа.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#19

Да докладвам отново докъде стигна драмата. Днес вече работи почти нормално. Поне в по-голямата част на екрана. В скрийншотовете ясно се вижда къде сработва още без да е допрял. В бялото поле работи нормално.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#20

А какво стана пробвали с друга писалка в някой магазин дали си работи както трябва?Може и да си написал някъде но не можах да го видя.
Ще ти пратят ли нова писалка от Samsung?

А за това спрях да си тествам телефоните че струва много нерви .
Купил съм си калъфче за под вода и не разчитам на мега възможностите на телефона.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#21

Искаха адрес, пратих им. После се сетиха, че им трябва и пощенския код ( не че го няма по фактурите, пък и едно чукване в нета веднага го показва). Сега пак чакам, да видим "как могат да ми помогнат". Май почнаха да ме мотат, ама ще се чуе. От мейл до мейл минават около 2-3 дена. 

 Още първия ден пробвах с друга писалка и работеше, когато моята беше в кома, ама тогава не съм пробвал в тея проблемните зони. Ще взема пак да мина през Медиамаркт, да проверя конкретно в тях как се държи.

Edit: С друг стилус работи перфектно. Точно пробвах. Явно ще чакам още да съхне и в тва време ще чакам и мейл от Самсунг.

8 часа разлика.... Вече е неадекватен само в зоната зад камерата. Много интересен модел се получи. Явно камерата влияе доста силно на магнитното поле на екрана.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#22

От Самсунг ме отсвириха. Накрая решиха, че аксесоарите имали само 6 месеца гаранция и броят S-Pen-a за такъв. В това време, почти се оправи. Остана съвсем малък участък най-горе по средата, който не работи адекватно и предполагам, че до няколко дена и там ще се оправи. Скрийншотовете са грубо през 12 часа.


Прикачени файлове Миниатюри
                   

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#23

Добре де, една нова писалка в Дайс е 69лв. Защо не вземеш една нова и готово. Имайки предвид колко струва телефонът, не виждам да са особен проблем тези пари.
Цитирай
#24

Е, щото нали има гаранция, уж... Що да ги давам, като може да си ги спестя... Пък и ми е интересно, как точно работи и защо. В края на краищата, тва ще е решението. Пък и аз рядко я ползвам.

 Писалката вече работи адекватно по целия екран. Взе че изсъхна явно. Новото обаче е, че не пише само с плъзгане, а трябва малко повече натиск, за да я отчете... Ще и погледам сеира още малко за статистиката. На старите писалки имаше потенциометър под копчето. Любопитно ми е, дали и тази има такъв...

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#25

Много пари е тая писалка ,69лв Sad
То за тея пари трябваше да направят нещо уникално но уви.Батерията е зле и проблемчетата с разстоянието от дисплея и рамката на телефона ,че си загрява това няма да го броим що почети всеки телефон на самсунг си загрява при зареждане ,телефониране .... нека да не навлизам в подробности че вземам да въртя гуми Sad
Нещо малко да излезе на моя телефон (проблемче) като какъвто и да било дефект веднага запечатвам го и да го оправят .
Като знам че момчета и момиченца си вземат телефона на лизинг като мен или на кредит само и само да имат нещо уникално а ТО.....!!!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)